Sayfa 111/208 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    isfin %100
    skbnk %120
    tskb %144
    İdeal piyasa açıkken baya kasmaya başladı bende(benim pcnin gücü yetmiyor olabilir)
    Sabah da kelek yaptı, güzel oranları kaçırmışız : )

YKBNK'leri kapattım %20 altına indiği için bu arada

2. 30 eylül kapanış da uzlaşma fiyatı belirlenir.
    bu uzlaşma fiyatı 30 eylül kapanışda spot ve viop da her kisinde eşittir.

siz kendiniz daha evvelden pozisyonlarınız kapatmamışsanız.
    aracı kurumunuz kendisi otomatikman viop ile spotu nötrleştirerek kapatıyor.

ancak Sayın Yuji nin dediği gibi bu konuda aracı kurumunuza sorup öğrenmeniz lazım.

bazı aracı kurumlarda bu şekilde uygulama olmuyor.
    örneğin iş cep mobil üzerinden iş yatırım otomatik kapatmamıştı.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    isfin %100
    skbnk %120
    tskb %144
    Oranlar çıldırdı..

Bu arada pozisyon alan arkadaşlara uyarı, pozisyonlarınızı aldığınız orandan daha yüksekken kapatmaya kalkarsanız zarar yazarsınız.
    Mesela ben isfin ve skbnk açmıştım, sırasıyla %70 ve %48 getiri oranlarıyla, geçen süreye göre kısmi kar etmem lazımdı ama şimdi yukarıdaki oranlar olduğundan bozarsam zarar yazacağım. Teminat tamamlayıp vade sonuna ya da olabildiği kadar taşımam gerekiyor.
    Bu biraz anormal bir durum, borsanın da zıbıtmasıyla ilgili sanırım.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Oranlar çıldırdı..

Bu arada pozisyon alan arkadaşlara uyarı, pozisyonlarınızı aldığınız orandan daha yüksekken kapatmaya kalkarsanız zarar yazarsınız.
    Mesela ben isfin ve skbnk açmıştım, sırasıyla %70 ve %48 getiri oranlarıyla, geçen süreye göre kısmi kar etmem lazımdı ama şimdi yukarıdaki oranlar olduğundan bozarsam zarar yazacağım. Teminat tamamlayıp vade sonuna ya da olabildiği kadar taşımam gerekiyor.
    Bu biraz anormal bir durum, borsanın da zıbıtmasıyla ilgili sanırım.
    Şu an oranlar biraz düştü sanırsan en iyi oran hangi Kağıtta?Ben 70 bulabiliyorum

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    30 EYLÜL günü deniyorki işlem kendi kendine kapanacak .yani 5,000 hisse 50 viop kontratı birbirini götürecek.

normalde hisse yi aldık ve 30 eylülde satmamız lazım .satmasakta sistem satıyor mu nasıl satıyor ??

mekanizma acaba benim düşündüğüm gibimi işliyor ? şimdi bizim 50 kontrat satışımız var...30 eylül günü ; sistem diyorki lucasın 50 kontrat malını xx fiyattan satıcam ..bir bakıyor ki aynı zamanda benim hesabımda 5,000 lot aynı hisse var...aa diyor zaten hisse var ben bunu bozayım mı diyor ..
    Arkadaşlar da yazmış, normalde aynı fiyattan birbirini götürür ben denedim öyle oluyor. Dokunmazsanız kendi kapanır hesabınıza parası geçer.

Ancak burada genellikle son gün ya da önceki gün pozisyonları elle kapayıp sonraki vadeye taşıyoruz, hatta aynı hissede işlem yapacaksanız hisseyi satmayıp viopları sonraki aya aktarıyorsunuz, hisse alış/satış komisyonundan kurtuluyorsunuz ,ekstra kar.
    Bir de vade sonunda en iyi oranlar genelde oluyor, kendi kapanmasını beklerseniz ay başında tekrar yapayım derseniz daha düşük oran olabilir (bu ay hariç, bu ay piyasa koptu) bu nedenle kendiniz kapatmak daha mantıklı.

6.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    isfin %100
    skbnk %120
    tskb %144
    Biraz daha uzun düşünenler için ekim vadede de iyi oranlar var, büyük hisselerde bile (akbnk mesela).

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Arkadaşlar da yazmış, normalde aynı fiyattan birbirini götürür ben denedim öyle oluyor. Dokunmazsanız kendi kapanır hesabınıza parası geçer.

Ancak burada genellikle son gün ya da önceki gün pozisyonları elle kapayıp sonraki vadeye taşıyoruz, hatta aynı hissede işlem yapacaksanız hisseyi satmayıp viopları sonraki aya aktarıyorsunuz, hisse alış/satış komisyonundan kurtuluyorsunuz ,ekstra kar.
    Bir de vade sonunda en iyi oranlar genelde oluyor, kendi kapanmasını beklerseniz ay başında tekrar yapayım derseniz daha düşük oran olabilir (bu ay hariç, bu ay piyasa koptu) bu nedenle kendiniz kapatmak daha mantıklı.
    viopları kapatmadan sonraki aya aktarma oluyor mu. Herhangi bir kesinti olmuyor mu?

Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    viopları kapatmadan sonraki aya aktarma oluyor mu. Herhangi bir kesinti olmuyor mu?
    mevcut vade al, gelecek vade sat yapıyorsunuz. hisselere dokunmuyorsunuz
    viop al/sat için komisyon ödemiş olursunuz

Sayfa 111/208 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •