Sayfa 114/637 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 905 - 912 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Şöyle bir baktım da, misal Angen'de fiyat şu ara 30.60 TL civarı. Bence sen o topike de bir dadan derim. Bu nefis tatlı şakayı orada da yapma fırsatını bugünlerde bulabilirsin sanki. Kaçırma sakın.

2. 3-4 ay öncede yaptığım yorumları kimse beğenmiyordu
    O dönem Hisse güzellemesi yapanlar demediklerini bırakmamışlardı
    Şimdi aradan geçen zaman zarfında belli ki o tiplerin çoğu satmış
    Kalanlar da hissedeki bu geri kalışı devlete vs vs fatura etmeye çalışıyor
    Eee herkes sektörü çok iyi biliyor ya kimse yanılmışım demeyi gururuna yediremiyor

3. Türk üretimi ilaçların satılmaya başlandığı gürcistan'da ilaç fiyatları düştü

4.  Alıntı Originally Posted by MR.BROWN Yazıyı Oku
    3-4 ay öncede yaptığım yorumları kimse beğenmiyordu
    O dönem Hisse güzellemesi yapanlar demediklerini bırakmamışlardı
    Şimdi aradan geçen zaman zarfında belli ki o tiplerin çoğu satmış
    Kalanlar da hissedeki bu geri kalışı devlete vs vs fatura etmeye çalışıyor
    Eee herkes sektörü çok iyi biliyor ya kimse yanılmışım demeyi gururuna yediremiyor
    Sektörü iyi bilmiyorum, çok iyi biliyorum hocam bizzati içindeyim hergün
    1.si durumlar şartlara göre değişir…
    Şu an bist’te deva ya göre çok daha cazip bir çok baba 30 endeks hissesi var..
    *daha düşük temel rasyolu
    *İhracat kanalları fevkalede açık
    *Çok fazla işlem hacimli
    *daha fazla döviz bulunduran
    *daha tanınmış
    *daha kurumsal
    *iyi temettü veren
    *sektörel rakipleriyle bist pazarında da yarışanlar var.
    açık söyleyeyim mevcut bist şartlarında şişe kardemir 30 ereğli-thy 50 arçelik 100 vs. olmadan yani babaların rallisi bitmeden devanın arzu ettiğimiz yere gitmesi çok zor.
    Biz neyi bekliyoruz o zaman ? 1.çeyrek ilaç sektörünün hem kârını hem de kârlılığını en çok artırdığı çeyrektir. Deva’dan şahsi beklentim üst üste çok iyi bilançolar açıklamsıdır… şirket pozisyon ve iş yapış biçimiyle buna uygun. yani bist’in değerli şirketleri arasına girmek zor olsada o ligi zorlama şansı var orta vadede…
    Bu arada şirket şeffaf değil deniliyor ne merak ediliyor inanın bilmiyorum ?
    Sektörel rakipleri bist’te olmayan bir firma için çok cazip olmayabilirde ayrıca …
    keşke bilim ilaç , abdi ibrahim , nobel gibi köklü rakipleride bist’e kote olsaydı..o zaman sektörel değerlendirmeler yapılırdı diye düşünmekteyim.

5. Sayın pharmacIEn, sektör ağır enflasyon ve kur ayaklarından geçtiğimiz bir dönemde bildiğiniz gibi ilaç fiyatları çok geride kaldı. Başında ilaç yokluğu hakkında haberler var ama çok yoğun değil . Mahallede eczacıya sordum eskiye nazaran bir yokluk var ama durum çokta kötü değil dedi.

Şimdi sorum şu olacak enflasyonun çok altında zam alan ve Euro kurunun çok gerisinde kalan ilaç fiyatları konusunda üreticilerin hiç iradesi yok mu ? Yada sektör fiyatlardan çok ta rahatsız değil mi?
     Alıntı Originally Posted by pharmacIEn Yazıyı Oku
    Sektörü iyi bilmiyorum, çok iyi biliyorum hocam bizzati içindeyim hergün
    1.si durumlar şartlara göre değişirâ�¦
    Şu an bistâ��te deva ya göre çok daha cazip bir çok baba 30 endeks hissesi var..
    *daha düşük temel rasyolu
    *İhracat kanalları fevkalede açık
    *Çok fazla işlem hacimli
    *daha fazla döviz bulunduran
    *daha tanınmış
    *daha kurumsal
    *iyi temettü veren
    *sektörel rakipleriyle bist pazarında da yarışanlar var.
    açık söyleyeyim mevcut bist şartlarında şişe kardemir 30 ereğli-thy 50 arçelik 100 vs. olmadan yani babaların rallisi bitmeden devanın arzu ettiğimiz yere gitmesi çok zor.
    Biz neyi bekliyoruz o zaman ? 1.çeyrek ilaç sektörünün hem kârını hem de kârlılığını en çok artırdığı çeyrektir. Devaâ��dan şahsi beklentim üst üste çok iyi bilançolar açıklamsıdırâ�¦ şirket pozisyon ve iş yapış biçimiyle buna uygun. yani bistâ��in değerli şirketleri arasına girmek zor olsada o ligi zorlama şansı var orta vadedeâ�¦
    Bu arada şirket şeffaf değil deniliyor ne merak ediliyor inanın bilmiyorum ?
    Sektörel rakipleri bistâ��te olmayan bir firma için çok cazip olmayabilirde ayrıca â�¦
    keşke bilim ilaç , abdi ibrahim , nobel gibi köklü rakipleride bistâ��e kote olsaydı..o zaman sektörel değerlendirmeler yapılırdı diye düşünmekteyim.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Syn pharmacIEn
    Yaptığınız yoruma katılmamak elde değil tıpkı önce ki rasyonel yorumlarınız gibi haklısınız
    Belli ki siz sektör kadar borsayı da iyi bilen bir yatırımcısınız

Saygılar

7. Yardımcı ilişkileri Gülseren hanım ile telefonda görüştüm . Edindiğim bilgiler

- ilaç zammı bakanlıktan talep ediliyor ama sene içerisinde 2. Bir zam olacağı konusunda ümitli değiliz.

- ilaç yokluğu konusunda piyasada çok önemli bir ilaç yokluğu yok . Yabancılar pazar kaybetmemek için satmaya devam ediyorlar

- Bakanlık pahalı ilaçlar konusunda zorluklar çıkarıyor . Örneğin göz damlası (desporex den bahsediyor sanırım ) için 3 doktor onayı getirmek gibi.

- Yatırımcı ilişkileri daha aktif olması gerektiğini söyledim . Mesala ruhsat alınan ilaçların KAP'a atılması . ( Ruhsat alınan ilaçların ciro da pay almasının zaman aldığını belkide hiçbir zaman istenilen seviyeye ulaşamayacağı için kap atmak istemiyoruz dedi. Kap atarsak ve ilaç istenilen ciroya ulasamazsa yatırımcıyı yanlış yönlendirmiş oluruz dedi)

- (brüt kar marjinin yükselmesini sordum) hammadde olarak 10 aylık stok tuttuklarını bu sayede zam döngüleri den olumlu faydalandıklarını belirtti. Hammadde alırken şirketin elinin çok güçlü olduğunu ve çok rekabetçi fiyatlarla hammadde aldıklarını belirtti.

8.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    Yardımcı ilişkileri Gülseren hanım ile telefonda görüştüm . Edindiğim bilgiler

- ilaç zammı bakanlıktan talep ediliyor ama sene içerisinde 2. Bir zam olacağı konusunda ümitli değiliz.

- ilaç yokluğu konusunda piyasada çok önemli bir ilaç yokluğu yok . Yabancılar pazar kaybetmemek için satmaya devam ediyorlar

- Bakanlık pahalı ilaçlar konusunda zorluklar çıkarıyor . Örneğin göz damlası (desporex den bahsediyor sanırım ) için 3 doktor onayı getirmek gibi.

- Yatırımcı ilişkileri daha aktif olması gerektiğini söyledim . Mesala ruhsat alınan ilaçların KAP'a atılması . ( Ruhsat alınan ilaçların ciro da pay almasının zaman aldığını belkide hiçbir zaman istenilen seviyeye ulaşamayacağı için kap atmak istemiyoruz dedi. Kap atarsak ve ilaç istenilen ciroya ulasamazsa yatırımcıyı yanlış yönlendirmiş oluruz dedi)

- (brüt kar marjinin yükselmesini sordum) hammadde olarak 10 aylık stok tuttuklarını bu sayede zam döngüleri den olumlu faydalandıklarını belirtti. Hammadde alırken şirketin elinin çok güçlü olduğunu ve çok rekabetçi fiyatlarla hammadde aldıklarını belirtti.

güzel bilgiler, sanırım gk sonrası bira daha bilgi paylaşalım demişler, eskiden bu bilgileri de paylaşmazlardı bence...özellikle son maddedeki bilgiler değerli bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 114/637 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •