Sayfa 116/1000 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 921 - 928 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    euronbondu nerden nasıl alırız ? aldıktan sonra nasıl satarız? stopajı vergisi vs nasıldır ?
    google.com.tr ve youtube.com

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Evet üstüne ekleniyor.

Saygılar.
    kızmayın ama daha önce dediğim gibi bu hala bir soru işareti bende malesef. iyi hatırlattınız, şu benim bitirme tezini eurobond üzerine yapan ve böyle olmadığını iddialı şekilde savunan şube müdürü araştıracaktı bunda bir değişiklik olmuş mu diye güya. unuttum.. arayayıp sorayım bir..

3.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    euronbondu nerden nasıl alırız ? aldıktan sonra nasıl satarız? stopajı vergisi vs nasıldır ?
    tavsiyem bu başlığı baştan sona okuyun. ilk 3-5 sayfada pes etmeyin. başlarda biraz advanced mevzulara girilmiş sonrasında normale dönüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tavsiyem bu başlığı baştan sona okuyun. ilk 3-5 sayfada pes etmeyin. başlarda biraz advanced mevzulara girilmiş sonrasında normale dönüyor.
    teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    google.com.tr ve youtube.com
    verdiğiniz cevap hayata bakış açınızı gösteriyor. sizin gibiler benden uzak olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    verdiğiniz cevap hayata bakış açınızı gösteriyor. sizin gibiler benden uzak olsun.
    senin gibi tembelleri görünce hayattan soguyorum :D, ülkenin ortalaması bu malesef..

7.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    teşekkürler epicurist cevabınız için.iş bankasının eurobond internet sitesinden baktığımda 2030 vadeli eurobondunun getirsi %7.46 görünüyor yani artmış.ama kupon faizi dönemsel %5.9 görünüyor.yani bu ürünün altı ayda bir verdiği net faiz % kaç ?-getiisi yıllk 40 bin tl yi geçmedikçe net %7.46 mı yoksa %5.9 mu?
    7.46 vade sonu bileşik faiz. Eurobondları karşılaştırırken bakacağınız rakam budur.
    2030 vadeli eurobondda 100 dolar değerinde eurobond için altı ayda bir 5.94 dolar yani yılda iki kereden toplam 11.95 dolar faiz alırsınız. Ancak şu anda 100 dolarlık eurobondu almak için de 138.5 dolar ödemeniz gerekir. Vade sonunda alacağınız kuponlara ek olarak 100 dolar da eurobond anaparayı alacaksınız. Aldığınız yüksek faizlerle anapara kaybını kapatınca yani toplam bileşik hesabını yapınca yatıracağınız 100 dolar için faizi %7.46'ya gelmiş oluyor.
    Kupon ödemeleri sabit ama piyasa şartlarına göre eurobond fiyatı değişiyor, mesela bu eurobondun fiyatı 138 dolardan 100 dolara düşerse ve alırsanız yıllık %12 faizi cebe atarsınız, ya da fiyatı yükselirse bileşik getirisi düşmüş olur.

Bu arada ben bu eurobondu çok beğenmiştim kupon ödemesi yüksek diye ama iş bankasında da ziraatte de yoktu, alamadım. Başak böyle yüksek ödemeli yok.

8.  Alıntı Originally Posted by 40YILLIKSANAYICI Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Yapı Kredi Bankası ,ana sermayeye dahil edilebilir (AT1) dolar cinsi borçlanma ihracındaki getiri %13,875 ve ihraç tutarı 650milyon Dolar.
    5Yılda bir geri ödemeli.

Bu bir Eurobond mudur? Türkiyede çalıştığımız herhangibir aracı kurumdan alınabilir mi?

Hesabı nasıl yapılır? Mesela 100bin USD yi 5 YILın sonunda 13875x5= 69375 >>>> 169375 şeklinde basit faiz hesabıyla mı geri alacağız? Geri alım tarihi itfa gibi mi sayılıyor yoksa Dolar artışı da vergilendirilecek mi?

Bilgi sahibi olanlar paylaşabilirse sevinirim, saygılar.
    Çok müthiş getiri ama eurobond değil, nasıl alınır ben de bilmiyorum, bilen paylaşsa da nasiplensek keşke..

Sayfa 116/1000 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •