Sayfa 1178/1230 İlkİlk ... 1786781078112811681176117711781179118011881228 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,417 - 9,424 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. İstikamet 1300. Devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Arkadaşlar pek bu işlerden anladığım dan değil ama, Enerjisa nerdeyse halka arz olduğundan beri bu fiyatlarda dolanıyor, benim elektrik faturası bu süreçte 3 katına çıktı. İncelemeye değerlendirmeye değer bulursanız görüşlerinizi almak isterim.
    selamlar

2036 ve 2042 yillarina kadar istanbul anadolu, ankarave cevresi ve toroslarda dagitim haklari var. benim bir miktar pozisyonum var sirkette. kabaca 6fk ile bana makul geliyor fiyati, gelirleri de son 5 yilda dolar bazli cok dalgalanmiyor. borcluluk yaklasik piyasa degeri kadar ve yuksek ama net yabanci para pozisyonunda sorun yok, karlilik da iyi oldugu icin borc servisi rahat. yabanci blok ortak da oldugu icin cautionary'nin ima ettigi SAbanci sirketi olma hususunda cok endiselenmiyorum.

siz sanirim gecende de TBORG sormustunuz, guzel sirketlerde ilgileniyorsunuz bence.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3. Biraz geç olacak ama ben de bu düşünce ile ARSAN aldim iştirakleri gaz ve elektrik dağıtımı yapıyor, 1.80 lerden beri topluyorum buraya da çok yazdım umarım faydalanan olmuştur.
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Evet sn cahilcuhela dagitimdan yüzde alarak para kazanıyor diye biliyorum ben de.. Faturalar arttıkça gelirler artıyor yani. Gelirleri dövize bağlı, pandemi kriz vs gibi durumlardan kısmi etkileniyor ve dönemsel değil, bence ortak olmaya değer bir şirket.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Altını 1850'nin aşağısına salmayacaklar gibi duruyor. Elimde gram altın olduğu için ons'a değil daha çok dolara dikkat eder oldum. Elimdeki altının %25'ini 520'den verdim dün. 470-480 aralıgında alırım. Yoksa orta-uzun vade beklemeye devam. Aşı haberine gereksiz tepki verdi bence. Sanki piyasaların Biden'e hoşgeldin partisi gibi oldu. Biden geldi, aşı bulundu, umut oldu biden piyasaya gibi bir algı yaratıldı diye düşünüyorum. Zira, hep Trump piyasa yanlısı gibi algılanırdı, Biden de öyle imajı mı verdiler acaba? (Sesli düşünüyorum)

Bizim tarafta 1240'ları aşacak mıyız? Yoksa buradan geri mi dönüş olacak (Daha önce 2-3 defa oldugu gibi) ? Herkesin merk ettiği soru bu.
    endekste dönüş bu kez zor gibi geliyor bana. Daha önceki çıkışlarda bist30 hisseleri pek yoktu. Şu anda onlar devreye girdi ve ciddi hacim yaptılar. Haber akışında bir olumsuzluk olmazsa bu çıkışın bist 30 hisseleriyle devam edeceğini düşünüyorum.

5. Teşekkürler ve tebrikler ben burada denilince iincelemiştim küçük şirketlere pek bakmıyorum normalde çok düşünce de 2.70lerden niyetlenecektim mart sonu gibi o zaman kahramanmaraşta mı üretimi mi ne durdurmuslardı.d
    Tercihimi pre covid öncesi aldığım ismenin maliyetini azaltmaktan yana kullanmıştım ozaman.

YTD
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Biraz geç olacak ama ben de bu düşünce ile ARSAN aldim iştirakleri gaz ve elektrik dağıtımı yapıyor, 1.80 lerden beri topluyorum buraya da çok yazdım umarım faydalanan olmuştur.

6. Yan tahtalardan çok sert olmasa da çıkış var. Endeks döneceği zaman sert satış yiyeceklerini düşünüyorum.
    Ama şu an 30 hisselerinde güzel bir trent başlangıcı havası var. Bankacılar, havacılar, Tüpraş vs. de hızlanırsa 130 bin ulaşılır bir hedef.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Evet aslında tekstil işi şu an gayet küçük kalıyor holding olması gereken bir şirket. Küçük ortak Serdar bilgili nin avukatı genel kurullarda çok sert eleştiriler yapiyor okuması keyifli, muhtemelen bu kadar ucuz kalmasinda ortaklar arasi bu sıkıntının da payı var buradan kimseye tavsiye etmem benim pozum olduğu için ve zaten az lot olup maliyeti sıfırın altında kaldığı için taşıyorum yanlış anlaşılma olmasın.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkürler ve tebrikler ben burada denilince iincelemiştim küçük şirketlere pek bakmıyorum normalde çok düşünce de 2.70lerden niyetlenecektim mart sonu gibi o zaman kahramanmaraşta mı üretimi mi ne durdurmuslardı.d
    Tercihimi pre covid öncesi aldığım ismenin maliyetini azaltmaktan yana kullanmıştım ozaman.

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet aslında tekstil işi şu an gayet küçük kalıyor holding olması gereken bir şirket. Küçük ortak Serdar bilgili nin avukatı genel kurullarda çok sert eleştiriler yapiyor okuması keyifli, muhtemelen bu kadar ucuz kalmasinda ortaklar arasi bu sıkıntının da payı var buradan kimseye tavsiye etmem benim pozum olduğu için ve zaten az lot olup maliyeti sıfırın altında kaldığı için taşıyorum yanlış anlaşılma olmasın.

ARSAN benim de ilk olarak bu yılın başlarında 4,70 lerden girip 5,60 lardan satıp sonra neden olduğunu anlayamasam da bir anda (1 gün sonra) tekrar 5 lere düşünce ilk aldığımın 2 katı aldığım arada birkaç karlı sat ve al yaptığım ve temel rasyolarını beğendiğim için hala tuttuğum bir hisse.

O hissenin konu başlığına da zaman zaman yazıyorum. Şirketin tanınırlığı maalesef düşük. Şirketin faaliyet raporlarına bakarsanız gelirlerinin %90 ve üstü elektrik ve doğalgaz dağıtım- satış gelirlerinden oluşuyor.

Konuyu daha önce SPK ya dahi ilettim. Şirketin esas faaliyet gelirleri elektirik ve doğalgazdan satışlarından kaynaklanıyor. Ancak şirket BİST in tekstil endeksinde yer alıyor. Yatırımcılar yanıltılıyor. Şirketin tekstil endeksinden çıkarılıp elektrik endeksine alınması lazım diye.. Bana verdikleri cevapda "Biz burada şirketlerden/patronlardan gelen beyanı esas alıyoruz "oldu. Mantığa bakın:havayolları şirketi sahibi ben yazılım şirketiyim dese kabul edecek o sektöre alacaklar..Bu durum şirketlerin inisiyatifine bırakılmamalı dedim ama bir sonuç olmadı tabii..

Sayfa 1178/1230 İlkİlk ... 1786781078112811681176117711781179118011881228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •