Sayfa 111/459 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 3665 madde; 881 - 888 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1. kalkınma bankası kanunu başkan ptesiden önce onaylarsa, kalkınma ptesi beklentilerin tersine önce bir taban sonra tavan yapabilir mi ?

çünkü kalkınma bankasının süper banka olması için yüzlerce bürokrat gece gündüz plan proje yapıyor, ve tıkır tıkır bunlarda hayata geçiyor.

Geçen ay Merkez Bankası Başkan Yardımcısı küçücük bir bankaya boşuna mı geçti ?

yani demem o ki, kalkınma banklasının süreci çok hızlı gelişiyor gelişecek.YTD.
    Son düzenleme : Patent Vekili; 13-10-2018 saat: 17:07.

2. CHP'NİN İŞ BANKASI'NDAKİ HİSSELERİ: ''KONUYU MECLİS'E GETİRİYORUZ, MHP DE DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI''

İş Bankası'nda CHP'nin yüzde 28'e yakın bir hissesi var ya. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP alsın kullansın diye yapmadı. Hazine'ye gitsin diye yaptı. Biz Meclis'e bu konuyu getiriyoruz. İnşallah meclisten bunu çıkartacağız ve bu hissenin hazineye devrini sağlamış olacağız. MHP de destekleyeceğini açıkladı.Şimdi tabi tutuştu. Bunu biz kullanmıyoruz ki diyor. Bir de kullanacak mıydın?

Bir an önce meclisimizden bu geçecek. Ardından da hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek.

İŞ BANKASI HAZİNEYİ NEYİ ÖDEYECEK ?

hersene gelirinin %28 ni

başka,

hazine işbankasının neyi var neyi yoksa hepsinin %28 ne yani 3/1 ne yakın ortak olacak.bu nedemek iş bankası bütün iştiraklarında hazine söz sahibi olacak.sadece işbankasında değil, iş bankasına bağlı bütün iştiraklarında.buna TSKB de dahil mi ?evet.

ayrıca vakıflar bankasının TSKB de %8 hissesi var mı ? evet. oda söz sahibimi ? evet

yazni zaman bir çok şeye gebe neler olacak nasıl olacak görecez.

AMA KALKINMA BANKASI 10-15 TL YE ASLA DÜŞMEZ BENCE ! YTD

SÜPER KALKINMA BANKASI İÇİN MECLİS ÇALIŞIYOR, HAZİNE ÇALIŞIYOR, İŞ BANKASI ÇALIŞIYORKEN HALEN KALKINMA BANKASINI ADESE,BEYAZ FİLO,ITTIFAKLA KARIŞTIRANLAR VAR.

..............
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    chp nin iş bankasında %28 hissesi var ama ordan kar payı gibi herhangi bir ücret gelir elde etmiyor. Ama %28 hisse hazineye geçerse hazine iş bankasından hersene kar payı- geliri hazineye alır.hazinede kalkınma bankası/kalkınma fonuna kredi olarak aktaracak.

bu da kalkınma bankasına fon-gelir sağlayacak ve sermayenin 10 kat artması haricinde her sene iş bankasından %28 kar payının alınması gibi büyük bir gelir elde edecek.

bu da şu demek iş bankası her sene %28 gelirden mahrum olacak

chp kar payı almıyor ama yönetimde 4 chp üye var onlar olmayacak hazinenin 4 üyesi olacak

iş bankası reklamlarında mehmet ali alabora gibi sol zihniyetli-gezici bir takım insanlar artık reklamlarda oynamıyacak, büyük paralar alamıyacaklar.

iş bankası chp nin arka bahçesi olmaktran çıkıp belki iş bankasında memur, şube müdürü, banka müdürü, yatırım uzmanları, hesap uzmanları, müfettişlerde farklı görüşten birileri olabilecek.İşbankasında türbanlı memurlarda olabilecek.

YTD.tamamen kendi görüş ve düşüncelerim.
    Hazineye geçsin o zamanda Şafak Sezer 😀😀 oynasın. Senin görüşün insanları kutuplaştırıcı bir yazı benden olan benden olmayan yerine iyi vicdanlı insan olsun demediğiniz sürece bu ülke her zaman ezilecektir. Bir insan solcu diye para kazanmasın ama sağ görüşlü biri kazansın.

Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    chp nin iş bankasında %28 hissesi var ama ordan kar payı gibi herhangi bir ücret gelir elde etmiyor. Ama %28 hisse hazineye geçerse hazine iş bankasından hersene kar payı- geliri hazineye alır.hazinede kalkınma bankası/kalkınma fonuna kredi olarak aktaracak.

bu da kalkınma bankasına fon-gelir sağlayacak ve sermayenin 10 kat artması haricinde her sene iş bankasından %28 kar payının alınması gibi büyük bir gelir elde edecek.

bu da şu demek iş bankası her sene %28 gelirden mahrum olacak

chp kar payı almıyor ama yönetimde 4 chp üye var onlar olmayacak hazinenin 4 üyesi olacak

iş bankası reklamlarında mehmet ali alabora gibi sol zihniyetli-gezici bir takım insanlar artık reklamlarda oynamıyacak, büyük paralar alamıyacaklar.

iş bankası chp nin arka bahçesi olmaktran çıkıp belki iş bankasında memur, şube müdürü, banka müdürü, yatırım uzmanları, hesap uzmanları, müfettişlerde farklı görüşten birileri olabilecek.İşbankasında türbanlı memurlarda olabilecek.

YTD.tamamen kendi görüş ve düşüncelerim.
    Tam da ilgi ile izliyor ve okuyorken burdan türbana konuyu getirip bağlaman inanılır gibi değil.. tam da bu tip bir kafa yüzünden işte türban dinsel değil siyasal bir simge olduğunu güzel örneklemiş oldun..
    Yine de bu konu hariç diğer bilgilendirmelerin için teşekkürler..

6. Ne yaptınız ya
    Kalkınırken işler kesat olunca iş türbana mı dönmüş.
    Ben burada arkadaşın kastını anladım ama belki aksedişi tam net değil. Diyor ki ; İşbankası sanki sol kalesi gibi kullanılıyor yönetimden kaynaklı ve reklam da dahil olmak üzere nemalananlar tek bir kesimden. Oysa diyor kamusal alana geçerse o vakit daha çoğulcu bir personel ve gelir dağılımı olabilir...
    Bu kısım açılmışken chp hisselerinin Ata’mızın vasiyeti ile chp’de olduğunu biliyoruz ancak Atatürk’ün şahsi malvarlığı olarak adlandırılan bu servet tabi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kazanarak elde ettiği bir servet değil. Zaten olamaz da , çünkü kendisi hiç bir ticari faaliyette de bulunmadı.
    Savaş zamanı Hintli Müslüman kardeşlerimiz milli mücadeleye destek için 675.000 TL para toplayıp bize gönderdirler. Atatürk’te o dönemin koşulları ve zor şartlar nedeni ile bunu şahsi hesabında tuttu.
    Daha sonra bu paralar milli savunma bakanlığına, yakılan şehirlerimizin ihtiyaçlarına harcadı. Bu harcamalardan sonra savunma bakanlığı paranın şahsi hesaptam gelmesinden midir bilmiyorum Atatürk’e borcunu ödeme şeklinde de algılanabilir bir süre sonra 380.000 i iade etti.
    Elinde böylece 445.000 TL kaldı.
    Bu dönemde Mısır Hidivi Abbas TC vatandaşlığına geçmek için CHP’ye 900.000 TL bağışta bulundu.
    445 bin ile işbankasını kurdu ve tarım ve hayvancılığa harcadı.
    Abbas’dan gelen paranın bir kısmını işbankası hesaba yatırdı. Kalanı ile de işbankası hisseleri satın aldı.....
    Hikaye ve kronolojisi bu şekilde.
    Güncele gelelim , şu an chp’de olan hisselerin vasiyet üzerine gelişi bu.
    Paraların kaynağı bu şekilde yani devlet adına alınmış paralar. Düşünün bir TC vatandaşlığı söz konusu ve bu gelen para chp bünyesine sunulmuş. Oysa bu para aslında kimindir Milletin yani DEVLET’in. Dönemin getirdiği şartlar itibari ile şahsi hesaplarda bakanlıklara giren sonra geri gelen ve bağış ile gelen para tabi ki devletindir ve olması gereken de bu dur.
    Dönemi dönem içinde değerlendirmek gerek anlayışından şahsi hesaplarda gezmesine söz söylenemez , o gerekiyordur o olur (çünkü ortamı - savaş zamanı vs) ancak devletin parası bir partiye bırakılamaz çünkü şahsi bir kazanım değildir ve bunun iradesi yine milletin olmalıdır..
    Türban vs o konuları bilmem. Konu para olduğu için yazmak istedim. Siyaseten bir bakış açısı ile asla değil ki ATATÜRK başımızın en tacıdır.
    Saygılar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by extomorrow Yazıyı Oku
    Ne yaptınız ya
    Kalkınırken işler kesat olunca iş türbana mı dönmüş.
    Ben burada arkadaşın kastını anladım ama belki aksedişi tam net değil. Diyor ki ; İşbankası sanki sol kalesi gibi kullanılıyor yönetimden kaynaklı ve reklam da dahil olmak üzere nemalananlar tek bir kesimden. Oysa diyor kamusal alana geçerse o vakit daha çoğulcu bir personel ve gelir dağılımı olabilir...
    Bu kısım açılmışken chp hisselerinin Ata’mızın vasiyeti ile chp’de olduğunu biliyoruz ancak Atatürk’ün şahsi malvarlığı olarak adlandırılan bu servet tabi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kazanarak elde ettiği bir servet değil. Zaten olamaz da , çünkü kendisi hiç bir ticari faaliyette de bulunmadı.
    Savaş zamanı Hintli Müslüman kardeşlerimiz milli mücadeleye destek için 675.000 TL para toplayıp bize gönderdirler. Atatürk’te o dönemin koşulları ve zor şartlar nedeni ile bunu şahsi hesabında tuttu.
    Daha sonra bu paralar milli savunma bakanlığına, yakılan şehirlerimizin ihtiyaçlarına harcadı. Bu harcamalardan sonra savunma bakanlığı paranın şahsi hesaptam gelmesinden midir bilmiyorum Atatürk’e borcunu ödeme şeklinde de algılanabilir bir süre sonra 380.000 i iade etti.
    Elinde böylece 445.000 TL kaldı.
    Bu dönemde Mısır Hidivi Abbas TC vatandaşlığına geçmek için CHP’ye 900.000 TL bağışta bulundu.
    445 bin ile işbankasını kurdu ve tarım ve hayvancılığa harcadı.
    Abbas’dan gelen paranın bir kısmını işbankası hesaba yatırdı. Kalanı ile de işbankası hisseleri satın aldı.....
    Hikaye ve kronolojisi bu şekilde.
    Güncele gelelim , şu an chp’de olan hisselerin vasiyet üzerine gelişi bu.
    Paraların kaynağı bu şekilde yani devlet adına alınmış paralar. Düşünün bir TC vatandaşlığı söz konusu ve bu gelen para chp bünyesine sunulmuş. Oysa bu para aslında kimindir Milletin yani DEVLET’in. Dönemin getirdiği şartlar itibari ile şahsi hesaplarda bakanlıklara giren sonra geri gelen ve bağış ile gelen para tabi ki devletindir ve olması gereken de bu dur.
    Dönemi dönem içinde değerlendirmek gerek anlayışından şahsi hesaplarda gezmesine söz söylenemez , o gerekiyordur o olur (çünkü ortamı - savaş zamanı vs) ancak devletin parası bir partiye bırakılamaz çünkü şahsi bir kazanım değildir ve bunun iradesi yine milletin olmalıdır..
    Türban vs o konuları bilmem. Konu para olduğu için yazmak istedim. Siyaseten bir bakış açısı ile asla değil ki ATATÜRK başımızın en tacıdır.
    Saygılar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum.Para devlette kalmalı demişsiniz peki para şuan devlette değil mi?Vasiyet edilen hisselerin temettü gelirinin gittiği yer olan Türk Dil Kurumu özel bir müessese mi?

8. kalkınma bankası zamanla sper banka olur olacaktır.bundan h,ç şüphem yok.

ama biz ne olacagız, kafamı kurcalayan bir soru var cevabından ise korkuyorum.

görorüyorum ki bu sorudan kimsenin haberi yok.olmadıgı içinde gündemde degil konuşulmuyır.

oysa ben hep o sorunun cevabını düşünüyorum ve araştırıp öğrenmeye çalışıyorum.

Sayfa 111/459 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •