Sayfa 116/193 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Konu Lidfa ya da x şirketi değil. Son 1 yılda en bariz örneği Tüpraş. Yok akdeniz marjları düştü yok petrolün devri bitti yok rafineri marjları öldü vs diye diye geçen sene 82 liradan 55 liraya indi 2 ayda. Tüm yatırım kuruluşları öyle raporlar sundu ki sanırısın petrol devri bitti yeni bir çağa girdik. Tüpraş beş paralık oldu.

Bu sene de 130 liraya dayandı 1 senede. Şimdi aracı kurumlar bir raporlar döşeniyor sanki petrol yeni bulunmuş ve dünyada sadece bizde var. Hedef 200 lira saldırın. Bilanço ancak kağıt üstünde değerli, borsada her zaman aynı etkiyi yapmıyor çoğu zaman. Hektaş, Tüpraş, Toaso gibi firmaların son 15 yıllık getirisine bak, buna rağmen burun kıvıranlar var. Ama Hırt YO şirketi Kartal'daki arazisini 200 mn liraya satıcakmış diye bi haber üfürürler bomboş şirketin hissesi 3 ayda %300 primlenir. Sonra tepeden alanlar yıllarca bekler.

Sayın Yalın hocam işbir holding bugün gelen bilançoyu incelermisiniz? Bilanço geçer not alabilir mi? Teşekkürler

3. Öncelikle Yalın Bey'e böyle değerli bir başlık açtığı için teşekkür eder ve son derece profesyonel yorumların yapıldığı bir köşeye dönüşmüş.

Ben çok ilginç olduğunu düşündüğüm bir hisse hakkında fikrinizi çok merak ediyorum. VERTU. Verusa Holding'e bağlı bir girişim şirketi. Ve bünyesinde çok enteresan firmalar var. Bunlardan birisi Kafein Yazılım şirketi ki, geçen yılın en hızlı büyüyen şirketlerinden birisi seçilmiş.

Bende 1 Lot Vertu yada Verusa Holding yok. Ancak Verusa CEO'luğunda Recep Tayyip Erdoğanın eski danışmanlarından birisi getirildi Mart ayında.

Merak ettiğim ve daha ilginç bulduğum Vertu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler

4. Birde zahmet olmayacaksa ve elimde bulundurduğum TRCAS'ı rica edeceğim. Shell ile ilgili alım satım haberleri ardından orta / uzun vadede nasıl bir yön izleyebilir sizce ?

iyi akşamlar

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sevgili Erhan,
    7 mn yıllık kardan 21 mn a çıkmış bir şirket var. Bu sene de 3 katı yapıp 63 e çıkamaz, çıksa bile seneye çıkamaz. Önemli olan yıllık %25 artışı sağlasın eyvallah, bunu demek istedim.

Lidfa, Banvit, Otkar, Bimaş vs vs ondan ona zıplayarak kaç kişi kazanabilmiştir? Çeyrek sonuçları açıklandığında hisse zaten uçmuş oluyor, hangi birini alacaksın?
    anladım osman hocam işte olaya o sekılde bakıyorsan sorun yok. Tabiki herkesın yogurt yiyişi farklı kimisi senin gibi yıllıkdakı %25 e bakar kimisini kaydırılmıştakı düzenli artışa bakar.

Aslında baktıgımız sey aynı Kaydırılmış hesaplamalar Taaa senin 2016/6 bilancosunuda hesaba katarak hesaplama yapar. örnegın 2016/6 da 6 TL kar etmiş 2017/6 da da 6 TL kar etmişse kaydırılmışlar yataya gösterir. son 2 çeyreği.

ancak 2016/6 da 6 TL 2017/6 da ise 7 TL ise kaydırılmış 6 dan 7 ye cıkmıs gıbı gosterır.

kaydırılmışlar aslında hep bır oncekı seneyle kıyaslamaları sureklı yapmaktadır.

2014 yılında kaydırılmışlarla ilgili yaptıgım hesaplamaya bakabılırısınız belkı taslar daha iyi oturur yerine.

Yukardakı rakamlarla mantığı anlama bazında verdim. aşağıdakı postta ise detaylı sekılde gerçek ornekle kaydırılmışların mantıgını anlattım.

http://www.hisse.net/forum/showthrea...0#post10784410

kaydırılmıştakı artışa bakacak ve ucuz kalmışları alacaksın ayrıca ıvmenın devamlılıgı onem arz edıyor. eğer 2 çeyrek kaydrılmış artıyorsa muhtemelen bır trend halınde artmaya devam edecektır. genel anlamda oyle olur.

ivme yavaslamaya basladıysa genel anlamda sonrakı donemlerde ıvme aşağı yonde terse donecektır. çimentolarda oyle yukseldı yukseldı gitti ivme yataya sardı ve sımdıde dusuyor.

Neyse vel hasılı sıkıntı yok maksat sohbet muhabbet osman hocam!;)
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Başta Yalın bey olmak üzere başlıkta bilgi paylaşan herkese teşekkür ediyorum.

anlaşamama noktasında ben yalın bey ile oralet_osman bey arasında sadece baktıkları vadenin farklı olduğu için anlaşamadıklarını düşünüyorum. Osman bey daha uzun baktığı için olaya ve fiyatın inipte alma fırsatı vermemesi riskini almak istemiyor diye düşünüyorum. Ayrıca Osman beyin dediği gibi hisse sığ.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yok hocam birbirimizi üzmek yok. İstediğin kadar iyi bilançolu şirket olsun bi bakarsın yılda yüzde 20 gider antin kuntin kağıtlar %300 gider. Borsada böyle bilirsin.

Yok arsa satışı olacak yok liman alıcak. Sanki sattığı o arsayı sana bana verecek temettü olarak. Bedelsiz ihtimali var diye yıllardır adı malum üç beş şirketin fiyatları 3 haneli rakamlara gelmedi mi? Bedelsiz verse nolacak sanki? Neyse.
    Etkileyici tespitler adeta Kral Çıplak denmiş...

Üstadım bu etkileyici yorumlar ve Yalın ve Erhan ile müthiş saygı ölçüsünde diyalog ve tespitleriniz için tşk...

Lidfa dışında başka hisselerdede yatırımlarim var diye belirttiniz.Doğrusu meraklandık ne bunlar...
    Sağlıcakla kalın...
    (Yalın çok güzel bir forum zevkle okuyorum....Tşk...)

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yalın hocam selamlar, size zahmet olmazsa PSDTC şirketi hakkında fikirlerinizi merak ettim. teşekkür ederim, emeğinize sağlık

Sayfa 116/193 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •