Sayfa 1096/2160 İlkİlk ... 96596996104610861094109510961097109811061146119615962096 ... SonSon
Arama sonucu : 17279 madde; 8,761 - 8,768 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Bu sene işler daha sıkıntılı kasım aralıkta ortalama 7 milyar doları diye hatırlıyorum. Şimdi aylık ortalama 12buçuk milyar dolar ödeyeceğiz gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

https://www.cnbc.com/2022/01/07/infl...eek-ahead.html

Inflation, rising rates and the Federal Reserve could whip stocks around in the week ahead

Avrupa ve ABD'de Noel-Yılbaşı tatil dönemi bitti,piyasa profesyonelleri Pazartesi tam kadro masalarında olacaklar.Önümüzdeki hafta küresel piyasaların gündemi;ABD enflasyon verisi,Fed başkanı Powell'ın Senatoda yapacağı açıklamalar,tahvil faizlerindeki yükseliş ve yıllık bilançoların yayınlamaya başlanması olacak.(Bu hafta JPMorgan Chase, BlackRock, Citigroup, Wells Fargo gibi şirketlerin bilançoları gelecek)

https://www.nyse.com/markets/hours-calendars

NYSE Piyasalarda tatil günleri

Spamlamak gibi olmasin. Burda agir toplari gordum.

Bu tahtada yuklu alim nasil yapilabilir? 10.50'den beri bakiyorum. Bir turlu alamadim. Her gun 10-15 adetlik islem oluyor. Bir kere aktife 100 adet yazdim, veren de olmadi.

Soru su: Bu ulkede ileriye donuk hedge etmek isteyen dolarla calisan sirketler bu isi nasil yapiyor? 15 bin dolarlik islem oluyor gunluk ya.

Galiba yil sonu vadelilerinde islem daha fazla ustad yani suan 2022de oldugumuz icin 2022 aralik icin daha yogun islem oluyor
    Belki bankalarin sirketler icin viop piyasasından ayri enstrumanlari da vardir
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Spamlamak gibi olmasin. Burda agir toplari gordum.

Bu tahtada yuklu alim nasil yapilabilir? 10.50'den beri bakiyorum. Bir turlu alamadim. Her gun 10-15 adetlik islem oluyor. Bir kere aktife 100 adet yazdim, veren de olmadi.

Soru su: Bu ulkede ileriye donuk hedge etmek isteyen dolarla calisan sirketler bu isi nasil yapiyor? 15 bin dolarlik islem oluyor gunluk ya.
    şirketinizi nisan 2023 vadede vioptan hedge edemezsiniz... direk bankanızı arayıp ordan kotasyon isteyin...

yok illa o kadar uzak vadeyi vioptan hedge edeceğim diyorsanız aktiften 3'er 5'er toplayacaksınız; 100 kontratı tek günde toplarsınız ama öyle yüzmilyonlarca dolarlık cirosu olan şirketler direk bankasından kotasyon alarak halleder o işi...

bir de MB son zamanlarda kobiler için TL uzlaşmalı ihale açmaya başladı; ordan da yapmak mumkun...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Cok sagolasin Desperado. Yok sirket icin degil sahsi.

Banka yok da araci ile konustum, onlar yardimci olamiyor. 3-5 lot toplanacak sey degil, bunla devamli ugrasilmaz ki. 5 bin kontrat dusunuyorum. Bir de satmasi var bu isin vadesinden once dusunursem. Yatti yani.

Ayrica bankadan kotasyon olmaz. Cunku kaldiracali islem yapmam gerekiyor. Ben TL kazanmiyorum, ama herife de boyumun yettigi kadar zararim olsun istiyorum artik. Kaldiracin tamamini disarda dolar olarak tutacagim Turkiye'ye getirmeden.

Neyse bu degerli bilgiler isiginda oteki topikte de arkadasin soyledigi gibi... Bu is olmaz.

Her yerde sovme ve beddua harici baska zarar verme yollarina bakayim Gerci dolar bedduam tuttu. Emegimi kurtarmak icin beni senelerce ugrastirdigi gibi o dolar da onu ugrastiriyor simdi. Ha senin ulkene zararin olur da diyebilirsin. Degil. Ne kadar hizli giderse o kadar iyi Turkiye icin.

Sayfa 1096/2160 İlkİlk ... 96596996104610861094109510961097109811061146119615962096 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •