Sayfa 113/170 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1358 madde; 897 - 904 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar AYGAZ ın ilk çeyrek bilançosunu tahminen 8 mayısta açıklayacağını söylüyordu.
    Henüz açıklanmadı. Acaba 11 mayıs 2020 pazartesi günü mü açıklar?
    Ya da net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

https://www.paraanaliz.com/2020/bors...minleri-46334/

Bu arada Ziraat Yatırım da AYGAZ için ilk çeyrek kar rakamını 259 Milyon TL zarar olarak tahminde bulunmuş.
    Ah bu tupras;)

"Memleketim varsa Ben de varım."Vehbi KOÇ
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ah bu tupras;)

Elinde tüpraş gibi bir hissen olsun. Dolar bazında yarı fiyattan işlem görüyor. Bunu bir tehdit olarak değil fırsat olarak görmek lazım. (bu tür fırsatlar yaklaşık 10 yılda bir karşımıza çıkar)
    Şahsen ben bu düşüşlerde elimdeki bu durumu yıllar içerisinde oluşan bir fırsat olarak görüp aygaz miktarını arttırarak devam ettim.
    Yani ben şimdi paniklemek yerine, geleceğe yatırım yaparak iyi ki bu düşüşler oldu diyebiliyorum. Peki karda mıyım? henüz değil ama emin ol o da olacak. Hiç bir şüphem yok.

Geçen gün bir arkadaş bir spekülatif hisse sordu bana. Ben de teknik ve temel olarak hissenin ne kadar edebileceğini inceledim. Hissenin ederi en fazla 70-80 kuruş. (ki zaten bir kaç ay önce bu fiyatlardaymış) Peki ben 70-80 kurusa bu hisseyi alır mıydım? Kesinikle hayır. Ama arkadaşım hisseyi 1,80 lerden aldı. Yani hisse ederinin 2 katı fiyat verip spekülatif hisseye parasını bağladı.

Tüpraş ve aygaz ise tam tersi. Bana göre ederinin yarı fiyata işlem gören Türkiye'nin en büyük şirketleri. Bu durumda benim ne korkum ve riskim olabilir ki? Varsın 6 ay yada 1 yıl sonra istediğim fiyata gelsin. Sorun yok.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Elinde tüpraş gibi bir hissen olsun. Dolar bazında yarı fiyattan işlem görüyor. Bunu bir tehdit olarak değil fırsat olarak görmek lazım. (bu tür fırsatlar yaklaşık 10 yılda bir karşımıza çıkar)
    Şahsen ben bu düşüşlerde elimdeki bu durumu yıllar içerisinde oluşan bir fırsat olarak görüp aygaz miktarını arttırarak devam ettim.
    Yani ben şimdi paniklemek yerine, geleceğe yatırım yaparak iyi ki bu düşüşler oldu diyebiliyorum. Peki karda mıyım? henüz değil ama emin ol o da olacak. Hiç bir şüphem yok.

Geçen gün bir arkadaş bir spekülatif hisse sordu bana. Ben de teknik ve temel olarak hissenin ne kadar edebileceğini inceledim. Hissenin ederi en fazla 70-80 kuruş. (ki zaten bir kaç ay önce bu fiyatlardaymış) Peki ben 70-80 kurusa bu hisseyi alır mıydım? Kesinikle hayır. Ama arkadaşım hisseyi 1,80 lerden aldı. Yani hisse ederinin 2 katı fiyat verip spekülatif hisseye parasını bağladı.

Tüpraş ve aygaz ise tam tersi. Bana göre ederinin yarı fiyata işlem gören Türkiye'nin en büyük şirketleri. Bu durumda benim ne korkum ve riskim olabilir ki? Varsın 6 ay yada 1 yıl sonra istediğim fiyata gelsin. Sorun yok.
    Tupras var bende.
    Ama yillar icinde petkim ve tupras tan cikcam.
    Aygaz i tuprastan daha cok begeniyorum son zamanlarda cunku dogalgaz alani ve banglades yatirimlari iyi Tupras a yuzde 10 ortakligi da var...
    Bakicaz ulke risklerimiz olmasaydi bu paralara alamazdik bu sirketleri zaten....

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

Karanlıkta 9,95 lere kadar mal vermişler..

5. Şirketimizin 01.01.2020-31.03.2020 hesap dönemine ilişkin finansal raporlarının 21.05.2020 Perşembe günü KAP'ta yayınlanması planlanmaktadır
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/845056

Biraz geç oldu ama, geç olsun güç olmaz inşallah.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6. Bakalim nolcak...su virus bitse de guzel raporlar okusak;)
    Ytd

7. ANALİZ-Piyasalarda Gelişmeler/Beklentiler(Şeker Yatırım)
    15/05/2020 09:16:16

Şirket Haberleri:
    Aygaz (AYGAZ), 1Ç20 finansallarının 21 Mayıs 2020 Perşembe günü açıklamayı planlıyor. Piyasa, Aygaz'ın 1Ç20'de 247mn TL net zarar,
    -10mn TL FAVÖK ve 2.231mn TL net satış geliri açıklamasını beklemektedir.

Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Bu günlerde aracı kurumların ilk çeyrek kar tahminleri yayınlanmaya başladı.
    Şu ana kadar 3 kurum gördüm,
    Unlu
    Yapı kredi
    Ak yatırım
    Her 3 ü de şirketin negatif faaliyet karı 40 mln eksi ( ebitda) ile ilk çeyreği kapatacağını, türaştan gelecek 230 civarı zarar ile 300 mln civarı çeyrek net zarar açıklayacağını tahmin ediyorlar.
    Ancak, tahminlerinde hepsi düşen lpg fiyatları dolayısıyla ve mart ayı satış düşüklüğü etkisiyle negatif ebitda çıkacağını varsaymışlar,
    Ocak ayında lpg fiyatları 35 dolar yukarıda , şubat ayı 20 dolar martta 65 dolar aşağıda, yani ilk çeyrek fiyat hareketleri yataya yakın seyretti.
    Ayrıca şirket kısmen bütan ürününde düşüşe karşı hedge yapıyor ( 20 bin ton) , 3 aylık miktar satış rakamına gelince ise , satışların ilk çeyrekte hissedilir bir daralma olmadığını sektör raporlarından görebiliyoruz.
    Yani ilk çeyrek faaliyet zararını açıklamak çok zor, tüpraştan dolayı nette zarara geçmesini hepimiz bekliyorduk ama ebitda zararı tahminleri !!!! İlginç
    Nisan ayından itibaren yani 2. Çeyrek pek iyi gitmiyor, hem fiyat düşüşleri hem de satış düşüleri ama ilk çeyrek tahminleri umarım doğru değildir.
    Diğer yandan, 63 mln taşınmazve kfs temettü karı da ayrıca var.
    Merakla bekliyoruz.
    Yarın akşam bilanço geliyor.
    Son 2 seanstır, Aygaz yukarı bir tepki verirken , tüpraş aynı tepkiyi veremedi.
    Bu durumda, yukarıdaki alıntı da da belirttiğim gibi piyasa beklentileri olan aygaz ın kendi ebitda sı 30-40 mln TL zarar yerine, sanki daha iyi bir ebitda rakamı gelecek. Ama tüpraş ın( % 10 u aygaz a ait) zararının aygaz'a yansımasından dolayı dipte net zarar rakamı oluşacak.
    Fakat, piyasanın çok karamsar (300 civarı) net zarar beklentilerinden daha iyi gelecek gibi bir hareket var ekranda. Öngördüğüm şekilde bu hareketleri hayra yoruyorum ben.
    Yarın akşam belli olur.
    Son düzenleme : abcd; 20-05-2020 saat: 13:25.

Sayfa 113/170 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •