Sayfa 1148/1312 İlkİlk ... 14864810481098113811461147114811491150115811981248 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,177 - 9,184 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Konut fiyatlarında balon yok ama Araba ve Tarla fiyatlarında inanılmaz bir balon oluştu.

Araba fiyatlarındaki balon söner mi? Bu hükümet başta olduğu sürece asla sönmez. Ama ben arabaya yatırım yapmam hiç kullanmasan durduğu yerde kaskosuydu, vergisiydi, bakımıydı yılda 40 bin lira masrafı var. Bebek gibi sürekli bakım istiyor. Ve konut gibi değil yıllar sonra araba çöplüğüne gidiyor. Konutun yarısı arsa, hem de her geçen gün daha da değeri artan şehir merkezinde..

Tarla fiyatları çıkar mı? Arazi spekülasyonu yapan Sosyal medya fenomenleri olduğu sürece artmaya devam edebilir ama ben buradan itibaren arazi yatırımına girmem. Değer yatırımcısıyım konut 1 arttıysa tarlalar son bir kaç yılda konuttan 3 kat daha fazla arttı. Arazi yatırımı çok iyidir ama zamanlama önemli

----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Belirtmiş olduğunuz internet sitesini burada 2 yıldır en iyi "cost of living" sitesi olduğunu söylüyorum.

Gezginler Yurt dışında herhangi bir ülkeye gideceği zaman yaşam maliyetini öğrenmek için ilk bu siteye bakarlar. Çünkü bizzat gezginler tarafından sürekli güncellenir. Hangi ülkeyi gezmeye gitsem baktığım ilk sitedir.

Bu arada yeri gelmişken Tebernüş Bey artık Türkiye'nnin yabancılara bile pahalı geldiği ve Dubai'nin daha ucuz olduğu için yabancılar artık Dubai'den ev alıyorlar demişti. Yabancı çölde ne yapacak orası ayrı bir konu ama yine de gelin fiyatlara birlikte bakalım verdiği bilginin doğru olup olmadığına

Dubai'de şehir içinde 100 metrekare dairenin ortalama satış fiyatı: 403.406 Dolar

Kaynak: https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ayCurrency=USD

Türkiye'de şehir içindeki ortalama 100 metrekare dairelerin ortalama fiyatı ise: 129.738 Dolar

Tamam Türkiye ortalamasına değil de çok pahalandığı söylenen İstanbul ortalamasına bakalım

İstanbul'da Şehir içinde 100 metrekare dairelerin ortalama satış fiyatı : 229.625 dolar.

Görüldüğü üzere Tebernüş bey'in söylediği gibi değil aksine çöldeki Dubai İstanbul'dan da Türkiye'den de 2-4 kat daha pahalı

Tebernüş bey biliyoruz artık borsacı oldunuz ama lütfen fiyatları araştırıp öyle bilgi veriniz.

Selamlar

------
    40,000 dolar kişi başı geliri olan yerle 8,000 dolar kişi başı olan türkiyeyimi karşılaştırıyorsun...

olmadı isviçreyi karşılaştır oraya görede ucuzuz...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Belirtmiş olduğunuz internet sitesini burada 2 yıldır en iyi "cost of living" sitesi olduğunu söylüyorum.

Gezginler Yurt dışında herhangi bir ülkeye gideceği zaman yaşam maliyetini öğrenmek için ilk bu siteye bakarlar. Çünkü bizzat gezginler tarafından sürekli güncellenir. Hangi ülkeyi gezmeye gitsem baktığım ilk sitedir.

Bu arada yeri gelmişken Tebernüş Bey artık Türkiye'nnin yabancılara bile pahalı geldiği ve Dubai'nin daha ucuz olduğu için yabancılar artık Dubai'den ev alıyorlar demişti. Yabancı çölde ne yapacak orası ayrı bir konu ama yine de gelin fiyatlara birlikte bakalım verdiği bilginin doğru olup olmadığına

Dubai'de şehir içinde 100 metrekare dairenin ortalama satış fiyatı: 403.406 Dolar

Türkiye'de şehir içindeki ortalama 100 metrekare dairelerin ortalama fiyatı ise: 129.738 Dolar

Tamam Türkiye ortalamasına değil de çok pahalandığı söylenen İstanbul ortalamasına bakalım

İstanbul'da Şehir içinde 100 metrekare dairelerin ortalama satış fiyatı : 229.625 dolar.

Görüldüğü üzere Tebernüş bey'in söylediği gibi değil aksine çöldeki Dubai İstanbul'dan da Türkiye'den de 2-4 kat daha pahalı

Tebernüş bey biliyoruz artık borsacı oldunuz ama lütfen fiyatları araştırıp öyle bilgi veriniz.

Selamlar

------
    Dubaide gelir vergisi yok diye biliyorum. Bu nedenle zenginler için güzel yer.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konut fiyatlarında balon yok ama Araba ve Tarla fiyatlarında inanılmaz bir balon oluştu.
    hocam bir sonraki aşama : benim evde balon yok ama karşı dairede acayip balon var ???
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    hocam bir sonraki aşama : benim evde balon yok ama karşı dairede acayip balon var ???
    Eki eki eki.. yine çok komiksin...

Yukarıda link bıraktım aklını kullan da Tüm dünyadaki şehirlerin ortalama konut fiyatlarını araştır.

Hadi dersine çalış biraz. Yoksa yine avucunu yalayacaksın bu gidişle...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Bist e nal toplatmış diğer enstrumanlar .

arkadaş uzun vadeli paylaşmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Dubaide gelir vergisi yok diye biliyorum. Bu nedenle zenginler için güzel yer.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    Vergi yönden Türkiye yabancıya cennet... Nerden buldun yasası yok...

Ayrıca sıfır vergi bile olsa Türkiyeden 3-4 kat pahalı çöl memleketine yatırım... Çöle yatırım yapacak yabancının Aklına şaşarım... Özellikle Ege sahili cennet...

----

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Eki eki eki.. yine çok komiksin...

Yukarıda link bıraktım aklını kullan da Tüm dünyadaki şehirlerin ortalama konut fiyatlarını araştır.

Hadi dersine çalış biraz. Yoksa millet aya çıkarken avucunu yalayacaksın bu gidişle...
    kızma hocam, takılıyorum. her ne kadar balon konusunda anlaşamasak da analitik insanları severim.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 1148/1312 İlkİlk ... 14864810481098113811461147114811491150115811981248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •