Sayfa 113/1000 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 897 - 904 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadim
    Ben bu ekonomi forumlarinda sunu ogrendim
    Herkes bir agizdan ayni seyi soyluyorsa kesinlikle aksi olur...
    Bugun herkes tcd bitti dedi. Bunun ustune tereddutsuz 30k lik alim girdim...yani bence p.tesi sok edici bir rakam gelecek...
    Benden 3000 adet girdim üstadım Herkes birşey diyecek sonuçta artı artı gidiyordu uzun zamandır eksi gelince haliyle nasıl artı gelince birşeyler söyleniyorsa eksi gelince de tersinin söylenmesi gayet doğal

2. Hisse portföyündeki performansa bakarak OBP nin eksi yazdığı sallamasını yapayım bakayım tutacak mı ? Dünkü tahminim tutmadı, bu da tutmazsa bir daha davosa gelmem ağalar. ADP kesin % 1.40 civarı eksi, EID konusu tam belirsiz. Pazartesi döner bakarız bu mesaja. Herkese iyi hafta sonları üstadlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Hisse portföyündeki performansa bakarak OBP nin eksi yazdığı sallamasını yapayım bakayım tutacak mı ? Dünkü tahminim tutmadı, bu da tutmazsa bir daha davosa gelmem ağalar. ADP kesin % 1.40 civarı eksi, EID konusu tam belirsiz. Pazartesi döner bakarız bu mesaja. Herkese iyi hafta sonları üstadlar.
    Pazartesi görüşmek dileğiyle

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sabrederseniz TCD'de zarar etmezsiniz.
    Ammaaa acayip olaylar olurmu olur o zaman ne desem bilemiyorum

Ama asıl hata sizde davul zurnayla reklam ettiniz fonu.Bu kadar aşırı giriş sonrasında gariban fon yönetimi ne yapsın oluk oluk akan paraları yüksek getiriyle nasıl değerlendirsin.
    Diğer başlıklara bile gidip adam topladınız.
    Harıl harıl yeni girişler ve oluk oluk akan paradan sonra fonun kimyası bozuldu valla.
    Hayır kazanıyorsan tek başına kazanmaya devam et dimi eş dost akraba herkesi davet etmeye ne gerek var

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hayır kazanıyorsan tek başına kazanmaya devam et dimi eş dost akraba herkesi davet etmeye ne gerek var
    Aynen öyle
    Hadi eş dost tamam da forumda başlıkları gezip reklam yapınca bu başlıkta da günde 30 kere zafer şarkıları söyleyince olay iyice coştu, duyan duymayan bilen bilmeyen geldi,

şimdi fon yönetimi olduğunuzu düşünün tutturmuşsunuz bir yol gidiyorsunuz, bir anda kapının önü doluyor, herkes illa size para verecem diyor.Kovacak haliniz yok, hatta size sormadan parayı içeriye atan kaçıp gidiyor.
    Eeee bu gelen parayı nerde ve nasıl değerlendireceğiz, bir yerde patlak verme olasılığı artıyor.
    O yüzden sakin olmakta yarar var.

GPG içinde çekincelerin var bu yönde o da aşırı şişmeye başladı.

TCD'deki düşüşün sebebi benim millet. Dün girdim en tepeden, hemen eksi yazdırdım yine. Ters indikatör olarak dikkate alabilirsiniz.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sabrederseniz TCD'de zarar etmezsiniz.
    Ammaaa acayip olaylar olurmu olur o zaman ne desem bilemiyorum

Ama asıl hata sizde davul zurnayla reklam ettiniz fonu.Bu kadar aşırı giriş sonrasında gariban fon yönetimi ne yapsın oluk oluk akan paraları yüksek getiriyle nasıl değerlendirsin.
    Diğer başlıklara bile gidip adam topladınız.
    Harıl harıl yeni girişler ve oluk oluk akan paradan sonra fonun kimyası bozuldu valla.
    tam bakmadım ama adı değişken ama yüzde 75 80 hisse taşıyan hisse yoğun nerdeyse tamamen hisse olan bir fon bu hisse olayı hassastır narindir aşırı reklama yüklenmeye gelmez eskiler bi hisseyi çakacağı zaman söylenti yayardı o söylenti onlara geri dönerdi 8 10 trilyonluk bir portföyü olan bir fona bi kaç haftada yüzde 200 giriş olursa suyu çıkar değerlendirecek hisse bulunamazsa veya terste kalınırsa sulanırsa göze batarsa ters piyasada böyle olur küçükken bölersin 20 30 kağıda göze çarpmazsın ama büyüyünce seni fon yaparlar genelde burda 2 haftadan beri koşun yetişin diye her yere eşine dostuna millet reklam yapıldı binilen dal kesiliyor gibi oldu bu iş herşeyin bi limiti vardır bazı küçük hisselere bi kaç bin lot bile girilse göze batar borsacı arkadaşlar bilir bunu 50 trilyona kadar problem yok demişti galiba geçen hafta fon yetkilisi buda problem yaratır artık demek bi yerden sonra

8. Ama şunu da ilave edeyim TCD hemen hemen her ay 7 8 gün eksi yazmış, eksi 980'i bile var.Yani anormal bir durum yok şimdilik, ama bu hızla katılım artarsa benim şüphelerim artar

Sayfa 113/1000 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •