Sayfa 1145/1230 İlkİlk ... 1456451045109511351143114411451146114711551195 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,153 - 9,160 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. İçeriğinde yurtdışı etf taşıyan fonları topluyorum. Uzun süre satmayı düşünmüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Ben kimseyi dinlemedim aldım unuttum. Gözünün önündekini konuşana vatandaş denir ileriyi düşünen borsacı olur bu fiyatlara bu kağıdı almazsam kendime ihanet olur. Ha 60 a gelir mi gelirse bu aldığımdan fazlasını kesin alırım öyle stop filan yok bam bam bam
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    TÜPRAŞ buralardaki fiyatlardan orta vade yatırım içün ( max 36 ay vade ) nasıl ? hisse dağıtılmış , birilerinin bir kaç yüz milyon dolarcık taze para ile toplaması ile ancak kalıcı olarak yukarı ittirilecek gibi ... geçenlerde zıpladı ama duramadı doksanlarda ...

sayıyı yanlış yazmışım el pardones , el cordobes .... 36 aylık orta vade yatırım mı olur ya bizim piyasada.... 18 ay olacak o 18 ay ... 1.5 yıl max ....
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben kimseyi dinlemedim aldım unuttum. Gözünün önündekini konuşana vatandaş denir ileriyi düşünen borsacı olur bu fiyatlara bu kağıdı almazsam kendime ihanet olur. Ha 60 a gelir mi gelirse bu aldığımdan fazlasını kesin alırım öyle stop filan yok bam bam bam

Karşıt yatırımda bir bakış açısı tabi. Paranın maliyetine katlanıyorsanız neden olmasın.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben kimseyi dinlemedim aldım unuttum. Gözünün önündekini konuşana vatandaş denir ileriyi düşünen borsacı olur bu fiyatlara bu kağıdı almazsam kendime ihanet olur. Ha 60 a gelir mi gelirse bu aldığımdan fazlasını kesin alırım öyle stop filan yok bam bam bam

Jet yakıtında yeni havalimanında yeni şirketle satış. Hava trafiğindeki düşüş. Elektrikli arabalara geçişin devam etmesi durumunda dünyada oluşacak arz fazlası, dizele karşı dünya genelinde oluşan olumsuz hava sizin tedirgin etmiyor mu ?

O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Jet yakıtında yeni havalimanında yeni şirketle satış. Hava trafiğindeki düşüş. Elektrikli arabalara geçişin devam etmesi durumunda dünyada oluşacak arz fazlası, dizele karşı dünya genelinde oluşan olumsuz hava sizin tedirgin etmiyor mu ?

Her şey olduğu gibi bu düşüş de abartılıyor. Elektrikli araçların düşünüldüğü kadar çevre dostu filan olmadığını, hava trafiğinin eninde sonunda düzeleceğini birikmiş talep olduğunu, dizele karşı oluşan havanın sjw gazlaması olduğunu bunların karşı oldugu her şeyin ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Çevre bölgemizde sürekli artan bir nüfus, şehirlerin yayılması, yapılan otoyollar vb. Hepsi ulaşım için çok pozitif, Türkiyede de ulaşım daha uzun yıllar önemini koruyacak, bana göre piyasa tepkiyi abarttı siyasi meseleleri filan her şeyi birden fiyatladı, alıp tarihi rekoruna taşımak gibi bir derdim yok ama 20 dolar civarı değerlenmesi gereken kazandığını paylasma alışkanlığı olan iyi yönetilen bir şirkete neden ortak olmayayım ki. İki üç karlı bilançoda farklı şeyler konuşulur.

Paranın maliyetine gelince yatırıma dolar bazlı bakılır kar zarar dolar bazlı hesaplanır 11,5 dolara maliyetlendik artık gerisini zaman gösterecek.

4 liraya düştüğü zaman 1 dolara tekfen almıştım ederi 4 dolar demiştim mesela hem dolar arttı hem tekfen arttı cok güzel kazanmıştım o zaman o kağıtta da böyle konuşmalar vardi diyorum ya analizi kendim yaptığım kar zarar tamamen bana ait olduğu için takmıyorum.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    İçeriğinde yurtdışı etf taşıyan fonları topluyorum. Uzun süre satmayı düşünmüyorum

etf ne demekti acaba.

şuan neyin ne olduğu gerçektende belli değil. umarım artık normale dönüş yavaş yavaş başlar. ne düşünüp neyi desteyeceğimizi bilemeyecek moddayız.

7.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    etf ne demekti acaba.

şuan neyin ne olduğu gerçektende belli değil. umarım artık normale dönüş yavaş yavaş başlar. ne düşünüp neyi desteyeceğimizi bilemeyecek moddayız.
    exchange traded fund (Borsa Yatırım Fonu)

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hepimizin enaz %1 daha fakirleştiği bir gün daha
    USDTRY'nin yıl sonu trend hedefi 10.24 TL. Allah sonumuzu hayr etsin.

Sayfa 1145/1230 İlkİlk ... 1456451045109511351143114411451146114711551195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •