Sayfa 111/997 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Bana göre sorun ekonomik değil kültürel.
    Hep dediğim gibi toplumumuzun ortalama eğitim seviyesi, farkındalığı ve kültürm seviyesi daha iyi bir ekonomi için maalesef yetersiz.
    Mevcut şartlar altında yapılması gerekenlerin ekonomi yönetimi tarafından büyük oranda doğru olarak yapıldığı kanaatindeyim.
    Son 15 yılda sayısız siyasi, askeri, toplumsal sorun yaşanmasına rağmen, darbelere ve küresel krizlere rağmen ülke hala sapasağlam ayakta ise nerede başarı var diye sormak bence abes olur.
    Bu kaotik olaylar başka bir ülkenin başına gelseydi veya bu olaylar başka bir hükümet zamanında olsa idi bugün çok başka şeyleri konuşuyor olurduk.
    Tamam herkesin siyasi görüşü olabilir ama lütfen biraz insaflı olmaya çalışalım.
    Komedi filmi figürü gibi muhalefet liderleri bu ülkeyi yönetiyor olsa idi şu anda ülke büyük bir sessizliğe bürünmüş olurdu. Bakın insanlar Iphone 8 çıkmış alalım derdindeler.
    Belli bir kesim 2002'den beri sürekli ülke batacak yaygarası yapıyor yıl olmuş 2017 hala batacak.
    Anlatabiliyor muyum?
    Bana borçlu bir arkadaşım var. İnan onu ondan fazla düşünüyorum.geçenlerde kredi çekip bir işe girdi.ben ondan fazla araştırma yaptım.bu kadar risk alma dedim.tam bir kumar iş ama umrunda değil ya kurtulacam ya batacam diyor.girenin bir kısmı bana girecek

2016 yılının sonunda Türkiye’nin 404 milyar dolar dış borcu bulunuyor.
    bunda daha geleceğin gelirlerinin satılması yok(şehir hastaneleri, köprü,3.havaalanı gibi yap-işletlerin garantileri yok)

SONUÇ: “Bankaya yüz dolar borçlu iseniz bu sizin probleminizdir; ama bankaya yüz milyon dolar borçlu iseniz bu bankanın problemidir.”

J. Paul Getty

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Herkese iyi bayramlar,

Yolda yürürken lütfen dikkat edelim.

ispanyollar kıskanırlar bu videoyu izlerlerse san fermin festivalinde bile görülmemiş bir boğa olayı

3.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Herşey siyaset mi? İnsanlık ve insanlığa ait değerler yok hükmünde mi?
    Onlarda gördüğüm karakter eksikliğinin başında adalet, insaf vs değerlerini yitirmiş olmalar geliyordu.
    Aynı durumu burada da net biçimde görüyoruz.
    Adalet, insaf ve insani insanlığa ait değerler... Siyaset...

Yıl 1980.. Yer; Türkiye...
    1980 yılında Ankara Dikmen'de büyüdüm. Bilen bilir. O vakit inşaat temelleri her yer... 7 yaşında bir çocuktum... İnşaat temeline kolumun üzerine düşmüş, ve kolumu 3 yerden kırmıştım. Hiç tanımadığım insanlar beni Hacettepe Hastanesi getirmişler ve kolumu alçıya almışlar aileme haber verip yanıma ulaşmalarını sağlamışlar...

Yıl 2017... Yer Türkiye...

İnşaat e düşen 7 yaşındaki bir çocuğa neler yapılır?
    Cevaplarınızı tahmin edebiliyorum...

Sonuç; İnsanlık ve insanlığa ait değerler yok mu? Sosyolojik erozyon? Cevaplarını siz bulun...

Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Bana göre sorun ekonomik değil kültürel.
    Hep dediğim gibi toplumumuzun ortalama eğitim seviyesi, farkındalığı ve kültürm seviyesi daha iyi bir ekonomi için maalesef yetersiz.
    Mevcut şartlar altında yapılması gerekenlerin ekonomi yönetimi tarafından büyük oranda doğru olarak yapıldığı kanaatindeyim.
    Son 15 yılda sayısız siyasi, askeri, toplumsal sorun yaşanmasına rağmen, darbelere ve küresel krizlere rağmen ülke hala sapasağlam ayakta ise nerede başarı var diye sormak bence abes olur.
    Bu kaotik olaylar başka bir ülkenin başına gelseydi veya bu olaylar başka bir hükümet zamanında olsa idi bugün çok başka şeyleri konuşuyor olurduk.
    Tamam herkesin siyasi görüşü olabilir ama lütfen biraz insaflı olmaya çalışalım.
    Komedi filmi figürü gibi muhalefet liderleri bu ülkeyi yönetiyor olsa idi şu anda ülke büyük bir sessizliğe bürünmüş olurdu. Bakın insanlar Iphone 8 çıkmış alalım derdindeler.
    Belli bir kesim 2002'den beri sürekli ülke batacak yaygarası yapıyor yıl olmuş 2017 hala batacak.
    Anlatabiliyor muyum?
     Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Samanı siz yetiştirin o zaman neden yetiştirmiyorsunuz?
    Devlet mi gidip samancılığa girecek?
    Köylerde millet tavuk bile beslemiyor.
    Neden? Çünkü refah heryere yayıldı ve herkes kolayı seçecek lükse sahip.
    Ülke batmış olsa kötü olsa bakın o samanı nasıl öle bite üretiyorlar.
    Bu herşeyi devletten bekleme kafası da işte bahsettiğim kültürel geri kalmışlığımızın zihinsel sıkıntılarımızın bir göstergesi.
    Mehtap Hanım... Çiftçilik yada hayvancılık yaptınız mı? Bilmiyorum... Bu ülkede samanda, buğday da, mercimekte, arpa yetişir, üretilir hatta ihraç dahi edilir...

Ama siz 1TL rafineri çıkışı olan mazotu 3 TL KDV ÖTV bilmem ne vergisi ile 5 TL ye... Fabrika çıkışı 25000 TL olan Traktöre MTV ÖTV KDV bilmem ne vergisi ile 95,000 TL ye çiftçiye satarsanız doğal olarak çiftçide bu masrafları ürettiği malların üzerine koyacaktır...

Yani; bu tip saçma sapan zenginden ve gayrimenkulden alınamayan vergiler yüzünden; vergi paylaştırmak çiftçi yada hayvancıda yıkım etkisi yaratmakta ve de üretici zarar etmek istemediğinden bilakis para kazanma amacı ile buğdayın kg nı 15 TL ye üretecektir...

Ama siz hükümet olarak çıkıp

-Yoooo, Hayır! 15 TL ye kg buğday olmaz ben bunu Rusya dan 5 TL ye ithal ederim ha.. 15 TL ye buğday satarsan enflasyon azar enflasyon çıkar dersen olmaz...

O vakit çiftçi yada hayvancı Rusya daki mazot fiyatını yada rusyadaki traktör fiyatını sana sorar...

Sende hükümet olarak bu sorunun cevabını veremez isen;

Kimse zararına yada kamu hizmeti adına ne saman ne de buğday üretmez evinde oturur...

Bunun sosyetiklik ile yada rahatlık ile ilgisi yoktur...

Kısaca; zenginden alınamayan vergilerden dolayı; üretim kalemlerinin girdilerinde yüksek vergiler ve oranlar vardır. Doğal olarak üretici; bu maliyeti, nihai ürününe maal etmektedir...

Yani bu denli girdi maliyeti; (Traktör fiyatı-Mazot vb)ne Romanyada Ne rusya da yoktur... Ha kara saban ile 2017 yılında çiftçiliği tavsiye ederseniz o ayrı bir tartışmanın konusudur...

Konu budur...

İyi bayramlar...
    Son düzenleme : selka; 01-09-2017 saat: 11:05.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,283
    Kirmayin birbirinizi.
    Iyi bayramlar herkese.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kirmayin birbirinizi.
    Iyi bayramlar herkese.
    Syg,
    dudu yukarıda görüyorsun ADALET diyor bunlar. bir olmuşlar vatanseverlere saldırıyorlar.utanma yok,saygı yok,ahlak hiç yok.hele bu keyfilikte ADALET demeleri en tezat olanı. Bana bulaşmasalar gerçekten yoksayacam ama rahat duran yok maalesef. Fransız düşünürü Denis Diderot şöyle demiş: "Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur."

6. ÇOOK MANALI

7. İyi bayramlar

İto Enflasyon 0 çıktı.hadi iyisiniz.faizler düşer.dolar düşer.borsa çıkar.

Sayfa 111/997 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •