Sayfa 113/992 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Böyle bir vergi yurtdışına ve yastık altına para kaçışını teşvik etmekten başka bir sonuç doğurmaz. İstadikleri buysa dumasınlar. Böyle bir vergiyle 3 ayı kurtarırlar ama sonlarını da 1 sene yakınlaştırırlar.
    Anladığım kadarıyla mevcut gelir vergisi dilimlerine %50'lik bir dilim daha eklenecek yıllık kazanç 1 milyon üzerine çıktığında %50'lik vergi diliminden vergi ödenecek.

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Peki bu operasyonun para basmaktan farkı ne? Hazine'ye harcayacak para veriyorsun, piyasaya bu kadar para girecek, para bassaydı da aynısı olmayacak mıydı?
    bu o şekilde açıklanamaz, dediğim gibi teknik bir düzenleme. tamamiyle bütçeye daha fazla kaynak aktarmak.
    açıkları kapatmak vb.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Reuters:
    "Turkey Is Also Reportedly Introducing A New Income Tax Band Of c.50% Of Annual Income Exceeding TRY1Mln"

Pambuk eller cebe...

Nereden cikacak yeni saraylarin ve dagitilan caylarin parasi??

Syg,
    neyse o kadar gelir olmadığından olanlar düşünsün.

4.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    neyse o kadar gelir olmadığından olanlar düşünsün.
    O geliri olanlar daha az vergi alan ülkelere kaçtığında kaçan sermaye dolayısıyla işssiz kalacak insanlar da düşünmesinler değil mi? Bunlar İktisata Giriş dersi konularıdır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

5. Bugün 2 bankadan aldığım bilgi, onların yalancısıyım.
    paylaşıldımı bilmiyorum,
    1 temmuzdan itibaren 2 puan faiz indirimine gidilecekmiş.

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    O geliri olanlar daha az vergi alan ülkelere kaçtığında kaçan sermaye dolayısıyla işssiz kalacak insanlar da düşünmesinler değil mi? Bunlar İktisata Giriş dersi konularıdır.
    o geliri olanların hepsi kapıda gitmek üzere bekliyor öyle mi? econ 101 102 dersi aldım, böyle bir bilgi yok bende.

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Peki bu operasyonun para basmaktan farkı ne? Hazine'ye harcayacak para veriyorsun, piyasaya bu kadar para girecek, para bassaydı da aynısı olmayacak mıydı?
     Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    bu o şekilde açıklanamaz, dediğim gibi teknik bir düzenleme. tamamiyle bütçeye daha fazla kaynak aktarmak.
    açıkları kapatmak vb.
    Adamlar teknik düzenleme ile bütçe açığını daha düşük gösterme peşinde. Yedek akçe dediğin kefen parası gibi bir şeydir, hükümet buna da göz dikti ise, sonları (sonumuz) kötü.
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    o geliri olanların hepsi kapıda gitmek üzere bekliyor öyle mi? econ 101 102 dersi aldım, böyle bir bilgi yok bende.
    Biz de derslerde öğretilenler sınavı geçinceye kadar akılda kalıyor. Ezberci eğitim sisteminin sonucu bu. Gelir artıkça tasarruf eğilimi yükselir. Yüksek geliri vergilendirme bizim gibi ülkelerde verimli olabilecek özel sermaye kaynaklarının, saraylara, Suriyelilere, dinci vakıflara, imam hatiplere para pompalayanlara aktarılması anlamına gelir. Boşuna demedim, böyle bir operasyonla hükümet 3-5 ayı kurtarır ama sonu tufan olur diye.

O geliri olanlar yavaş yavaş tüyüyor zaten, sanırım bundan da haberin yok.
    Winter is coming...

Sayfa 113/992 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •