Sayfa 111/1230 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 881 - 888 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Para bitince pozisyon kapatılmıyorsa kumar masasından beter bir durum var.

Kaldıracı kendimizin ayarladığı bir platform var mıdır?

Şuanda dolar kuru için eski teminat değerine göre kaldıraç 1e 30seviyelerinde.. Yeni girenler için 1e 10 seviyesinde

YTD.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Kaldıraç denen şey sana tanınan max. Limit..yani hesapta 10.000 tl varsa 100.000 tl lik pozisyon alabilirsin (bist 30)..ama bu senin elinde, istersen 10.000 tl ye 10.000 tl lik pozisyonda alabilirsin.

Forex te de 100 kaldıraç imkanı var, ama istersen paran kadar pozisyon alabilirsin..işi kumara çevirmemek için pozisyon büyüklüğünü iyi ayarlamak lazım.

Açılışından bu yana vob da işlem yaparım, batmak vs bana uzak kavramlar..öyle bir risk de yaşamadım, hayatım risk yönetimi ile geçti zaten.

Mesela bir dayanak varlıkta volatilite çok arttığında orada pozisyonun varsa kapatıyorum...ama maalesef bizdeki bazı kumarbaz ruhlu arkadaşlar döviz çok çıktı buradan düşer diye 5 tl üzerinden short yaptılar, 7 tl ye giderken de hesaplar patladı...normalde borsayı anlarım da paranın bir günde %15 değer kaybetmesi 50 senede 1 olur( serbest kur rejiminden bahsediyorum).

Ha, yeri gelmişken...böyle düşünüyorum diye hesapları eksiye geçen arkadaşlar haksız demiyorum..yasal tüm haklarını kullansınlar, hata etmiş, risklerini yönetememişler, bana geçmiş olsun, ders olsun son yaşananlar demek düşer.

2.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Viopta algo işlemler yapiyorum , kullandigim sistemin back teslerine bakinca art arda işlemlerde -30.000 puan yaptigi donem var biz buna Max DD diyoruz , 1 lot pozizyonumu 1 yil icinde 3 defa batirmiş gibi düşünun

Kisaca piyasada kalabilmem icin 1 lot 1000 tl kabul edin hesapta en az 4000 tl tutup 1000 tl poz aliyorum egerki 3 defa batarsam 4 defa ayağa kalkabilmek için

Yatirimci butun parasina poz alip 10 kaldiraci köküne kadar kullanip eksi yazmasi normal , ciddi kar etseler kimsenin sesi cikmazdi

Boyle dalgali günlerde dolarin viopta tavan yapma ihtimali vardi ki yapti haliyle insanlar poz kapatmaya firsat bulamadi

Araci kurumun suçu nedir ben anlamadim
    Yanlış düşünüyorsunuz. Olmayan para riske giriyor. Kredili işlem yapmıyorsun ki açık olsun.
    10bin koyuyorsa 10bin tl lik risk alır, sizin mantığa göre olmayan parayada risk alıyoruz.

Bundan çoğu yatırımcının haberi dahi yok.
    Madem bu kadar oynaklık bekleniyor, piyasanormale dönene kadar piyasa işleme kapatılmalıydı.
    Ama kasıtlı biçimde sistemin açığını bilenler kapalı piyasada saldırı yaparak milleti batırdılar, batırmayı geçtim borcun altına soktular. Kazansa kimsenin sesi çıkmayacağı doğru ancak bu kural kazanana da aymı işlemeli.
    Çünkü piyasa kapalı ertesi gün dolar yüzde 20 artı açıyor. Kapanabilme şansın yok. O zaman gecede işleme açacaksın ki yatırımcı kapanma şansı olsun.

Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku
    Yanlış düşünüyorsunuz. Olmayan para riske giriyor. Kredili işlem yapmıyorsun ki açık olsun.
    10bin koyuyorsa 10bin tl lik risk alır, sizin mantığa göre olmayan parayada risk alıyoruz.

Bundan çoğu yatırımcının haberi dahi yok.
    Madem bu kadar oynaklık bekleniyor, piyasanormale dönene kadar piyasa işleme kapatılmalıydı.
    Ama kasıtlı biçimde sistemin açığını bilenler kapalı piyasada saldırı yaparak milleti batırdılar, batırmayı geçtim borcun altına soktular. Kazansa kimsenin sesi çıkmayacağı doğru ancak bu kural kazanana da aymı işlemeli.
    Çünkü piyasa kapalı ertesi gün dolar yüzde 20 artı açıyor. Kapanabilme şansın yok. O zaman gecede işleme açacaksın ki yatırımcı kapanma şansı olsun.
    Biz ekonomik bir savaşta isek devletin ordusu 24 saat görev yapıyorsa, ekonomi yönetimide 24 saat savaşacak. Ben en önemli silahımı kullanmam deyip kenara çekilirse böyle olaylar tabiki olur. Dolar 3 lirayken faiz artırmadığımız için ekonomiyi soğutmadığımız için bugün bunları yaşıyoruz.
    O egeli ben değilim

4. Evet, bugün bayram...bayramınız mübarek olsun��

Yatirimlari 1-2 gün sonra konuşmaya devam ederiz,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve muhabbetimizi en sicak şekilde hissettiğimiz bu mübarek kurban bayramımızı tebrik eder, Nice bayramlara sevdiklerinizle beraber kavuşmanızı Yüce Mevlâmdan niyaz ederim.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Tüm forumdaşların bayramı mübarek olsun

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Pıyasaları açtık yine...Kaldığımız yerden devam

8. Arçelik son haftalarda güzel bir dip oluşumu içinde...ayrıca ilk5 alıcı bariz güçlü gözüküyor...şu an portföyümdeki hisselerden en güçlü duranı.

Diğer güçlü duran ve takip etmeye değer gözüken de egeseramik...bu iki hisse portföyümün son 2-3 haftada öne çıkan hisseleri.

İnceleyip olumlu/olumsuz yorumlarınız paylaşırsanız sevinirim (genel bir hisse analizi değil de son 2-3 haftalık görünüm açısından değerlendirme bekliyorum).

Sayfa 111/1230 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •