Sayfa 1123/1312 İlkİlk ... 12362310231073111311211122112311241125113311731223 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,977 - 8,984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bos olan eve yüksek vergi geldi.

Birden fazla evi olana da ek yüksek vergiler geleceğini düşünüyorum.

Yatırım amacli ev alanlari opecekler bence.

Ev kiralarinin yuksekligine çözüm bulamiyorlar.

Bütün büyük şehirleri seçimde muhalefet adaylari alir.

Kira yuksekligi ve hiper enflasyon yerel belediye secimlerinde muhalefetin rekor oy almasına sebep olacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bos olan eve yüksek vergi geldi.

Birden fazla evi olana da ek yüksek vergiler geleceğini düşünüyorum.

Yatırım amacli ev alanlari opecekler bence.

Ev kiralarinin yuksekligine çözüm bulamiyorlar.

Kira yuksekligi ve hiper enflasyon yerel belediye secimlerinde muhalefetin rekor oy almasına sebep olacaktır.
    Evini satan koşa koşa tl mevduat yapmayacağına göre paranın adresi sizce ne olacaktır ? Bu ne tür sorunlar çıkaracaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

Nasıl olacak?
    İyi Parti ve Hdp seçimlerde kendi adayları ile yarışacaklarını açıkladılar.
    Bölünmüş muhalefet karşısında akp bütün belediyeleri süpürür.
    İzmir bile gidebilir o derece tehlike.

4. Erdoğan: Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak

bu seferde ev sahiplerine taktı...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kuvvetle muhtemel yazlıkları ve şehir dışında 1 tane olan evleri muaf tutacaklar. Kıskanç sermaye düşmanları sosyal medyada örgütlü bir şekilde o kadar çok zırladı ki boş ev vergisi bence çok yakında çıkacaktır diye düşünüyorum. Zaten bu durumu konut piyasası 1 senedir fiyatlıyor. En kötü bir an önce gerçekleşirse piyasa rahatlar...

-----

Beklenen bir haberdi emlak piyasası 1 yıldır bunu fiyatlıyor zaten. %25 sınırlaması ne kadar çözüm olduysa bu da o kadar çözüm olacak..

-----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Evini satan koşa koşa tl mevduat yapmayacağına göre paranın adresi sizce ne olacaktır ? Bu ne tür sorunlar çıkaracaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Türkiyede'ki Konut yatırımcısı borsa, viop, fon, faiz ile işi olmaz. Konutu satıp dolar, altın almaz O kadar parayı fiziki saklayamazsınız hırsızı uğursuzu çok o yüzden yurdum insanı işini bilir rahat olun...

Akıllarınca arzı bu şekilde arttırmaya çalışıyorlar ama konut arzı böyle artmaz... Boşa çaba...

---------
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Sabah denizde yüzüyorken şahit olduğum konuşma...

Bir teyzenin aylık kira ederi (uzun süreli kiralandığında) 30 bin liralık olan yazlık villasında şuan %25 yasası yüzünden kiracısı 3500 TL kirada kalıyormuş. Ama kiracısı evi sadece depo olarak kullanıyormuş, çünkü civarda depo ücretleri bile yüksek. Bu fiyatı buldum çıkmam tarzında yani... Ve teyze kiracısını hukuki yollarla çıkarmaya çalışıyor.

Ev sahibi teyze emekli maaşı ve bir tek bu kira ile geçindiğini söylüyor.
    Keşke turistlere airbnb yapsaydım sezonda aylık en az 100 bin liraya kiraya verirdim. Uğraşmayayım diye uzun süreli kiraladım, düştüğüm hallere bak diye arkadaşına dert yanıyordu.

Kiracısı 2 yıldır evde yaşamıyor, sadece depo olarak kullanıyor... Şaka gibi...

--------

Sayfa 1123/1312 İlkİlk ... 12362310231073111311211122112311241125113311731223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •