Sayfa 1169/1252 İlkİlk ... 1696691069111911591167116811691170117111791219 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 9,345 - 9,352 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kaldi ki bilanço okumanın erbabı olsanız bile ancak orada ne gösteriliyorsa onu görürsünüz...

Enron olayını hatırlayın...

Bir ABD devi idi o şirket. 2000 yılında 500 büyük şirket arasında yedinci sırada idi.

Anlı şanlı bir denetim şirketi tarafından da mali tabloları denetlenip onaylanıyordu. Arhur Andersen.

Sonrası...

Okuyun.

http://www.ekodialog.com/makaleler/e...iyasalari.html
    Bora Bey yazımın ana teması bilançoların güvenirliliği değil, bilanço okumanın önemiydi.

Bunu yaparsanız en azından bilançosu olumsuz olan bir firmaya para yatırıp bile bile lades dememiş olursunuz. Bilanço makyajlanmışsa zaten yapacak bir şey yok. Ama her bilanço makyajlıdır, bu nedenle bakmaya, incelemeye gerek yok diyorsanız, siz öyle yapın.

Yatırımlarınızı yaparken yazı tura atın, bol şanslar dilerim. İddia kuponlarını da yatırım portföyünüze eklerseniz fikirlerinizi taçlandırmış olursunuz.

Not: Arthur Andersen Türkiye'nin 2 ortağından biri olan Sn. Sedat Eratalar ile o dönemde bir hukukumuz bile vardı. Enron olayı patladığından Arthur Andersen ekibi çalıştığım şirkette denetim yapıyordu. Yani bahsettiğiniz konudan naçizane ilk elden haberdardım.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. ing bank bilancosu nasil acaba,
    gunluk 20 diyo turncu hesap

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    13 Eylül ppk öncesi mümkünse 32 gün dahi bağlanmamalı. Eğer 3 -6 ay içinde faizlerin düşeceğini düşünüyorsanız yıllık bağlamak mantıklı. Onun dışında stopaj avantajına rağmen değil. Ayrıca 32 günlük yılda 11.4 kere döneceği için yıllığa göre 1 puandan fazla bir bileşik faiz avantajı var.
    enflasyona göre reel faiz alıyorum diye kendini avuturken cart diye dolar yürüyor.

13 eylülde aynı politikaya devam derlerse tek kuruş TL tutmam.
    ?

aktif 3-5 gün geçirilebilecek bir bankadır,ben her zaman dolar almadan önce parayı orada tutarım.neticede aktifin bana verdiği gecelik faizi babam vermedi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    6 netle giren adamı harvard a koy sığır girer sığır çıkar afedersiniz gerçek bu. Örnekler de var da şimdi gerek yok örneğe
    Benim demek istediğim her üniversiteye gireni mezun etmek zorunda değiller. Geçmişte üniversiteye girenlerin bir çoğu sonunu getiremezmiş. Hocalarının hak etmeyene diploma vermemesi gerekir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Benim demek istediğim her üniversiteye gireni mezun etmek zorunda değiller. Geçmişte üniversiteye girenlerin bir çoğu sonunu getiremezmiş. Hocalarının hak etmeyene diploma vermemesi gerekir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    arkadaşlar boşverin, üniversite kokusunu alsın yeterli, lise mezunu olup, kahvede okey atmaktan iyidir.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    ing bank bilancosu nasil acaba,
    gunluk 20 diyo turncu hesap
    18+2 direk 20 vermiyor 750 tl karttan harcama yaparsan Eylül'de ekimde +2 alirsin.

8.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    enflasyona göre reel faiz alıyorum diye kendini avuturken cart diye dolar yürüyor.

13 eylülde aynı politikaya devam derlerse tek kuruş TL tutmam.
    O çok ayrı bir karar. Ben yukarıdaki öngörüyü zaten TL riskini alacak olan için söyledim. Zaten soru da o yöndeydi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 1169/1252 İlkİlk ... 1696691069111911591167116811691170117111791219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •