Sayfa 111/1006 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    euro yine 10 lira oldu
    bursa merkezde gezerken gözlemlediğim halk pazarı fiyatları;
    şeftali 2 euro , incir 3 euro, vişne 2 euro
    ucuz iskender 3 euro, Pideli köfte 3 euro
    ---
    Aktif portföy yönetimi ile görüştüm. Dolar cinsinden fon fiyatı yayınlama ve performans raporları çıkartacaklarmış.
    Dolar ve euro cinsi serbest fon getirileri şu an piyasadaki döviz oranlarından yüksek.
    Nitelikli yatırımcı şartı var. %10 stopajlı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ülkede herkes aşırı uyanık ya ; Bomboş oturan esnafa bile gittiğinizde müşteriden koparabileceği azami paranın peşinde olup '' çok yoğunum ama bir şeyler yapacağız artık '' diye başlıyorlar. Eğer gelen müşterinin işine balıklama atlarlarsa bu kez müşteri esnaftan çarpma peşinde oluyor.
    Herkesin birbirini kazıkladığı yerde dürüst çalışmanın bir anlamı kalmaz.

Suriyeli çalıştıran iş yerleri de başka bir örnek. Maliyetleri düşürmek için herkes kaçak Suriyeli almaya başlayınca kimse sigortalı Türk işçi çalıştırmaz.

Gavurlar "race to bottom" diyorlar buna. Kendi kuyruğunu yiyen yılan da diyebiliriz.

Kuyruğu da yiyince keriye sadece kelle kalıyor. Bir adım sonrası orası

ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yazdığınız şeylerin bir kısmı çok doğru. Ancak; yüzeysel değil de içlerine girip derinlemesine incelersek ( çok esnaf akrabam ve arkadaşım var ) Ülkede herkes aşırı uyanık ya ; Bomboş oturan esnafa bile gittiğinizde müşteriden koparabileceği azami paranın peşinde olup '' çok yoğunum ama bir şeyler yapacağız artık '' diye başlıyorlar. Eğer gelen müşterinin işine balıklama atlarlarsa bu kez müşteri esnaftan çarpma peşinde oluyor.

Bu belirsizlik maalesef göç dalgası bitene , ülke de adalet temin edilene kadar ( belki bir ümit ) sürecektir. Ben şahsen artık ülkede gelecek görmediğim için taşınamayan hiç bir şey almıyorum. Yükte hafif değeri yüksek şeylerle her an yer değiştirecek durumdayım. Çoğu insan farkındalık konusunda zayıf, resmen işsiz- güçsüz, ölümü göze almış insan sürüleri ortada dolaşıyor. Parkta oturamıyorsun, karanlıkta ıssız sokaklara giremiyorsun. Adım adım ensemize çöküyorlar. Ya canın, ya malın meselesi.

belki de ben paranoyak oldum. Her şey çok güzeldir. Bir Ruh doktoruna gitmem gerekir.
    Hocam ben kendimi paranoyak zannederdim sizi görene kadar. Emlak forumunda yazdığınız bir post'tan sonra her hafta adıma açılmış dava (emlak satış iptali) var mı diye e-devletten bakıyorum. Hayatın sürekli bu olumsuz ihtimallerine takılı kalarak ruhsal olarak sağlıklı bir ömür geçeceğini sanmıyorum. Yaklaşık 1 aydır güncel olaylara takibimi asgariye indirip an'ı yaşamaya çalışıyorum, kafa olarak daha rahatım, size de tavsiye ederim.

4. Sayın fukara N kolaydaki günlük getirini kontrol et ben ettim eksik yatirmislar itiraz ettim beni arayacaklar. Arkadaşlar konut alanlar için Fed faizleri yükseltince ye kadar bir sorun yok fakat yükselttiği gün o malı kime ve kaça satacaklar.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Son 2-3 yılda paralı vatandaşlar devalüsyondan korunmak için altına hücum etmişti.

Şimdi de yeni daireleri topluyorlar gibi.

TL den kaçış MAL a hücum....

Altını da en tepede kucağına almışlardı. Gram altında 500 TL maliyetli bir çok insan neredeyse 1 yıldır bekliyor. Kaybedilen tl faizi?

Benzer durum gayrimenkulde de yaşanabilir. İnanılmaz primli şuan...

Etrafımda "KEŞKE X yatırımı yapsaydım param şu kadar olacaktı" diyenler çoğaldığında genelde o X yatırımından kaçarım.

Geçen yıl X=Altın

Şu anda X=Gayrimenkul

Etrafımda "Keşke gayrimenkul asaydım param şu kadar olmuştu" diyenler feci şekilde artmaya başladı.

Keşke indikatörüm pek zor yanılır...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Altını da en tepede kucağına almışlardı. Gram altında 500 TL maliyetli bir çok insan neredeyse 1 yıldır bekliyor. Kaybedilen tl faizi?

Benzer durum gayrimenkulde de yaşanabilir. İnanılmaz primli şuan...

Etrafımda "KEŞKE X yatırımı yapsaydım param şu kadar olacaktı" diyenler çoğaldığında genelde o X yatırımından kaçarım.

Geçen yıl X=Altın

Şu anda X=Gayrimenkul

Etrafımda "Keşke gayrimenkul asaydım param şu kadar olmuştu" diyenler feci şekilde artmaya başladı.

Keşke indikatörüm pek zor yanılır...
    ulkede gayrımenkul rantı cok tatlı ,kimse bitmesin istiyor..kırılma olacakmı ? ingiltere ve abd de konut fiayatların da artış olmasıda ilginç

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Sayın fukara N kolaydaki günlük getirini kontrol et ben ettim eksik yatirmislar itiraz ettim beni arayacaklar. Arkadaşlar konut alanlar için Fed faizleri yükseltince ye kadar bir sorun yok fakat yükselttiği gün o malı kime ve kaça satacaklar.
    teyit ederim. bi gün eksik bi gün fazla olabiliyor. küsürat kısmı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Benim ki baya eksik yüzde 3 stopaj kesintisine göre hesaplamamislar 9 TL eksik yani saçmalamislar.

Sayfa 111/1006 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •