Sayfa 112/342 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 2733 madde; 889 - 896 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Son takaslar
    GLOBAL 11.245.697
    ANADOLU 687.325
    AK YATIRIM 686.947
    DENİZ YATIRIM 608.035
    İŞ YATIRIM 586.401
    ŞEKER YATIRIM 542.234
    PHILIP CAPITAL 518.826
    GARANTİ 478.849
    TEB 468.583
    ZİRAAT 413.516
    TACİRLER 327.623

Bence patronun yaklaşık 14 milyon lotu var getrıye kaldı 3 milyon lot...kalan 2 Ayda da ancak 400 Bn lot toparlar...bugünde 85 lot aldık

3. Bu kağıdı - kendime de kızmama rağmen - uzun zamandır takip ediyorum çünkü aslında profesyonel bir yatırımcının bulaşmaması gereken özelliklere sahip (patron kağıdı, düşük işlem hacmi, kurum içi şeffaflık olmaması ve manipüle edilen finansallar gibi). Ancak gelinen noktada artık mızrak çuvala sığmıyor gibi. Şöyle ki; son 4 çeyrektir kağıt üzerine yansıyan karlılık sonucu yıllık yaklaşık 50-60m bandında EBITDA yaratmaya başladı (ve giderek artacak gibi görünüyor). Net banka borcu TL 80m. Cuma günü kapanışı TL 4.86 fiyat itibariyle piyasa değeri TL 175m. EV dediğimiz şirket değeri toplam TL 255m ediyor. EV/EBITDA çarpanı ise 55m EBITDA ile hesap edersek 4.63x seviyesinde. Geçen ay sonuçlanan Propac satışında satış bedeli EUR 52m idi ve bu firmanın yıllık EBITDAsı EUR 7m seviyesinde. Yani satış çarpanı 7.42x. Artacak karlılık ve temettü dağıtım politikasında artık süreklilik sağlayacağı düşüncesi ile bence bu hissede TL 5 altı rakamlar bedava. TL 5-6 bandı ucuz. TL 6 -7 bandı olması gereken fiyatlar (minimumda söylüyorum). Forumda belirtilen kottan çıkması mümkün değil. Patronun dışarıdaki 2-3% hisseyi alması bu fiyatlardan çok zor ve bence kot dışına çıkma planları yok. Bu hisse bence 2018 yılının kağıdı olabilir ama sabredene....Şahsen 6 TL altına 1 lot satmayacağım. Üstünü gelirse düşünürüz o günkü şartlarda....İyi pazarlar....

Hocam cok bonkorsunuz hisseye 6 -7 lira fiyat biçmişsiniz...boylesi bir kağıtta olmanın beklentısı sadece % 30 içim mi...o Zaman satıp 30 Endex inden alalım yada iş yat alalım...daha rısksız

5. Sayın lookpack EV değeri üzerinden bir hesaplama yaparsanız Bakab'ta eklediğiniz gibi Propak çarpanını hesaplarken onun da net borç rakamını değere eklemeniz lazımdı. Ayrıca Propak için EBİTDA değerini nerden buldunuz bilmiyorum ama 7m Euro bana yüksek geldi.

Bunları değerlendirirsek Propak'ın satışı 9-10 EBİTDA çarpanına denk gelir ki sektör ortalamaları da bu seviyelerde.

EV ile şirket degerı Nasıl hesap edılıyor...bu yontemi hiç duymamıstım

7. Sayın yarımada eur 52m satış rakamı zaten EV Değeri ve net borç rakamını da içeriyor.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Sayın lookpack EV değeri üzerinden bir hesaplama yaparsanız Bakab'ta eklediğiniz gibi Propak çarpanını hesaplarken onun da net borç rakamını değere eklemeniz lazımdı. Ayrıca Propak için EBİTDA değerini nerden buldunuz bilmiyorum ama 7m Euro bana yüksek geldi.

Bunları değerlendirirsek Propak'ın satışı 9-10 EBİTDA çarpanına denk gelir ki sektör ortalamaları da bu seviyelerde.
    Sayın yarımada eur 52m satış rakamı zaten EV Değeri ve net borç rakamını da içeriyor. Dolayısıyla ayrıca eklemeye gerek yok. EBITDA rakamını ise bu satış işi ile ilgilenen bir arkadaşımdan direk öğrendim, kesin bilgidir...saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by Lookpack Yazıyı Oku
    Sayın yarımada eur 52m satış rakamı zaten EV Değeri ve net borç rakamını da içeriyor. Dolayısıyla ayrıca eklemeye gerek yok. EBITDA rakamını ise bu satış işi ile ilgilenen bir arkadaşımdan direk öğrendim, kesin bilgidir...saygılarımla
    Propak'ı alan şirket borçları ile beraber alıyor. 52 milyon euro şirket için verdiği fiyat. EV değeri değil. Propak'ın net borcunu bilmemiz lazım ki onu aldığı fiyata ekleyelim veya çıkaralım.

Sayfa 112/342 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •