Sayfa 1117/1122 İlkİlk ... 11761710171067110711151116111711181119 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 8,929 - 8,936 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. Metroda da indirimdeydide ben pztesi gittiğimde yoktu btmişti çipurayla yetindim

Online markette 25tl ama onlinea güvenemedim balıkta

https://online.metro-tr.com/palamut-...57980-p-257980
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Semt pazarında 40 tl ye nah kolum kadar capcanlı palamut vardı..
    1 kg civarı löp et demek..
    1 kg a löp et 40 tl ucuzun da ucuzu..
    Kg 40TL kırmızı et herhalde 10 sene önce falan dı..
    Ucuzun da ucuzu palamut..

İşini bilenin kapış kapış alması lazım..Açlıkla alakası bile yok.
    Ama bizim sosyete burun kıvırır ucuz balığa..
    Alışmış somon un dilimine sosyete marketlerde 180 200 vermeye..
    ayy şekerim alma almaaa bunda kesin bişi vardır...ayy evet...

Neyse almasınlar zaten..
    4-5 tane aldım attım buzluğa..
    Haftaya yeniden mi gitsem acaba 10 tane mi atsam diye düşünüyorum.
    Ama buzluk da olsa tazeliğini kaybediyor 2 ay sonra..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Semt pazarında 40 tl ye nah kolum kadar capcanlı palamut vardı..
    1 kg civarı löp et demek..
    1 kg a löp et 40 tl ucuzun da ucuzu..
    Kg 40TL kırmızı et herhalde 10 sene önce falan dı..
    Ucuzun da ucuzu palamut..

İşini bilenin kapış kapış alması lazım..Açlıkla alakası bile yok.
    Ama bizim sosyete burun kıvırır ucuz balığa..
    Alışmış somon un dilimine sosyete marketlerde 180 200 vermeye..
    ayy şekerim alma almaaa bunda kesin bişi vardır...ayy evet...

Neyse almasınlar zaten..
    4-5 tane aldım attım buzluğa..
    Haftaya yeniden mi gitsem acaba 10 tane mi atsam diye düşünüyorum.
    Ama buzluk da olsa tazeliğini kaybediyor 2 ay sonra..
    Way- be.!!!!

Bay Maserati en sonunda pazarın yolunu öğrettiler sana.!!!
    Haftayada bekliyorlar seni.!!!
    Akşam üzeri git.!!
    Çöpten sebze meyva toplayan.!!
    Vatandaşlarla sohbet et.!!
    Emi.!!!!
    Fışşşkıran sefilligi görürsün.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yazıda bildirilen ve iki hissede büyük para kazanmış denilen ve yükselişi ateşleyen bu iki gurup kimdir.
    Bilen varmı,
    Yada bir yerlerde kim oldukları yazıldımı.
    Biraz araştırdım ama bulamadım kimler olduğunu.

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Metroda da indirimdeydide ben pztesi gittiğimde yoktu btmişti çipurayla yetindim

Online markette 25tl ama onlinea güvenemedim balıkta

https://online.metro-tr.com/palamut-...57980-p-257980
    Balık almaya gidilmez balık bulundumu alınır derdi rahmetli peder..
    Buna bişi de ben eklim...
    Balık gözle görülerek alınır..Online falan alınmaz..

BOSPO ben pazara da giderim makro ya da mgros a da şok a kapalıçarşıya da..
    Beni her yerde görebilirsin..
    Halkın içinde bir adamım..

Bazıları gibi korunaklı incik boncuk villalarında oturup halk hakkında ahkam kesmiyorum..Yada senin gibi almanyadan atıp tutmuyoruz.
    20 sene önce de çöpten toplayan vardı..
    Şimdi de var..
    Ama 20 sene önce bu kadar zengin bu kadar fışkırtannn nadir idi..
    Şimdi millet para saçacak yer arıyor resmen..
    Çifter çifter arabalar spa PT yaşam koçları..özel piyano dersleri kediler köpekler yurtdışı yurtiçi senede 5 kere gezme tozmalar her türlü elektronik eşya özel okullar özel hastaneler ..vs vs...

Kriz kâhini Roubini: Uzun bir resesyon olacak, zombi şirketler ve ülkeler batacak.!!!!

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...tacak-7375728/

ABD’de hafif bir resesyon bekleyenleri şirketlerin ve kamu kesiminin büyük borç oranlarına bakmaya davet eden Roubini, “Faizler ve borç çevrim maliyetleri artıkça birçok zombi kurum, hane, şirket, banka ve ülke batacak. Böylece kimin çıplak yüzdüğünü göreceğiz†uyarısında bulundu.

YUMUŞAK İNİŞ İMKANSIZ, FAİZ YÜZDE 5’E YÜKSELECEK

Ekonomide sert iniş olmadan yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaşmanın ABD Merkez Bankası (Fed) için “imkansız görev†olduğunu vurgulayan Roubini, bugünkü toplantıda 75 baz puan, kasım ve aralık toplantılarında 50’şer baz puan faiz artışları beklediğini, bunun da yıl sonunda federal fonlama faizini yüzde 4-4,25 aralığına yükselteceğini söyledi.

Ücretler ve hizmet sektöründe kalıcı enflasyonun Fed’e muhtemelen faizleri daha fazla artırmak dışında seçenek bırakmayacağını ve faizin yüzde 5’e doğru yükseleceğini öne süren ünlü ekonomist, pandemi, Rusya-Ukrayna çatışması ve Çin’in sıfır Covid politikası kaynaklı negatif arz şoklarının maliyetleri artıracağını ve ekonomik büyümeyi düşüreceğini, Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için uzun süren bir cılız büyüme ve işsizlik artışını içeren mevcut ‘büyüme durgunluğu’ hedefine ulaşmasını zorlaştıracağını söyledi.

‘MALİ TEŞVİK OLMAYACAK’

Kamu borçları çok yüksek olduğu için resesyon durumunda hükümetlerin mali teşvik yoluna gitmesini beklemediğini belirten Roubini, “Yüksek enflasyon aynı zamanda ‘mali teşvik uygularsanız toplam talebi aşırı ısıtırsınız’ anlamına gelir†dedi.

Bu nedenlerden dolayı 1970’lerdeki gibi stagflasyon ve 2008’deki küresel finans krizinde olduğu gibi büyük borç sorunları öngören profesör, “Kısa ve hafif değil ciddi, uzun ve çirkin bir resesyon olacak†iddiasında bulundu.

Arz şoklarının ve finansal sorunların ciddiyetine bağlı olarak resesyonun 2023 boyunca süreceğini bekleyen Roubini, 2008 krizinde hane halkları ve bankaların en sert darbeleri aldığını, bu defa şirketler, hedge fonlar ile özel sermaye ve kredi fonları gibi gölge bankaların çökeceğini öne sürdü.

BÜYÜK TEHDİTLERİ SIRALADI

Roubini’nin “Mega tehditler†adlı yeni kitabında, üretim maliyetlerini artırarak potansiyel büyümeyi düşürecek 11 orta vadeli negatif arz şoku sıraladığını aktaran Bloomberg, bunlardan bazılarının küreselleşmeden geri dönüş, korumacılık, imalat sanayisinin Çin ve Asya’dan Avrupa ve ABD’ye taşınması, gelişen ve gelişmiş ülkelerde nüfusun yaşlanması, göç kısıtlamaları, ABD ve Çin’in ayrışması, küresel iklim krizi ve tekrarlanan pandemiler olduğunu yazdı.

YATIRIMCILARA TAVSİYELER

Yatırımcılara hisse senedi yerine nakit tutma tavsiyesinde bulunan profesör, nakit paranın da enflasyon karşısında eriyeceğini ancak nominal olarak aynı kalacağını, hisse ve diğer varlıkların ise yüzde 30’a kadar düşebileceğini söyledi.

Uzun vadeli tahvillerden uzak durma tavsiyesinde bulunan Roubini, enflasyona endeksli tahvil önerdi.

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6. Torunlar GYO/Torun: Konut alırken faiz oranları aylık %1'in altında olmalı. Yabancıya satarak gayrimenkul sektörü ayakta kalamaz
    Faiz indirimi loading........

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    TORUNLAR GYO/AZİZ TORUN: YABANCIYA SATARAK GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ AYAKTA KALAMAZ
    Faiz indirimi loading
    BüyükResimde hepsi batacak.!!!
    Zombi bunlar.!!!
    Koca KASTELLİ, BAYINDIR holding bile battı.!!!

Yastık altı Benjamin can simidi.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!

Alıntı Originally Posted by fanatik59 Yazıyı Oku
    vade dönüşünde saat 11-12 arası MB fix dolar fiyatı ile dolara dönebilirsek KKM+dolar faizi olmuş oluyor aslında..
    %5 mevduat karsiligi nasil hesaplaniyor?
    Mevduat tutari*%5 *0,80kadar faizmi opsiyon olarak odeniyor?

Sayfa 1117/1122 İlkİlk ... 11761710171067110711151116111711181119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •