Sayfa 113/366 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2927 madde; 897 - 904 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Akadian Yazıyı Oku
    Sistem belli halka arzda ucacak tavan olacaklar sebebiyle atlayan kyler, sonra hisseyi dusurup kynin dokulmesi, sonra hisseyi yukari tasima, kynin tekrar yukaridan atlamasi, babalarin cikisi kynin hisseyi kucaklamasi ve hissenin arz degerinin altina inmesi... aglama duvari. Aylarca beklet ky ciksin zararda sonra yukari tekrar tasi. Degismez kural
    %5 ile mi yapacaklar bunu Yabancı yatırımcı zaten aldığını aldı. İsterlerse 6.25 e indirirler, daha ilk gün bu! 1. Günden Enerjisa hiç bir girişim yapmadı yani kar edecek bir proje yapmadan hisse neden 6.25 Üzeri yürüdü?

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2. Ulan cahil bu sefer sadece sana yazıyorum bak 3-4 sayfa önce yazdım bunu bilmiyorsan sen zaten bu işe hiç bulaşma al sana özel tekrardan yaZıyorum;

Anladığım kadarıyla burada borsayı sadece al-sat yapmak dışında bilgisi olmayan insna var. Aşağıdaki yazı onlar için yolluyorum, umarım anlayabilirler(fiyat eşleşmesi anlıktır o an 7.50 eşleşen lot seans açılmadan 6.25 te hatta tabanda da eşleşebilir)

Açılış Seansı
    BIST Pay Piyasasında, hisse senedi alış ve satış emirlerinin, bir zaman dilimi boyunca BIST Alım Satım Sistemi'ne iletildiği ve bu sürenin sonunda iletilen bu emirlerin en fazla işlemin gerçekleşmesini sağlayan tek bir fiyat seviyesinden (açılış fiyatı) işleme dönüştüğü tek fiyat yöntemi ile çalışan özel bir seans şeklidir.

Açılış Seansı Emir Toplama
    Bu süre içinde talimatlar iptal edilebilir, değiştirilebilir, yani fiyat iyileştirme ve kötüleştirme yapılabilir. (Emir Kötüleştirme: Verilen bir satış emrinin satış fiyatının yükseltilmesi ya da verilen bir alış emrinin alış fiyatının daha düşük bir fiyata çekilmesidir.) BIST tarafından fiyat kademeleri yayımlanmaz. Bu aşamada emirler gerçekleşmez.

Eşleştirme ve Fiyat Belirleme
    BIST açılış seansına iletilen emirler için emir iyileştirme, kötüleştirme, bölme ve iptal kabul edilmez. BIST tarafından en çok işlem miktarının gerçekleşmesini sağlayan fiyat Dengeleyici Fiyat olarak belirlenir. Bu zaman aralığında dengeleyici fiyat emirleri iletilebilir. Bu zaman aralığında dengeleyici fiyat haricinde verilen emirler sürekli müzayede seansına iletilmek üzere kabul edilir ve söz konusu emirler için iptal talimatı verilebilir. Dengeleyici Fiyata uygun olan emirler yeterli miktarda alıcı ve satıcı olma durumuna göre eşleşir, işlemler gerçekleşir. Gerçekleşmeyen limit fiyatlı emirler fiyat ve zaman önceliği korunarak sürekli müzayede seansına aktarılır, dengeleyici fiyatlı emirler ise iptal edilir

Alıntı Originally Posted by Fantom677 Yazıyı Oku
    Bizim sorunumuz halka arz meselesi degil ky yatirimcinin kandirilmasidir. Burada bile birbirimizi kandiriyoruz sabah birisi eslesme 7.50 tavan deyip su kadar tavanda bekleyen var dedi.biz bile birbirimizi kandirdiktan sonra habrt siteleri hayli hayli kandirir.

3. [QUOTE=kaptanoglu;1675047]Afiyet olsun. Gule gule harcayin.

Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    %5 arzdan aldığını mi verdin !?
    O işin esprisiydi..37 lota karşılık 25 TL kar (!) ile bir öğün yemek yeriz artık..

4. adamlar her şekilde satacak 6.50 ye düşse ahada fırsat diye alacağız 7 liranın üstüne çıksa ahada uçtu kaçtı diye alacağız her şekilde ittürecekler bize sıkıntı yok

5.  Alıntı Originally Posted by ozzy_34 Yazıyı Oku
    ne 10 defa düşünmesi .hiç düşünmeyeceksin.'almayı'' çünkü a-lın-maz
    Aynen ozzy üstad bana 5 TL den verseler almam.SASA yı yıllarca bekledim 1.96 maliyetle Cüzi bir karla ayrıldım erdemoğlu holding satın aldı kapasite artışı ve hisse geri alım kararıyla kağıt 12 lere geldi helal olsun adamlara

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by kgns Yazıyı Oku
    tutturamayacaksan, ya da bizim de tutturmamıza faydan olmayacaksa niye boş yapıyosun ki burda. eli olan yazıyor
    Tahta sahibi disinda tutturacak tek bir adam yok ulkede. Cunku grafik yok ortada. Yazdigimi okursan halka arz fiyatinin altina inecegiz zaman olacak o zaman alabilirsin. Ucacak kacacakcilari gormek daha mutlu ediyor sizleri.

7.  Alıntı Originally Posted by Akadian Yazıyı Oku
    Tahta sahibi disinda tutturacak tek bir adam yok ulkede. Cunku grafik yok ortada. Yazdigimi okursan halka arz fiyatinin altina inecegiz zaman olacak o zaman alabilirsin. Ucacak kacacakcilari gormek daha mutlu ediyor sizleri.
    yorumlarımı okursan uçacak diyene de çakılacak diyene de müneccim misin dediğimi görürsün. insanların faydalanacağı bir şey diyemiyosan hiç dememen daha faydalı olur. bunu öğrenin artık. neymiş senaryo hep aynıymış, önce öyle sonra böyle sonra şöyle oluyormuş. madem öyle senin zengin olman lazım bu bilginin faydası var ise? hala buralarda 3-5 lotu olanlarla takılıyorsan, biliyor olmana rağmen becerememişsin demektir.

kısaca; boş yapma

Sayfa 113/366 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •