Sayfa 1179/1230 İlkİlk ... 1796791079112911691177117811791180118111891229 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,425 - 9,432 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sayın Kirk7 ve sn nosfecagri bilgilendirme için teşekkürler.. Elden geldiğince kar eden ve karını arttıran şirketleri seçmeye ve onlardan bahsetmeye çalışıyorum.. Malesef bazıları Tüpraş gibi biktirabilirken bazıları egeen vesbe gibi 3-4 katlik muhteşem performans gösterebiliyor..Burda mümkün mertebe sn cautionary nin de defaatle bahsettiği kriterleri karşılayan kağıtlardan bahsetmeye çalışıyorum. Enerjisa yi ilk alırken finansal rasyolarindan ziyade Peter lynch tarzı şirketi gorerek ,verdiği hizmeti beğenerek almıştım.. Keşke ABD deki gibi bizde de böyle alınacak şirketler olsa da alsak..

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Altını 1850'nin aşağısına salmayacaklar gibi duruyor. Elimde gram altın olduğu için ons'a değil daha çok dolara dikkat eder oldum. Elimdeki altının %25'ini 520'den verdim dün. 470-480 aralıgında alırım. Yoksa orta-uzun vade beklemeye devam. Aşı haberine gereksiz tepki verdi bence. Sanki piyasaların Biden'e hoşgeldin partisi gibi oldu. Biden geldi, aşı bulundu, umut oldu biden piyasaya gibi bir algı yaratıldı diye düşünüyorum. Zira, hep Trump piyasa yanlısı gibi algılanırdı, Biden de öyle imajı mı verdiler acaba? (Sesli düşünüyorum)

Bizim tarafta 1240'ları aşacak mıyız? Yoksa buradan geri mi dönüş olacak (Daha önce 2-3 defa oldugu gibi) ? Herkesin merk ettiği soru bu.
    Kim salmayacak ?

Asi haberiyle, fed bilançosunda tekrar küçülme ve faizde artış olursa altın bu seviyeleri bi daha hiç göremez. Bu para bolluğunda bi türlü gidemedi borsaya karşı hedge dediler olmadı. Ne zaman sp500 çakılsa altın da çakıldı.

Ben açıkçası bundan sonra hedge amaçlı altın tutmayacağım eurobond daha mantıklı geliyor.

3. Mal en iyi destekte verilir Evet , 1850 ons dolar destektir.
    Ben trent takip ediyorum. Uzun vadede yön hala yukarı ama yükselen kanalı aşağı kırdı.
    2 gündür 100 günlük ort.üstünde kapatamıyor. 1874 üstü kapanışlar gelmeden bana göre sıkıntılı.
    Nacizane fikrimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Günlük görünüm.

5. Değerli arkadaşlar, ikamet amaçlı gayrimenkul alımım için Cuma günü euro olarak borç alacağım. Ödemeyi Cuma günü yapmak zorundayım. Kredi ve BES'i bozduruncaya kadar viopta hedge etmeyi tavsiye edermisiniz? Haliyle elimdeki hisse senedi birikimim yetmiyor. Daha önce hiç viopta alım yapmadım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

6. Konut kredisi neden tercih etmiyorsunuz?
     Alıntı Originally Posted by hatipali Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar, ikamet amaçlı gayrimenkul alımım için Cuma günü euro olarak borç alacağım. Ödemeyi Cuma günü yapmak zorundayım. Kredi ve BES'i bozduruncaya kadar viopta hedge etmeyi tavsiye edermisiniz? Haliyle elimdeki hisse senedi birikimim yetmiyor. Daha önce hiç viopta alım yapmadım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

6 aylık ilk 15 hissenin performansları

1

http://pixurl.net/image.php?di=8FFZ

2

http://pixurl.net/image.php?di=UX01

listelenmiştir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

8. bizim foruma bakınca 100 puandan 1000 puana kadar beklenti var.
    ecnebiler ortlam 400 500 bekliyor sanırım.

Sayfa 1179/1230 İlkİlk ... 1796791079112911691177117811791180118111891229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •