Sayfa 113/342 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 897 - 904 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Propak'ı alan şirket borçları ile beraber alıyor. 52 milyon euro şirket için verdiği fiyat. EV değeri değil. Propak'ın net borcunu bilmemiz lazım ki onu aldığı fiyata ekleyelim veya çıkaralım.
    Katılmıyorum ama uzatmayacağım...ben 7x çarpana razıyım üstü sizin olsun...sevgiler

2.  Alıntı Originally Posted by Lookpack Yazıyı Oku
    Katılmıyorum ama uzatmayacağım...ben 7x çarpana razıyım üstü sizin olsun...sevgiler
    Mevzuyu uzatmak niyetinde değilim ama mesele katılıp katılmama meselesi değil. Siz Probak'ı firma değeri üzerinden hesaplayıp Bakab'ı EV üzerinden hesaplıyorsunuz. Ayrıca şunu da ekleyeyim. Propak'ın 2016 yılı vergi öncesi karı 4.96 milyon tl. Dolayısı ile 7 milyon euro EBİTDA rakamı bana inandırıcı gelmiyor.

3. BAKABın gecmiste yakın sektörlerdeki (dentas) veya global taraftaki orneklere bakarsak carpan degerlemesine göre 12 TL lerden gitmesi lazım bir satıs olursa. Daha önceki yazılarda detayları vardır... sorun şu ... bu grup bu işin her bacağında oldugundan bu şirketi satmazlar.. bizimki de iskontolu hayatına devam eder.

Sent from my iPad using hisse.net

4.  Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    BAKABın gecmiste yakın sektörlerdeki (dentas) veya global taraftaki orneklere bakarsak carpan degerlemesine göre 12 TL lerden gitmesi lazım bir satıs olursa. Daha önceki yazılarda detayları vardır... sorun şu ... bu grup bu işin her bacağında oldugundan bu şirketi satmazlar.. bizimki de iskontolu hayatına devam eder.

Ben şirket satışlarında oluşan değerlere bakarak Bakab için 120-130 milyon euro bandında değer oluşması gerektiğini düşünüyorum. Bu da 15 tl civarlarında bir hisse fiyatına denk gelir.

Şirketi tamamen satmazlar ama sektördeki gelişmelere de bakarsak kendi grup şirketlerinin de büyümesini sağlayacak bir ortaklık yoluna gitmeleri yüksek ihtimal.

5.  Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    BAKABın gecmiste yakın sektörlerdeki (dentas) veya global taraftaki orneklere bakarsak carpan degerlemesine göre 12 TL lerden gitmesi lazım bir satıs olursa. Daha önceki yazılarda detayları vardır... sorun şu ... bu grup bu işin her bacağında oldugundan bu şirketi satmazlar.. bizimki de iskontolu hayatına devam eder.

Sayın dermite, evet bu grup bu işin heryerinde BAKAB sayesinde diğer firmalar mal ve hizmet satabiliyor, bunlar yabancıya zaten tamamını satmazlar onda hemfikiriz, ancak globalleşen dünyada rekabet edebilmenin tek yolu ya inanılmaz çok büyük bir firma olacaksınız 7 kıtada üretim ve satışta söz sahibi çok çok büyük bir firma olmanız lazımki bunlarda şu an böyle bir şey yok zaten orta ölçekli bir firma bunlar aslında, o zaman dünyadaki fleksbl ambalaj sektöründe rekabet edebilmenin tek yolu güçlü dev bir yabancı ortak almak yanına, şimdi yabancı ortak bu grup şirketlerine aktarılan örtülü kazançlara tabikide dur diyecektir, emsal değerlerden, piyasa değerlerinden alacaklardır ilk madde malzemeleri, yine alacaklardır, niye almasınlarki? Normal ve piyasa fiyatından ve kaliteli ürün olursa grup firmaları yine satış yapar BAKAB'a ancak bu sefer gerçek rakamlar üzerinden piyasa fiyatı üzerinden satış yaparlar, ilk duruma göre BAKAB grup firmalarına daha az para öder, yani aktarılmayan gerçek Kar bakab'da kalır, sadece BAKAB'ın ödeyeceği kurumlar vergisi yükselir, tüm grubun karı yine aynı kalır aslına bakarsanız, sadece illegal Kar aktarımı olmayacağından bu kar Bakab bünyesinde kalır ve kalan kar'ın kurumlar vergisi öderler, yabancı ortak almayıp akabinde bir miktar vergi ödemeye yanaşmayıp bu şekilde devam ettiğini düşünürsek bir süre sonra şiddetli rekabet piyasasında dünyadaki güçlü ambalaj devleri bunları siler süpürür, sahanın dışına atarlar, mevcut pazar payınıda kaybeder, bir süre sonra firma rekabet edemez hale gelir, mal satamaz, sattığı giderlerini karşılamaz, firma değersizleşir, yeni yatırımda yapamaz hale gelir, bu anlattıklarım uzayıp gider böyle, en sonunda firma iflas noktasına sürüklenir, tabi bu dediğim 1-2 yılda olabilecek bir şey değil ama arkalarında büyük bir finansman gücü olmadan, basit bir aile şirketi gibi yönetilen, kurumsallıktan uzak, ky düdükleme derdine düşen bir firmanın sonu hüsrandır, bana göre bunlar bu işi senden benden çok iyi biliyorlar ve buna göre zaten 5 yıldır hazırlık yapıyorlardı, kontrol için önce bilançolar bozuldu, hisseleri bedava ve fiyatı yükseltmeden ele geçirdiler, kar etmiyor gözükürken piyasa değerinden çok daha fazla yatırıma yöneldi köy kurnazları, kimse bir anlam veremedi, ulan madem kar etmiyorsun niye yatırım yapıyorsun dedik hepimiz, aslında amaç şirketi gelişen teknolojiyle donatılmış yüksek kapasiteli ve kaliteli üretim yapabilen bir şirket haline getirmekti gayeleri ve bunları şu an başardılar, oyunun 2.kısmı bence yeni başladı, şimdi yanlarına global bir ambalaj devini alarak ortaklık şeklinde yollarına devam ederler diye düşünüyorum, zaten en mantıklısıda bu olmalıdır.(tamanen tüm hisselerin satışı yerine belirli bir ortaklık payı vererek yanına yabancı ortak almak)

6. Yabancı ortak almadan önce sermaye artışı yapmalıdır, çünkü sermaye artırımı kararı ile fiyatlar zaten bunlar birşey yapmadan yükselir hatta bunlar devreye girip fiyatı dahada yüksektebilirlet, amaç sermaye artırımı sonrası artan lotlar neticesinde ve fiyatınıda şu andaki fiyattan çok daha fazla yükselterek şirketin değerini yükseltip yabancıya bir kısım hisseyi yüksek bedelle itelemektir, ben şunu söylemek istiyorum, yapılmak isteneni görüyorum ve satmıyorum, fırsatım oldukça dahada alacağım,

Bende SN blackman gb dusunuyorum..,bu denyolar yuryıcıne giriş yapan yeni yabancı firmalarla rekabet edemiyor uluslararası piyasada Nasıl edecek🇹🇷...en Iyı fikir benzese %50 ortaklık yapmak yoksa merdıven altı firma ligine düşer...ortaklık içinde yonetım kalitesı bu kafayla olmaz...hiç bir Avrupalı böylesi yönetimle ortak olmaz...adamlar kar dağıtımı Kararında bile bir suru Alavere yapıyor...bu senede yuzde 15 açıklayıp yuzde 40 dağıtacak ...bu kafar ufak vizyonu olanla yola çıkarmışsınız..,Bn çıkmam ...bakmayın hissedar olduk ama şirket yönetmek tamamen farklı...sonu 31 li satım emirlerını yuksek kademelere Bn girdım insallah satılmaz...Son TR ziyaretımde yeğen ogrettı eğlencemi buldum...bilanço insallah Iyı gelmeye devam eder....Ytd

8. Bu nedir ya? her gün 8-9 bin lot işlem hacmiyle kapatmaya başladı, bu hissede bizden ve patrondan başka malı olan yok mu ya? hadi bizi geçtik zaten satmıyoruz, patron uzun zamandır ne alıyor ne satıyor, peki geri kalan lotların sahiplerine ne oluyor, öylece bekliyorlar ve satmıyorlarda almıyorlarda neyin peşindesiniz??

Sayfa 113/342 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •