Sayfa 117/312 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 2489 madde; 929 - 936 arası.

Konu: INTEM - İntema İnşaat ve Tesisat

1.  Alıntı Originally Posted by NEVZATWW Yazıyı Oku
    dostum .ilk beş kurumdaki mallar tamamen kendisinin ..piyasada 200.000 lot hissesi var bununda içinde ne kadarı kendisinin bilinmez .bence çok az kişide hisse var .toplam 50 000 ve ya 60 000 bunu geçmez belki de yoktur .herkesten malı topladılar. sermaye artırımı olurmu bilmem ama artık kabuğuna sığmayan hisse bence çok güzel karlar açıklayacak bu karlarda .hisseyi götürücek..defterdegeri düşücek.fiat kazancı düşücek..üçaylıkta başlayacak artık diyorum kendi düşüncem .önce karlar patlatılıcak sonra sermaye artırımı olucak .şu anda yapmaz.bence.genelkurul tarihinide açıklamadı .her şeyin hayırlısı .bu sadece bir düşünce.yarın bakmışsın sermaye artırımı yapmış .bence köklü olucaksa .önce kar sonra zaten o beklenti biter .egeen konya buna benzer şirketler örnek.zarar yazan yada arada küçük karlar açıklayan şirketler şimdi satışların yüzde yetmişi kar oluyor düşünün.bunda yüzde on olsa 80 milyon yüzde beşolsa 40 milyon.bu karı yapmıyormu bunu dünya markası.yapıyor .burda bunu yazan bir arkadaşa kızıyorsunuzda .gerçek bu evet gerçek.bu karları gösterse iisterse gösterir.fiat vermiyorum ama alın size konya alın size egeen onlar bilançolarını yıllarca bastırdı .sonra ne olduysa .satışların nerdeyse hepsini kar yazıcaklar.anlamak zor .hesaplar büyük yapılıyor bu intema için degil .genelde hep böyle
    pekı ya sırket kottan cıkarmak ısterse o zaman ne olacak

değerlemeye fıyatı cok asağıdan cağrı yapılırsa elımızde patlamaz mı bu rısk yok mu sızce !

yada son 6 aylık ortalama ıle cağrı yapılırsa ...yontem nasıl olur bılmıyorum artık suan ama gecmıs yıl zararına bakılırsa değrlemeden cok bısey beklemek doğru olmaz sankı ...

(parantez acayım sırket kabuk değiştirmek ısterse halka acıklık oranını artırmak ısteyebılır o zaman da cok yukardan verebılır aklın yolu bu orası ayrı o zaman ısterlerse ucururular hısseyı)

ammmma ecyap da bunu yaptılar kottan cıkardığında mıllete kan kusturdular...

suan ecyap catr catr kar edıyor değerlemede cok asağılardan oldu değerleme ne dersınız ....

kottan cıkarıp sırketı buyutup kar ın tamamını mı alırlar yoksa ...yukarı surup halka acıklık oranını artırıp hısse satısı ve sonrası borsa da devam mı ederler sorular sorular...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    pekı ya sırket kottan cıkarmak ısterse o zaman ne olacak

değerlemeye fıyatı cok asağıdan cağrı yapılırsa elımızde patlamaz mı bu rısk yok mu sızce !

yada son 6 aylık ortalama ıle cağrı yapılırsa ...yontem nasıl olur bılmıyorum artık suan ama gecmıs yıl zararına bakılırsa değrlemeden cok bısey beklemek doğru olmaz sankı ...

(parantez acayım sırket kabuk değiştirmek ısterse halka acıklık oranını artırmak ısteyebılır o zaman da cok yukardan verebılır aklın yolu bu orası ayrı o zaman ısterlerse ucururular hısseyı)

ammmma ecyap da bunu yaptılar kottan cıkardığında mıllete kan kusturdular...

suan ecyap catr catr kar edıyor değerlemede cok asağılardan oldu değerleme ne dersınız ....

kottan cıkarıp sırketı buyutup kar ın tamamını mı alırlar yoksa ...yukarı surup halka acıklık oranını artırıp hısse satısı ve sonrası borsa da devam mı ederler sorular sorular...
    dostum her şey olabilir .bunu biz bilemeyiz .kottan çıkarmı çıkar hiç belli olmaz.bunu eczacılar bilir dedigin gibi yapmadımı yaptı eczacı yapı .yıllarca bayıltı sonra kottan çıktı ben bakmadım bilançosuna güzel karlar yapıyor demissin inanıyorum yapar yapar.bu intema bu şartlarda namuslu birinin olsaydı şimdi zaten zarar göstermezdi .bu fiatlada intemada olmazdı.kottan çıkartırsa bilançolarda namussuzluk yapmaz .kardeşim spk ve maliye uyuyor .sen aç bir bakkal manav sana kan kusturur bunlara cömertdavranıyorlar .ya halka açık şirketler özellikle bırak maliyeyi vergi dairesini bağımsız bilanço hazırlayanları .spk bile burda bu namussuzlarla..spk suçlu degilmi suçlu bizlerde hakkımızı aramıyoruz yasal yoldan .bu intema için degil .biliyorsunuz bir çokm şirket halka arz oldu üç beş yılda.yüzde doksanı ına yakını ya battı gitti yada gözaltı pazarına atıldı yüksek fiaattan halka arz oldu.bunda yatırımcıyı batıran batmasına sebep olan spk degilmi .istanbul menkul kıymetler borsasındaki insanlar suçlu degilmi.suçlu ne dolaplar dönüyor bilmiyoruz .önce şeffaf olmalıyız..denetlenmeli hesap sorulmalı.hattabatık firmayı borsaya getirenden onu halka arz etmek için izin verenden hesap sorulmalı..ben mağdur olmadım ama olabilirim .burası türkiye ..bizim ...spk ...ve ... imkb...tavrını hırsızdan soyguncudan yana koymuş yatırımcıyı düşünmüyor ..düzenleme şart .burda yazan arkadaşlar devamlı spk imkb ve televizyondaki ekonomi kanallarına yazsalar .internette devamlı paylaşsalar inş bir duyarlı bu soruna sahip çıkar dur der.....

3.  Alıntı Originally Posted by NEVZATWW Yazıyı Oku
    dostum her şey olabilir .bunu biz bilemeyiz .kottan çıkarmı çıkar hiç belli olmaz.bunu eczacılar bilir dedigin gibi yapmadımı yaptı eczacı yapı .yıllarca bayıltı sonra kottan çıktı ben bakmadım bilançosuna güzel karlar yapıyor demissin inanıyorum yapar yapar.bu intema bu şartlarda namuslu birinin olsaydı şimdi zaten zarar göstermezdi .bu fiatlada intemada olmazdı.kottan çıkartırsa bilançolarda namussuzluk yapmaz .kardeşim spk ve maliye uyuyor .sen aç bir bakkal manav sana kan kusturur bunlara cömertdavranıyorlar .ya halka açık şirketler özellikle bırak maliyeyi vergi dairesini bağımsız bilanço hazırlayanları .spk bile burda bu namussuzlarla..spk suçlu degilmi suçlu bizlerde hakkımızı aramıyoruz yasal yoldan .bu intema için degil .biliyorsunuz bir çokm şirket halka arz oldu üç beş yılda.yüzde doksanı ına yakını ya battı gitti yada gözaltı pazarına atıldı yüksek fiaattan halka arz oldu.bunda yatırımcıyı batıran batmasına sebep olan spk degilmi .istanbul menkul kıymetler borsasındaki insanlar suçlu degilmi.suçlu ne dolaplar dönüyor bilmiyoruz .önce şeffaf olmalıyız..denetlenmeli hesap sorulmalı.hattabatık firmayı borsaya getirenden onu halka arz etmek için izin verenden hesap sorulmalı..ben mağdur olmadım ama olabilirim .burası türkiye ..bizim ...spk ...ve ... imkb...tavrını hırsızdan soyguncudan yana koymuş yatırımcıyı düşünmüyor ..düzenleme şart .burda yazan arkadaşlar devamlı spk imkb ve televizyondaki ekonomi kanallarına yazsalar .internette devamlı paylaşsalar inş bir duyarlı bu soruna sahip çıkar dur der.....
    iste aynen oyle halka arz da sureklı olması değerın ustunde arz oluyor ... daha arz olmadan soymaya baslıyor defakto ısler ıyı değıl bıldığım kadarıyla halka arz olacak dendı dedım onun da batmak vaktı gelmıs ..

ıntem semaye tavanı artırması bana tuhaf geldı bedellı yapsa kendıne dokunur ve o kadar cok gecmıs yıl zarar varkı dıse dokunur bıle olmaz bedelsız yaparsa kar eden sırket değıl kı neyıne yarayacak...

bu satısa hazır fınansal yatırım kısım satılacak mı aceba 3.çeyrekde 38 mn ıken 4.çeyrekde 64 mn olmus ecyap ın değerlemesı sanırım o ..o satıs olursa bıseyler olur ...sankı...ecyap ın %5 ıne sahıp sonucta ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. aynen katılıyorum ..köklü firmaların halka arzları devamlı erteleniyor.yıllardır yatırımcıda bekliyor halka arzı sağlanmıyor .ama batık hırsız .zararda olan .içi boşaltılmış ne kadar firma holding şirket varsa .halka arzına izin veriyorlar.onlarda küçük yatırımcıyı zarara uğratıyor batıyor gidiyor..de faktoda böyle .spk küçük yatırımcıyı düşünmüyor bunlar burda pastadan payını alıyor demekki..bunda suçu büyük.inteme ya gelince ben zararına inanmıyorum yıllardır zarar.800 milyonun üzerinde satış yapıcaksın .dünya markalarını bir araya toplayacaksın.satış süper olucak ama zarar zarar yıllardır zarar.ben bu sahtekarlara inanmıyorum.bunlar cepten cebe aktarıyor karı.içini boşaltıyor .intemanın.bazı arkadaşlar.satıldığını söylüyor bazısıda ortak geldi diyor.varmı böyle beklenti bilmiyorum ama bence yoktur.ilerde satış ve ya ortak olurmu olur .aslında dünya markası.ben üç aylıkta kar bekliyorum zarar gelirmi gelir beklentim büyük bu sefer..her şeyin hayırlısı...

5.  Alıntı Originally Posted by NEVZATWW Yazıyı Oku
    aynen katılıyorum ..köklü firmaların halka arzları devamlı erteleniyor.yıllardır yatırımcıda bekliyor halka arzı sağlanmıyor .ama batık hırsız .zararda olan .içi boşaltılmış ne kadar firma holding şirket varsa .halka arzına izin veriyorlar.onlarda küçük yatırımcıyı zarara uğratıyor batıyor gidiyor..de faktoda böyle .spk küçük yatırımcıyı düşünmüyor bunlar burda pastadan payını alıyor demekki..bunda suçu büyük.inteme ya gelince ben zararına inanmıyorum yıllardır zarar.800 milyonun üzerinde satış yapıcaksın .dünya markalarını bir araya toplayacaksın.satış süper olucak ama zarar zarar yıllardır zarar.ben bu sahtekarlara inanmıyorum.bunlar cepten cebe aktarıyor karı.içini boşaltıyor .intemanın.bazı arkadaşlar.satıldığını söylüyor bazısıda ortak geldi diyor.varmı böyle beklenti bilmiyorum ama bence yoktur.ilerde satış ve ya ortak olurmu olur .aslında dünya markası.ben üç aylıkta kar bekliyorum zarar gelirmi gelir beklentim büyük bu sefer..her şeyin hayırlısı...
    insallah ecyap satilir da intem.hep borctan kurtulur hem kasaya 64 mn girer iste o zaman bu yukselis ve sermaye tavanj artiriminin bosa olmadigi anlasilir ...

tersi durumunda kottan cikarsa o zaman pis olur ...

kendimizi uzmeyecek az miktarla risk almaya deger gibi

ama risk de buyuk getiside cok buyuk olabilir uzulmememk kaydi ile islem yapmaya musait gibi ama.tabiki asla yatirim tavsiye olamaz ...

satilmaya hazir finansal yatirim kisminin 38 mn dan 64 e cikmasi tek ceyrek de gercekden ilginc bi hal.almis

%5 i 64 mn eden ecyap suan ki defter degeri 1 mikyar 300 mn a yakin demektir

64x20=1.280

bu durum ecyap in 600 mn olan defter degerinin 1 ceyrekde yaklasik 2 katina ciktigini gosterir bu nasil mumkun

ya degerleme de hata yapildi 3.ceyrde yada faaliyete gecen yatirimlari oldu ben anlamadim ...

umarim bu degerleme ecyap satisini getirir ..

intem.satilir sa bu kadar gecmis yil.zarar varken ne kadar a gider bilemem artik ...

6. katılıyorum dostum .ama üç aylıktanda umutluyum .bir planları var.gibi .buralar destek gibi .zaten varsa bir planları .bu satış olur . ortaklık olur.yukarı hareket yapıp kalanlarıda alıcaklar .kimse kalmadı gibi .eczacılar yıllardır kazandırmadı hiç.intememada sıkıntı var bunuda zaman içinde anlıyacaz.sermaye artırımı yaparmı bilemem öyle bir hazırlık var bedelsiz vericekse önce karları patlatmalı.ince hesap yaparlar.ama bedelli bedelsiz yapıcaksa .yaparda belli olmaz.bakalım yönetim kurulu ne zaman topanacak .tarih belli degil kuruldan kayıtlı sermaye tavanı yükseltilicek genel kurul tarihi açıklanacak.hayırlısı...mal toplu .var bir hesap .

7. takas paylaşacak dostlar yokmu ....üç aylık işlemler takas işlemi ..intemacılar kayboldunuz

8. Intema satilmaz arkadaslar, ecyap yabanci ortaklik yapar, yabanci ortaga intema elindeki % 5, ve eczyt elindeki % 12 hissesini satar bence boyle daha mantikli degil mi , intemayi eczacilar hic satar mi, sanmiyorum, ytd.

Sayfa 117/312 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •