Onemli Gunler Banner
Sayfa 11/53 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 419 madde; 81 - 88 arası.

Konu: 1 TL enaz 100.000 USD olacak.

1. Hayırlı olsun diye kapıya geldim, öğleden beri anca sıra geldi...O eski tüp kuyrukları gibi olmuş başlık...

*
    Aynı görüşteyim hatta biraz daha ilerletiyorum abi, fazla uzun olmayan bir dönemde dolar diye bir şey olmayacak...Haliyle borcumuz da kalmayacak...Yani şöyle...Gün gelecek coni "yağ satarın bal satarın oyunu bitti a.q. mendil kimin arkasında kaldıysa ebe o" diyecek...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Kadınla
    Etek boyu uzun gold değerli
    Kısa. Değersiz
    Garip ama böyle bi ölçüt var
    Araştırın inanmazsaniz
    Enteresan gerçek..

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bu arada Bora abinin gidişe üzüldüm
    Umarim geri gelir
    Yani kendisi yaklaşık eşit, hiçbi bilgi vermeden uzun ve sık ve şık yazılarıyla bence degerliydi
    Şaka veyahut yergi yargı filan değil
    iltifat
    Bu çok değerli bi yetenektir
    3bin msj olsun 78 tane kaldı bende kiracam kalemi
    Zate yapılması gereken hersey 3asagi 5yukari
    Yazılıp çizildi

@British
    Üretim ekonomisi oluşturup ordan kağıt para kazanımlarını rehinle altın alabilin
    Ölme esegim ölme
    Yeme semerim yeme
    Olasılık dahili mi?
    Fikrim var ama demem
    Baklayı çıkarmıyolar mı ağızlardan ??, ilahi delikanlı Moruk )..

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Gold'un değerini ne ile ölçecez ?
    Simdi bu teknik bir konu. Yani dolarin deger kaybedecegini kabul edip, sonra ne olacak diyorsunuz. Bu baska bir basligin konusu.

Tamam, daha once nasil yapilmis buna bakalim.

Bretton woods donemi var. Dunyadaki onemli sanayilesmis ulkeler biraraya gelip, altin standardini getirmisler. Altinlar Abdye teslim edilmis, dolara sabitlenmis. Ticarette dolar kullanilmis. Bu donem, Abdnin ruyalar ulkesi oldugu donem. Abd, dunyanin lider ulkesi, urettigi urunler, muhendislik harikasi urunler. Ayni donemde Almanyanin da hizla kalkindigi goruluyor.

Vietnam savasiyla, altin standardindan cikilip, para basiliyor. Petrodolar donemi. Abd, Araplardan petrol aliyor, dolar veriyor. Araplar da bu paralari tekrar Abd hazine bonolarina yatiriyorlar. Plaza anlasmasi yapiliyor, aralarina Japonyayi da aliyorlar.

Ilk donem ulusalcilarin hakim oldugu donem. Ikinci donem kureselcilerin hakim oldugu donem.

Iki donemde de ortak ozellik, sanayilesmis ulkeler biraraya gelmis ve yeni duzeni, bir anlasmayla olusturmuslar.

Demek ki once, ulusal gucler, ulusal cikarlarina uygun sekilde anlasmalilar. Mesela, Suriye meselesinin halloldugunu gormeliyiz.

Kagit paralarin cop oldugunu kabul ettigimize gore bunun yerine birsey koyulmali. Bu bitcoin olacaksa, gelecekteki ekonomi simdiki gibi olmayacak demektir. Mevcut sistemdeki gibi paradan 10 misli kredi de uretilmeyecektir.

Londradaki altin borsasi da kredi uretmek icindir. Mesela Turkiyede 100 ton altin var, bunu Londradaki altin borsasina tescil ettirirsiniz, tescil ettirmek icin altini Londraya teslim edeceksiniz, bu altinin karsiligindan 5misli kredi uretirsiniz.

Mevcut sistemde para=kredidir.

Yine mevcut sistemde fiyat, piyasada arz ve talebe gore belirlenir.

Yeni ekonomi belki de arz ve talebe bagli olmayan bir ekonomi olacak.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun diye kapıya geldim, öğleden beri anca sıra geldi...O eski tüp kuyrukları gibi olmuş başlık...

*
    Aynı görüşteyim hatta biraz daha ilerletiyorum abi, fazla uzun olmayan bir dönemde dolar diye bir şey olmayacak...Haliyle borcumuz da kalmayacak...Yani şöyle...Gün gelecek coni "yağ satarın bal satarın oyunu bitti a.q. mendil kimin arkasında kaldıysa ebe o" diyecek...
    Sagol abi, hosgeldin...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

İnsan dayanamıyo ))

$$şLLaaakk )

Bi de işi bitince akpartisini gönderecem merak etmeyin falan diyosun ya arada derede ben-gay merhem kıvamında ), dur bi daha yapak ;

$$şLaakkK... )

Oh ya iyi oldu bu topiği açtığın de mi bak stress atıyoz..
    ...

For '$$şLaaAk' quotations; Bknz. sahife 3 no'lu topik sayfası.
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 27-09-2018 saat: 01:12.

Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    2020 ve sonrasi, armageddon yada deep impact geliyor aklima 2020 kafiyelide hem
    ama zaten cogunluk o filmlerde de sadece gokyuzune agiz 38derecelik bir aciyla acilmis "aaa bir cisim yaklasiyor" dercesine bakiyordu(hic bilemediler aslinda)...
    kuramsal!
    Evet açıyı iyi ayarlamak i-lazım yoksa ayva çiğ yenir esas zaten ))..

Valla geçen 13 küsür cent'cik veriyolardı bizim meşhur 1 TL'ye, şimdiden 16 cent'i geçmiş bile..
    Yani bu muhteşem hızla bile zor gerçi ama yine de neden olmasın aywa sende bu azim var madem, del geç gitsin bre muhterem )..

Sayfa 11/53 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •