Sayfa 110/408 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 3260 madde; 873 - 880 arası.

Konu: DOCO - DO & CO Aktiengesellschaft

1. Bu da merak edene Pasta...
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

2. Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"

3. DOCO :
    1.) Aşağıdaki linkteki haber + Beklenti alt ıbilanço ile hisseye vermeye başladılar...

http://www.airporthaber.com/thy-habe...anacak-mi.html
    2.) Zamanlama çok manidardı. Haberin kaynağı YOK / Açıklama YOK / Ne zaman söylemiş - nere de söylemiş ?! Belli değil . Oysa aynı konu ile şirket kendi resmi hedeflerini açıkladığı Faliyet Raporunda 3. HL nının içinde yer almak isteğini belirtmiş.
    3.) Daha önce paylaştım tüm işleri içinde Türkiye %28 paya sahip.
    4.) THY ile 2+1 anlaşma yeniledi ve bu muhtemel 3. HL nını da kapsıyor. 29/11/2018 de açılması öngörülüyor.
    5.) Hizmet vereceği HL da yatırım yapmaması tamamen MANTIKSIZ bir eylem. Anlaşmayı yaptığında bunu zaten biliyor şirket ve ona göre anlaşma imzalıyor.
    6.) Temettüsüz ilk işlem gününde 31.07.2017 de bu haber paylaşılıyor. Ben de kuponu kesilince aynı gün Sattım elimdeki DOCO ları sonra 2 gün yükselip patladı... İki hafta sonra da unutmuşum Yatırım danışmanımı aradım benim hesapta AVRO ne arıyor diye ? Sonra araçtırınca anladık DOCO temettüsüymüş..
    7.) Spekülasyonun Şahı yapıldı / Yapılıyor.. 272 TL nerede ? 160 TL nere de ?!
    8.) Ne bir açıklama ne bir bildirim. SPK dan olağandışı fiyatlar veya haberler ile ilgili açıklama isteği YOK .. Sadece izliyoruz...

SORULAR :
    1.) Avro bazında yatay desteğine kadar çekilmiş olan hisse / Tarihi olarak 104 AVRO görmüş - 38 Avroya inmiş / Bu süreçte yatırımları - bağlantıları artmış bir şirket... Buralardan daha da aşağı gelir mi?
    2. ) Haber ve spekülasyonlar ile ilgili neden açıklama yapılmaz?!
    3.) Neden GK kararına uyup ta geri alım yapılmaz?! Bu karar neden alınmıştır ? GK yapıldığında hissenin fiyatında anormal oynaklıklar / borsa da sert düşüşler YOK tu !!! Acaba bunu GK a hangi amaçla getirdiler ?!
    4.) Hisseleri birisi/ birileri belli bir seviyeden TOPLAMASI mıbekleniyor ?! Bu nokta da bir gün şirket KAP a " ......lot alış işlemi Şirketimiz tarafından yapılmıştır.." haberini mi gönderecek ?! Gönderdiğinde fiyatın nasıl hareket edeceğini sanırım herkes öngörebiliyor...
    5.) Boğazda yalı fiyatına SERMAYE ile 900 milyon AVRO ciro yapıp 9.000 üzerinde çalışanı olup bir çok ülkede işi olan bir şirket acaba " eski yıllar karını " sermayeye eklemek ister mi? Bu kadar yatırım yaparken Bedelli+ Bedelsiz Sermaye arttırır mı?

Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Yemek sepetine Alman şirket 540 milyon dolar ödedi. DO&CO yukarıda saydığım şirketlerin hepsinden daha fazla ciro yapıyor şu an olduğu seviyeler uygun. Şirketin borcu kadar nakit parası var, özsermayesi güçlü. Halen Londra da 4 , Viyana da 4 olmak üzere 8 restoran yatırımı devam etmekte. Bu restoranlar en zengin gruba hitap edecek. Patron havayolu bağımlılığını azaltıyor yani riski dağıtıyor bu yatırımlarla. Ferit Şahenk bankayı sattı parayı restoranlara yatırdı çünkü bundan sonra küresel ekonomide durgunluk bekleniyor. Hızlı nakit dönen gıda işi en iyi iş tabii yapmasını bilene.
    Bu arada şirket Avusturyalı olduğundan %4 faizle Euro borç bulabiliyor. Türkiye de faaliyet gösteren en güvenilir banka bile şu an %7-8 den aşağıda kredi bulamıyor dışarıda.

Başka olumlu gelişmeler de var şirketle ilgili, onları da sizler yazın.
    Mira, sen hangi hisse ile ilgili olumlu yazdıysan düşmüş. Seni yazdım bi kenara.

D5803 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Son olarak şunu da belirteyim de ..
    Buraya gelip yok şirket battı.. Kapanıyor falan diye yazanlara itibar etmeyin. Girin şirketin internet sayfasına faliyet raporlarını / bilançolarını inceleyin ...
    Kendiniz görün nasıl bir şirkete ortak olduğunuzu ...

6. 9 milyonluk sirket 90 milyon kar aciklamis ne iciriyor musterilerine merak ettim☺

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Arkadaşlar Aracı İşlemleri ve TAKASBANK verileri yukarıda...
    Burada bir dümen var...
    Vay Yaprak kafalar..

Sayfa 110/408 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •