Sayfa 11/1002 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Milletin elinde böyle teknoloji varken sağlam bina yapmayanin da 7 ceddini s.keyim ben afedersiniz.

Sağlam bina yapmayıda mı haarp engelledi?

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2. 1960 sonrası gerçekleşen depremlere bakınca orası sakin böyle görünüyor..

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Celal Hocayı izliyorum artık Antalya-Mersin hattı da deprem bölgesi oldu diyor. Memleketin %90 ı deprem bölgesi haline geldi.

3. İleri teknolojiyi daha ileriye götürebilmek için deneyler yapılır, elektromanyetik dalgalar atom bombası, nükleer enerji gibi üst düzey kontol edilebilirliği zor işler genelde orta doğu da denenir,ben inanmasamda ihtimal ihtimaldir, bibde1 bile olsa şüphe ile bakarım
    Atom bombası neden bir avrupaya değilde japonyaya atıldı

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    Bu deprem yeni atom bombaların yanında solda sıfır kalır. Yaklaşık 0.7. Yerin altında olduğu için o da.

Horosima ile karşılaştırma yapılırsa 300 kat filan yapabilir.

Merak eden olursa bunlar.

Öte yandan haarp filan hikaye. Ama yetersiz denetim esas sorun.
    Yönetmelik ve kanun ise yeterli.

Şahsen dış güçlerin denetim yapanlara rüşvet vererek buna yol verdiğini düşünüyorum. Araştırılsa kapsamlı terör şebekesi çıkabilir.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

5.  Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Sayın karakemal ana konuyu atliyirsuniz. Varsayalım böyle bir teknoloji var deprem için. Bina sağlam olsa yikilmayacak. Neden binalar sağlam yapılsın diye kafa yorulmaz?
    hocam, neden binalar sağlam yapılsın diye kafa yorulmasın diyen yok gördüğüm kadarıyla, bu olayın bi boyutu.. kırılmak üzere sıkışmış olan bi fay hattına yönelik elektromanyetik dalgalarla tetikleme yapılıp yapılamayacağı çok daha başka bi boyut.. bu ikisi alakasız farklı boyutlar.. sağlam bina yapma konusundaki fikrim şöyle- imar yetkileri belediyelerden alınıp merkezi otoriteye verilmeli ve inşaat esnasındaki kontroller çok daha detaylı ve sık frekanslı olarak yapılmalı

6. Ben pandeminin ilk başında, virüsün çinden yayıldığında da şüphelendiydim, ama ispat edemem

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,641
     Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Eskisehirdeyim öyle bir bilgi gelmedi. Yalan dolan olabilir.
    Alper o yazı döndü dolaştı az önce bana geldi, gönderene bu yazının kaynağı nedir diye sordum, Tülomsaş fabrikadan emekliler grubundan gönderdiler dedi.
    Resmi kanaldan gelmeyen hiç bir yazıya inanmayın dedim.

sarı zemin üstüne beyaz yazı. rengi bile güven verici değil.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    Ayrıca çeşitli araştırmalara göre 2100 yılı girmeden ülkemizde volkanik faaliyet görme ihtimali yüzde 70.

Ülkemiz jeolojik olarak aktif volkanlara sahiptir her ne kadar 170 yıldır yenisi tutmese de.
    Dünya sıralamasında riskli 14.ulkeyiz volkanik aktivitede.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 11/1002 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •