Sayfa 115/1000 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 913 - 920 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    bence borsada olduğu gibi fonlarda da günlük getirilere bakmak yerine uzun vadeli düşünmek lazım. yatırımları ona göre dağıtmak daha faydalı olacaktır.
    Aynen öyle üstadım. Hele de hisse yoğun fonlarda.

*

Ve zamanlama önemli:

HTT ile ilgili ilk mesajımızı >>>>burada yazmışız. Tarih 17.10. ve gösterge faiz 16.31'i görmüş.

Kıssadan hisse; Tahvil fonlar faizdeki yükselişin pik yaptığı zamanlarda alınır. Normal seyrine döndüğünde de satılır. Çünkü alternatifi ortaya çıkmaya başlar; Altın, borsa, döviz gibi. Bu yazdıklarımın Fonlardaki karşılığını biliyorsunuz dostlarım. Bu mesajları da boşu boşuna geyik olsun diye yazmıyoruz. Para kaybetmenin söz konusu olduğu yerde geyik yapılmaz.

15 Ekim - 5 Kasım arası BIST - 30 hisse yoğun fonu yaklaşık %6,16 getirdi. Hala tutuyorum, endeksin 130 binleri (bıst 30) test edeceği beklentisiyle.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Aynen öyle üstadım. Hele de hisse yoğun fonlarda.

*

Ve zamanlama önemli:

HTT ile ilgili ilk mesajımızı >>>>burada yazmışız. Tarih 17.10. ve gösterge faiz 16.31'i görmüş.

Kıssadan hisse; Tahvil fonlar faizdeki yükselişin pik yaptığı zamanlarda alınır. Normal seyrine döndüğünde de satılır. Çünkü alternatifi ortaya çıkmaya başlar; Altın, borsa, döviz gibi. Bu yazdıklarımın Fonlardaki karşılığını biliyorsunuz dostlarım. Bu mesajları da boşu boşuna geyik olsun diye yazmıyoruz. Para kaybetmenin söz konusu olduğu yerde geyik yapılmaz.
    Aynı görüşteyim bir tahteravallinin kazanan tarafında olmalıyız.
    Bu yüzden bir yerden bir yere geçmek lazım.
    Bravo Maydanozcu bey.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Değişken fon olması dolayısıyla normal.
    Trade etmeye başlamışlar.
    Yehuuuuu...
    merhaba dostum

bu tacirler viopta felan da islem yapiyorlar demi? yani onlar bizim parayla calisiyorlar aslinde sadece hisse alimi degil demi?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    merhaba dostum

bu tacirler viopta felan da islem yapiyorlar demi? yani onlar bizim parayla calisiyorlar aslinde sadece hisse alimi degil demi?
    Yapıyorlar, altın, petrol işlemleri var fonda.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6. Tahvillerde düşüşün sonuna yaklaştık galiba ben de orta vadeli borçlanma fonu alım emri vermiştim bugün ama bundan sonra ne kadar getiri sağlar bilmiyorum, iptal mi edeyim bilemedim. Uzun vadelileri de artık satmak gerekiyor herhalde bundan sonra ne kadar düşer ki faizler.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Tahvillerde düşüşün sonuna yaklaştık galiba ben de orta vadeli borçlanma fonu alım emri vermiştim bugün ama bundan sonra ne kadar getiri sağlar bilmiyorum, iptal mi edeyim bilemedim. Uzun vadelileri de artık satmak gerekiyor herhalde bundan sonra ne kadar düşer ki faizler.
    Orta ve kısa vadelerde düşüş devam ediyor bugünde, henüz sonuna gelmedik.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Orta ve kısa vadelerde düşüş devam ediyor bugünde, henüz sonuna gelmedik.
    Bu gün yapılacak hazine ihaleleri orta vadeli faizler üzerinde baskı oluşturabilir canım arkadaşım.

Sayfa 115/1000 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •