Sayfa 111/573 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 4577 madde; 881 - 888 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Katar/Doha'da olacağım birkaç günlük ucakta yazdım alele acele Paylaşım yapamam bu hafta ama sakın olmakta her zamanki gibi temettü sigortası ile piyasadan uzak kalmakta yarar var.

Uzakta kaldığım süre boyunca sizin ve değer verdiğim başta Sezgin Abi olmak üzere arkadaşların paylaşımlarını sürekli takip ettim. Benim yaklaşımımı örnek verdiğin paylaşımları da gördüm ve mutlu oldum gurur duydum kendi adıma. Hep dediğim bir husus var bu mecrada yüz yüze tanışıp dost olmayı istediğim bir dizi insan var ki biri de sizsiniz.

Bir paylaşımında bahsettiğin gibi ben YMM olarak İstanbulda yaşamıma devam ediyorum evim, şirketim vs kirada. Hepsini de rahatlıkla alabilecek imkanlara sahibim lakin tercihim hisse senedi biriktirmek. Son 10 yıla bakınca çok hatalar yapmama pandemide adeta dibe vurmama rağmen şu anda bulunduğum mevcut durumu borsaya borçluyum genel kitlenin aksine krediyle gayrimenkul almadım hiç konut kredisi kullanmadım krediyle varlık alacaksam bu varlık dönemsel nakit akışı ile benim borcumu ödeyebilmemi sağlamak durumunda ki burada da tercihim mevcut carpanlarla hisse senedi daha doğrusu Eregl olmaya devam edecek.

Temettü veriminin yüksek olması uzun vadede servet yapmanın en sağlıklı ve doğru yolu bu bileşik miktarsal büyüme detayını erken keşfedip hayatına uygulayabilen zamanı geldiğinde sonucuna kendisi dahi inanamayacaktır.

Bu mevzuyu bıkıp usanmadan kimselerle fiyat değer polemiğine girmeden anlatmaya devam dostum el birliği ile.

Sağlıcakla
    İnşallah. Güzel olur isterim bende.

2. Son 2 gün yaşananlara baktığımızda, ereğlide kötü senaryo şimdilik 34 geçememesi ve 29-34 arasında üçgen yapının daralması, bu ereğliye zaman kaybettirir, son 5-6 aydır yaptığı gibi. İsdemir ise düşeni kırdı, 2 kez teyit aldı, o da ereğli etkisinde kalırsa 28,20 üzeri kapanış yapamayabilir. İsdemir için bu iki gün önemli. Endeks ise 3000-3100 rakamına bir şekilde getirilecek gibi duruyor, bugün hemen olmaz, 1 yukarı 2 aşağı şeklinde. Piyasa 39.kez mehmet şimşeğin geleceğini yazmış.

3. Piyasanın son 1-2 gündür haberlerinde ise, maliyet, hurda, enerji, kapanmalar ilk sırada yer alıyor. Kapanma yada kapasite azaltımı haberleri avrupada yayın, ülkemizde de duyulmaya başlayacak gibi duruyor. Hurda fiyatları ergitme olayının genel manada azalması yüzünden geriliyor. şuan 330-350 dolar seviyesinde. Hurda bu maliyetin altına toplanmaz ve satışa değer görülmez, yani hurdayı 150-200 dolar görmek resesyonun yaşandığı anlamına gelir. Fiyatı düşüren etken talep azlığı, talep etmeyenler üretim yapmıyor, üretilmeyen mal ise kıymetli olmak zorunda, ne zaman, bir süre sonra.

4. Bu sayfayi kalitenin besigi yapan sizlere minnettarligimi belirtmek isterim. Cali arkasindan izliyoruz ve herkes kimin ne oldugunu goruyor. musterih olunuz. Eregli basligindan buraya camurluk yapmaya gelmeseler daha da keyifli olacagiz ama ne edelim, ammeye acik bir mekan thebigshortun heyecani ve samimiyeti de imrenilesi.belirtmeden gecmek haksizlik olur.
    hayirli ve bereketli kazanclar herkese.ytd

5. Ticaretin az olduğu bu dönemde var olan ihracatı bitirmek isterseniz doları 15 lira yaparsınız. Düşmanı dışarıda aramaya gerek yok.

6. aselsan alıyorlar, yakında onu da arşa çıkarırlar. YTD

7. Morgan Stanley, Erdemir için tavsiyesini "eşit ağırlık"tan "ağırlığını azalt"a, hedef fiyatını 34,40 TL'den 29,00 TL'ye indirdi.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Morgan Stanley, Erdemir için tavsiyesini "eşit ağırlık"tan "ağırlığını azalt"a, hedef fiyatını 34,40 TL'den 29,00 TL'ye indirdi.
    ikinci bank of vakası, daha insaflı fiyat vermiş.

Sayfa 111/573 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •