Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Çocuk felci aşısını bulan adam bir halk kahramanıdır.Şu ara öyle biri çıkar mı çıksa aşısı piyasaya çıkar mı şüpheliyim.Uğur şahin falan aynı kıratda elbette değil.Uğur şahin güneşin patentini aldı baya da para kazandı,kazanacak.

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bence olayla ilgili doğru bilgi akışı olması gerekiyor bunu sağlamak için bilginin yayıldığı kaynağın yaydığı bilgileri hemen yalayip yutmayip sorgulamak gerekiyor ve bu virüsle ilgili yurticinde araştırma yapanlardan bilgilerini açıklamalarını istemeliyiz mesela bu konuda en bilgili olabilecek insanlar papağan gibi her akşam TV de vir vir edenler değil aşı çalışmasının içinde olanlar olmalı virüsü en iyi onlar tanıyor onlardan konuşan var mı duydunuz mu
    Dolayısı ile Çin'den gelen görüntülere göre yolda aniden tepinerek geberen tipler bı daha gorulmedigine göre bilgiyi kendimiz üretmeliyiz yoksa elimize kelepçeyi vurup anahtarı verelim ********lere daha iyi .
    Onu çözmüşlerdi; o ölenler bir ekip halinde, bir tür kamu spotu gibi, bütün sahnelerde aynı kişiler...Ya bilinçli yapıldı, ya da aslında gerçekten kamu spotuydu da, o görüntüleri alıp dünyaya haber diye yayınladılar, bilemiyorum, ama çözdüler o kişileri, yayınladı birileri.

Dediğiniz gibi, veri toplanmalı, araştırma yapılmalı. Sinovac gelmeden önce verilen istatistiki bilgiler çok da doğru değil gibi, uygulama sonucu etkinliğini biraz daha düşük gözlemledim. Anımsıyamadım şimdi ama, aşılananlardan kimse ölmüyor, bilmem kaç yaş üstü aşılı ise yoğun bakım istatistiği çok düşük, filandı Brezilya rakamları.

Ne gerçek rakam şu an bizde, muamma..

Çin aşısı bence şimdilik bu hint varyasyonuna kadar baya işe yaradı.Sağlıkçılardan aşılı olanlardan ölen ben duymadım,yoğun bakımlık olan da pek yok sanırım.Ama bu hint varyasyonunu anlayamadım.İki aya kadar memlekete yayılır o da neymiş ne değilmiş anlarız.5 vaka var dediler siz onu beş yüz okuyun,yakında 5 bin elli bin diye yardıra yardıra gider,dünyanın denek ülkesi biz oluruz.Hindistan sayılmaz,hindistanı ülke olarak gördüklerinden emin değilim.

DSÖ aşıya adil erişim filan diye göstermelik tavır alacağına, bunların patenti, üretim süreçleri bilgileri paylaşılmalı, ya her yere üretim üssü açmalılar ülkeler alt yapıyı üstlenmeli, ya da bir eğitim verilmeli ülkelerin çalışanlarına, herkes üretmeli. Neymiş aşıyı bulmuş, milyar dolar kazanmış, dünyanın en zengin bilmem kaçıncı kişisi olmuş, o milyar dolarlarla veya bir kısmıyla dünya insanlarına bedava aşı, teknoloji göndermiyorsa, insanım diye ortalıkta dolaşmasın.

Medeniyet, insanlık tahayyülü, ahlak bir bütündür. Bir insan hem öyle hem böyle olmaz. Tamam bunun ARGE maliyeti vardır, müteakip projeleri finansmanı vardır da, bir de etik diye, Hipokrat yemini diye bir şey var yahu. Paylaşsınlar bu teknolojileri, patentleri. Belli bir yatırımla, teknoloji desteği ile bu aşıların mevcut sağlık sektörü tarafından üretilemeyeceğine veya ortak bir üretim modeli geliştirilemeyeceğine inanmıyorum.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    DSÖ aşıya adil erişim filan diye göstermelik tavır alacağına, bunların patenti, üretim süreçleri bilgileri paylaşılmalı, ya her yere üretim üssü açmalılar ülkeler alt yapıyı üstlenmeli, ya da bir eğitim verilmeli ülkelerin çalışanlarına, herkes üretmeli. Neymiş aşıyı bulmuş, milyar dolar kazanmış, dünyanın en zengin bilmem kaçıncı kişisi olmuş, o milyar dolarlarla veya bir kısmıyla dünya insanlarına bedava aşı, teknoloji göndermiyorsa, insanım diye ortalıkta dolaşmasın.

Medeniyet, insanlık tahayyülü, ahlak bir bütündür. Bir insan hem öyle hem böyle olmaz. Tamam bunun ARGE maliyeti vardır, müteakip projeleri finansmanı vardır da, bir de etik diye, Hipokrat yemini diye bir şey var yahu. Paylaşsınlar bu teknolojileri, patentleri. Belli bir yatırımla, teknoloji desteği ile bu aşıların mevcut sağlık sektörü tarafından üretilemeyeceğine veya ortak bir üretim modeli geliştirilemeyeceğine inanmıyorum.
    Dünya adil bir yer olsa o aşı bir ay içinde tüm dünyaya yetecek kadar hem üretilirdi hem de aşılar yapılırdı.Ama virüsü ortalığa salan sistem izin vermez,derdin dermanını derdi salandan bekliyoruz .Kuzu kurttan ne kadar çare bulursa bizim de olasılığımız da o kadar.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Onu çözmüşlerdi; o ölenler bir ekip halinde, bir tür kamu spotu gibi, bütün sahnelerde aynı kişiler...Ya bilinçli yapıldı, ya da aslında gerçekten kamu spotuydu da, o görüntüleri alıp dünyaya haber diye yayınladılar, bilemiyorum, ama çözdüler o kişileri, yayınladı birileri.

Dediğiniz gibi, veri toplanmalı, araştırma yapılmalı. Sinovac gelmeden önce verilen istatistiki bilgiler çok da doğru değil gibi, uygulama sonucu etkinliğini biraz daha düşük gözlemledim. Anımsıyamadım şimdi ama, aşılananlardan kimse ölmüyor, bilmem kaç yaş üstü aşılı ise yoğun bakım istatistiği çok düşük, filandı Brezilya rakamları.

Ne gerçek rakam şu an bizde, muamma..
    Ben bu kirli bilgilerle bir sonuç alınacaksa bu insanlık lehine olmayacağı kanaatindeyim.

Doğru bilgiyi için kendimiz çalışmalıyız ,bu "kendimiz "nasıl organize olacaksa .

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dünya adil bir yer olsa o aşı bir ay içinde tüm dünyaya yetecek kadar hem üretilirdi hem de aşılar yapılırdı.Ama aşıyı salan sistem izin vermez,derdin dermanını derdi salandan bekliyoruz .Kuzu kurttan ne kadar çare bulursa bizim de olasılığımız da o kadar.
    Valla bir kişi çıkar, dünyayı 'daha adil' bir yer yapar. Bir kişi. Sonra bir kişi daha çıkar bir kişi daha..

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben bu kirli bilgilerle bir sonuç alınacaksa bu insanlık lehine olmayacağı kanaatindeyim.

Doğru bilgiyi için kendimiz çalışmalıyız ,bu "kendimiz "nasıl organize olacaksa .
    Bu tv ler gazeteler ,dsö,hatta pek çok yayın ,bilim adamı falan hep bozuk pusula gibi.Hakiki bilgi kırıntıları google da bazı videolarda yazılarda vs bulunabiliyor.Ama onların çoğu da komplo teorisi şu bu diye küçümseniyor falan.Adamlar bu işin piri hakikati gözden kaçırmak ters köşe yapmak falan adamların zaten sanatı.Ben hala google a bile inanamıyorum.İyi kötü gerçek bilgiler google da bulunuyor isteyen aydınlanıyor ,bizler bu tarz forumlarda akıl yürütebiliyoruz falan.Bir sonraki nesilde 1984 misali big brother bunlara da izin vermez.Bence google yazılı fikir kaynakları kaybolana kadar sağlıklı işleyecek,insanlar ne zaman yazılı kaynakları yani kitapları falan bilgi kaynağı olarak unutacak o zaman google ın da fişini çekerler.Yazılı işler onların kontorlünde değil,yazılı bilgi senin evinde duran bilgi oluyor,silinemez değiştirilemez falan.yapay zeka biraz daha şeetsin o konuları da kesin hallederler,bizden sonraki nesil bildiğiniz anlamda sınırlı zekalı yaratıklar olarak yollarına devam ederler.

Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •