Sayfa 111/612 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 4894 madde; 881 - 888 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Özkaynak karlılığı yüzde 10 un altında takılan bir firmadan medet ummuşuz. Adam şirketinin ederini tl bazında her yıl %10 arttırıyor. Yani şirket küçülüp duruyor aslında. Bunu, dolar bazlı grafiğinin sürekli düşüşü de doğruluyor. Tl rakamlara aldanmayın aslında sürekli küçülen bir holding bizim polho. Aslında ortada garip bişey yok. Sen daha özkaynaklarını yani gerçek ederini enflasyona karşı bile koruyamayan bir şirketsin. Yani sat şirketi koy mevduata daha çok kazanıyorsun. Hem de uzun yıllardır böyle. Polho reel üretiminde, satışlarında, pazarlamasında bir atılım yapmadığı sürece hakkı hep sürünmektir ki öyle de yapıyor. Şuanda çok paran var ve 2 milyar tl pd ye bile satın alsan bu şirketi her yıl zarar edeceksin. Önemli olan bir yatırımın kar etmesidir arkadaşlar. Polho kar etmiyor. Şuanda kar etmeyen bir şirket olarak pd dd sinin 0,80 lerde olması lazım. Üretimin, satışların artacağı yok. Bildiğimiz Polisan’sın sen. O halde Bu oyunu ne bozar: beklenti. Sağlam bir beklenti lazım. Mesela vizyonu geliştirecek, şirketi adam edecek bir ortaklık. Bu da kaisen el zaten sağlanmış. Onlar bile adam edememiş şirketi. Ki fiyata bakıldığında da bir beklentiyle fiyat artmış ama sonra geri çökmüş. Poliport satışı bir işe yaramaz çünkü bir vizyon, satış artışı vs gerçekleştiremez yeni alacak kişi. Çünkü inovatif bir sektör değil. Boya gibi pazarlayamazsın. Ancak agresif kapasite artışlarında bulunman lazım ki satış artsın ve nispeten yüksek kar marjını değerlendirebilesin ve konsolidelere net kar olarak yansısın.

Yani özetle ben umutsuzum. Makul bir yükselmede okutup ayrılmam lazım en kısa sürede.
    Değerli arkadaşım; o işler senin dediğin gibi değil..
    O zaman fabrikaların çoğu yerini satsa faize yatırsa daha çok kazanır..
    İşletme kârı %10 çok iyidir..
    Şirket tl faiz karşısında küçülüyor ggibi görünüyor gibi gelir ama işletmenin gayrimenkulleri değer kazanır..
    İşletme değer kazanır..
    Yoksa hiç bir patron salak olamaz..
    O yüzden şirket yeniden değerlendirmeleri yapılıyor..
    Polhonun 2012 değeri ile şuan ki değerine bakarsan anlarsın..
    Benim arkadaş yılda 14-15 mio kazanıyor, fabrikanın yerine 220 mio veriyorlar..
    O zaman o da zararına çalışıyor..
    Şunu da söyleyeyim 5 yıl önce 40 mio verdiklerinde senin gibi arkadaşlar, satsana salak mısın diye konuşuyorlardı..
    5 sene sınra milyar verirler biz yerimizde sayarız..
    Senin dediğin şöyle izah edilir..
    Bilançoyu incelersin; bağladığı kullandığı paraya %10 kazandırıyorsa haklısın..
    Emin ol bağladığı parayı 2-3 e katlıyordur..

2. Bistte uzun vadeli alınacak 3-5 şirketten biri polisan..
    Ama patron yayı neden bu kadar geriyor bilmiyorum..
    Sadece kurtköy beklentim minimum 2 milyar Tl..
    Poliport kapsite artışından sonra polisan kimya kapasite artışından sonra 4 yılda bir kendini amorti eden bir şirket beklentim var..
    Gerçi şirketin küçüldüğünü söyleyip hala tahtada bekleyen abilerimiz var ama..😅
    Ben al satçı değilim..
    Değeri parlatılmamış şirketlere uzun vade yatırım yaprım..
    Herkesin kendi kararı..
    Karşımızda işi bilen aç gözlü bir patron var
    Ne kadar uğraşırız bilmem
    Ama O bizden aç ona eminim

3. Arabasını kötüleyerek satan satıcı gördünüz mü hiç..
    Abi çok yakıyor, devamlı sorun çıkartıyor,her yıl değer kaybediyor ama sen al bunu..😅
    Diğer hisseler de pd/dd 20 den işlem görmesine rağmen hissedarları umutlu..🤣🤣
    Yapmayın arkadaşlar, bu bir havadır..
    Havasını bulamazsa hiç bir hisse gitmez..
    Sadece şu covid için geliştirdikler boya bile 1/5 gitmesine yeter de Memedin başka planları var belli oldu

4. Ytd mi yt mi ....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Benim aklım bana yetmiyo Drum..
    Beni baz alıp yatırım yapanın vay haline..😅

6. Şubattan beri pozisyon alıyorum, ve her ay düzenli alım yapıyorum..
    Ben tahtada 2.20 beklentimi koruyorum, hem psikolojik ve hem de can alıcı miktarı alabilmek için..
    Tahtaya inanmasam ben bir dk durmam..
    Başka kaattan çıkarmanjn yollarına bakarım..
    Twitter da adım soyadım ile yazıyorum, tüm bilgilerm mevcut..
    Sen böyle pazarlamacı gördün mü😅
    Neyse Allah herkese gönlüne göre versin..

7.  Alıntı Originally Posted by TheTunahan Yazıyı Oku
    Şubattan beri pozisyon alıyorum, ve her ay düzenli alım yapıyorum..
    Ben tahtada 2.20 beklentimi koruyorum, hem psikolojik ve hem de can alıcı miktarı alabilmek için..
    Tahtaya inanmasam ben bir dk durmam..
    Başka kaattan çıkarmanjn yollarına bakarım..
    Twitter da adım soyadım ile yazıyorum, tüm bilgilerm mevcut..
    Sen böyle pazarlamacı gördün mü��
    Neyse Allah herkese gönlüne göre versin..
    Ben sosyal medyada neler gördüm neler. kağıda güveniyorsan, kağıdı toplamak istiyorsan al topla. Bunu bize söylemene ne gerek var, Bize karşı seni iyilik meleği olmaya iten ne. He heeee...;Tamam tamam imandım sana ya ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Ben sosyal medyada neler gördüm neler. kağıda güveniyorsan, kağıdı toplamak istiyorsan al topla. Bunu bize söylemene ne gerek var, Bize karşı seni iyilik meleği olmaya iten ne. He heeee...;Tamam tamam imandım sana ya ytd
    Ben al demiyorum ki; istiyorsan al istiyorsan sat..
    Senin sinirlerin bozulmuş arkadaşım..
    Ama aradığın adam ben değilim..
    Muhtemelen yüklü zarardasın..
    Allah kurtarsın..
    Kimseye mal pazarlama niyetim de yok, iyilik meleği modum da yok..
    Beni kötü bil sen..
    İnş kağıttaki herkes para kazanır..

Sayfa 111/612 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •