Sayfa 111/1120 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon
Arama sonucu : 8957 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Foreks Haberleri

*goldman sachs, "çekirdek enflasyon bizim ve piyasanın beklentilerinin üzerinde geldi"
    *goldman sachs, "artan giyim eşyası fiyatları eylül'de enflasyonun ana yönlendiricisi oldu"
    *goldman sachs, "ekim'de enflasyonun yüzde 11,5 ile tepe yapacağı beklentimizi devam ettiriyoruz"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*goldman sachs, "ancak giyim enflasyonu ve beyaz eşya-mobilyada sona erecek vergi indirimleri tahminimiz için ana riskler"
    *goldman sachs, "kurdaki zayıflık ve yurt içi baskılar enflasyonda yükselişin kasım'dada sürmesine neden olabilir"
    *goldman sachs, "aralık ayında eflasyonun yüzde 10,0'a düşmesini bekliyoruz"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*erdoğan: Yüzde 5,1 büyüme rakamları hem gerçeği hem de ekonominin doğru yolda olduğunu gösteriyor
    *erdoğan: Büyümenin alt rakamları sağlıklı bir büyüme ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor
    *erdoğan: Kgf gibi uygulamalarla kredi akışı hızlandırıldı, faizlerdeki 'maalesef' düşüş istediğimiz noktada hala değil

*erdoğan: şu anda piyasa faizinin yüzde 20'yi yakaladığı bir dönemdeyiz, böyle bir dönemte yatırımcı yatırım yapabilir mi, istihdam artabilir mi, yapmaz
    *erdoğan: Biz faizci akımlarla, faiz lobilerinin yaklaşımları ile adım atamayız, atarsak sadece onları ihya ederiz, buna dikkat etmemiz lazım
    *erdoğan: Mb ve diğer ilgili kurumların kararlı politikası ile tl'deki değer kaybı durdu, hatta kısmi bir yükseliş yaşandı

*erdoğan: Yüksek faiz asla enflasyonu aşağı çekmeyecektir
    *erdoğan: Faiz düşerse enflasyon düşer
    *erdoğan: şu andaki anlayış ters orantılı, hayır ters orantılı değil, bunu gördük
    *erdoğan: 2017 ve önümüzdeki üç yıl için belirlenen yüzde 5,5 büyüme hedefi memnuniyet verici

*erdoğan: Istihdam konusundaki hedeflerimizi biraz daha yüksek tutmalıyız
    *erdoğan: Istihdamı artırmayan hiçbir ekonomik başarının bizim nezdimizde kıymeti yoktur
    *erdoğan: önümüzdeki yılların programları yine mali disipline dikkat edilerek uygulanacaktır
    *erdoğan: Bu çerçevede icap ettiğinde vergi artışı elbette yapılır, ama ortaya çıkan yükü doğru hesaplayarak, vatandaşa doğru izah etmemiz, nerede kullanacağımıza ikna etmek şartıyla
    *erdoğan: Aksi takdirde 'ben yaptım oldu' anlayışına ekonomi politikalarında yer yoktur

*belçika'da 3 aylık bono ihalesinde satış eur665 milyon, ortalama faiz -%0,652 (önceki faiz -%0,657)
    *belçika'da 6 aylık bono ihalesinde satış eur1,02 milyar, ortalama faiz -%0,622 (önceki faiz -%0,619)

*oecd bölgesi'nde ağustos'ta tüfe yıllık %2,2 (önceki %2,0)
    *oecd bölgesi'nde ağustos'ta çekirdek tüfe yıllık %1,8 (önceki %1,8)
    *oecd bölgesi'nde ağustos'ta enerji fiyatları yıllık %5,9 (önceki %3,7)
    *oecd bölgesi'nde ağustos'ta gıda fiyatları yıllık %1,8 (önceki %1,7)

Sayfa 111/1120 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •