Sayfa 112/230 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 889 - 896 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. İstatistik gereği SC(B) dalgasını burayı okuyanların yarıdan fazlası görüp yaşayacak diye tahmin ediyorum. Kapitalist sistemi, borç balonunu ve bunlara dair herşeyi çöp sepetine atacak olan dalga aslında SC (C). Yani tepkiyi bitirecek dalga. 2040'lı yıllara tekabül eder diye bekliyorum. Sadece finansal sistemi değil, insanlığı da büyük yıkıma uğratacak bu düşüş dalgası ilerlerken yine istatistik gereği burayı okuyanların yarıdan fazlası ölmüş olacak. Kalan yarısının da önemli bir kısmı zaten bu işlerden elini eteğini çekecek yaş gereği. Gördüğünüz gibi yüzyıllık koskoca bir ayı piyasasını bertaraf etmiş oldum
    --

2. Sn devir hocam müsayit oldukça durmayın yazın lütfen..
    Sizi bu kadar boş bulamıyoruz..
    Ben konuyu dağıtayım.Dolara ne dersiniz?
    Dolar yorumunuzuda okumak isterim..saygılar...

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. sn.devir

250 yıllık dalganın düzeltmesi 20 senede tamamlanır mı diyorsunuz yani ? fiyata bişey demiyorum zaman bana kısa geldi ben 40 yaşına geldim, Allah ömür verirse kalan sürelerimiz pek içaçıcı olmayacak ekonomik açıdan demekki.

4. Sn.devir bist100 hakkındaki öngörülerinizi de duymak isteriz

5. 2020'li yıllarda boş durmak istemeyenler için kaşıntı giderici de var. Dow'da 40000 yandığında mütevazi bir miktarda yani 3-5 bin puan terste de kalınsa sıkıntı yaratmayacak oranda mini-Dow kontratı shortlanabilir. Ama miktar ufak olacağı için çok uzun süre beklemek kaydıyla. Aslında bunu çoğumuz başaramayacağız. 40000 endekste ortama yayılacak coşkunun karşısına dikilmek için yürek yemiş olmak gerekecek. Bu mini kontrat bizi SC (A) dalgası boyunca oyalayacak. Tabi bu büyüklükte bir ayı piyasasında finansal kurumların büyük kısmı mefta olacağı için Dow'da en dibi beklemeden parayı cebe koymak gerek. 5000 dibini yakalarsanız piyasa efsanesi olursunuz ama paranız da aracı kurumla beraber gidebilir. Ben olsaydım Dow 4 basamaklara iner inmez paramı çekerdim. Sıradan bir zengin olmak, fakir bir hall of fame olmaktan daha iyidir.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Sn devir hocam müsayit oldukça durmayın yazın lütfen..
    Sizi bu kadar boş bulamıyoruz..
    Ben konuyu dağıtayım.Dolara ne dersiniz?
    Dolar yorumunuzuda okumak isterim..saygılar...

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doları genelde tutturamıyorum ama 5.10-5.20 aralığında dip beklediğimi geçen sene yazmıştım. Henüz adamakıllı tepki veremedi ama kıramazsa bence Nisan gibi tekrar altı buçuğa yaklaşır. Merkezin viop stratejisini de hesaplamak lazım ! Ne günlere kaldık.
    --

7.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    sn.devir

250 yıllık dalganın düzeltmesi 20 senede tamamlanır mı diyorsunuz yani ? fiyata bişey demiyorum zaman bana kısa geldi ben 40 yaşına geldim, Allah ömür verirse kalan sürelerimiz pek içaçıcı olmayacak ekonomik açıdan demekki.
    Yok. A ve B'nin toplamı o kadar olur. Hayatımızın son baharında belki istifade ederiz. Uzun sürecek olan (C) olur bence. Son yıkım dalgası biraz ilerlediğinde zaten 4 kolluya çoktan binmiş olurum.
    --

8. Borsanın nasıl bir şey olduğuna dair size hayali bir benzetme yapayım. İnancı olanlar için mahşer gününe kadar toprak altında çok uzun yüzyıllar beklemek gerekecek. Bize yeraltında da çalışan bir piyasa ekranı versinler çoğumuz vaktin nasıl geçtiğini bile anlamayız .
    --

Sayfa 112/230 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •