Sayfa 118/529 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 4227 madde; 937 - 944 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Üretime etkisi yok diyor

2. Süper üretime etkisi yokmuş tavana gidersin artık

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Üretime etkisi yok diyor
    Yıllardır fabrika binasının mülkiyeti Vakıfbank’a ait idi. Üretime bir etkisi var mıydı?
    Yoktu.
    (Sonrasında Vakıfbank mülkü satışa çıkardı ve yeniden Eplas mülkiyetine geçti.)
    Bu anlamda düşünmek gerekir.
    İlk icra haberi çıktığında, fabrika binası tapusuna icra geleceğine dikkat çekmiştim.
    Karşı tarafın bir sonraki hamlesi haciz konulan fabrika binasını icradan satışa çıkarmak olacaktır.
    Maalesef süreçler böyle işler.
    Üst mahkemeye yapılan itiraz kabul edilirse yırtarız.

4. Kemal ve Nevzat açık açık danışıklı dövüş yapıyor...

5. EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by DUFRESNE Yazıyı Oku
    Kemal ve Nevzat açık açık danışıklı dövüş yapıyor...
    Bu dediğiniz bence tam bir akıl tutulması.
    Nevzat Demir, Fıratpen’in sahibi. Eplas’ın rakibi yani. Kıstırmış, mahkemeyi kazanarak borcun müşterek ve müteselsil olmasını sağlamış, icra açmış, fabrika binasına haciz koymuş. Belki yakın bir zamanda icradan satışa çıkaracak. Halen danışıklı dövüş diyorsunuz.
    Fabrika binasını Vakıfbank satışa çıkardığında, bizimle birlikte biri daha ihaleye girmişti ve fiyatı sürekli yükseltmişti. Kim fiyatı yükselterek bizim gruba zarar verdi öğrenemedik. O günlerde fiyat yükselten Nevzat Demir veya onun bir şirketi miydi düşünmeden edemiyorum.
    Ben bu icra işinin gerçek olduğunu düşünüyorum,
    Zamanla anlayacağız.
    Son düzenleme : EGEDUK; 22-03-2022 saat: 21:20.

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Nevzat Demir, Fıratpen’in sahibi. Eplas’ın rakibi yani. Kıstırmış, mahkemeyi kazanarak burcun müşterek ve müteselsil olmasını sağlamış, icra açmış, fabrika binasına haciz koymuş. Belki yakın bir zamanda icradan satış çıkaracak. Halen danışıklı dövüş diyorsunuz.
    Fabrika binasını Vakıfbank satışa çıkardığında, bizimle birlikte biri daha ihaleye girmişti ve fiyatı sürekli yükseltmişti. Kim fiyatı yükselterek bizim gruba zarar verdi öğrenemedik. O günlerde fiyat yükselten Nevzat Demir veya onun bir şirketi miydi düşünmeden edemiyorum.
    Zamanla anlayacağız.

Bilmediğiniz çok ortada. Açıklayayım, belki özür dilersiniz. Sizce nevzat neden banka hesaplarına , depoda hemen satabileceği mallara ( 90 milyon stock var ) , iş yaptığı şirketlerden alacaklarına vs.. gibi hemen paraya çevirecebileceği şeylere ya da nakit paraya değil de fabrikaya koyuyor? Sandığınız gibi öyle hemen satışa çıkaramıyor fabrikayı. Önce bilirkişi değer tespiti yapacak ki genelde bu raporlara mal sahipleri süreci uzatmak için itiraz eder... böyle bir prosedür 1 yılı bulur. Nevzat neden bu yolu seçti? Apaçık danışıklı dövüş... Kimse masal anlatmasın....

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Nevzat Demir, Fıratpen’in sahibi. Eplas’ın rakibi yani. Kıstırmış, mahkemeyi kazanarak borcun müşterek ve müteselsil olmasını sağlamış, icra açmış, fabrika binasına haciz koymuş. Belki yakın bir zamanda icradan satışa çıkaracak. Halen danışıklı dövüş diyorsunuz.
    Zamanla anlayacağız.
    Kemal teminat göstermemiş. Ben istinafa gidiyorum sen haciz koymak istersen buyur demiş. Rakip diyorsunuz, Nevzat istese işleri yarın kitleyecek bir haciz koyardı. Bu işten çıkarı ne? Rakipse, Kemali bitirmek istiyorsa neden bunu yapmadı ?

8.  Alıntı Originally Posted by DUFRESNE Yazıyı Oku
    Bilmediğiniz çok ortada. Açıklayayım, belki özür dilersiniz. Sizce nevzat neden banka hesaplarına , depoda hemen satabileceği mallara ( 90 milyon stock var ) , iş yaptığı şirketlerden alacaklarına vs.. gibi hemen paraya çevirecebileceği şeylere ya da nakit paraya değil de fabrikaya koyuyor? Sandığınız gibi öyle hemen satışa çıkaramıyor fabrikayı. Önce bilirkişi değer tespiti yapacak ki genelde bu raporlara mal sahipleri süreci uzatmak için itiraz eder... böyle bir prosedür 1 yılı bulur. Nevzat neden bu yolu seçti? Apaçık danışıklı dövüş... Kimse masal anlatmasın....
    En değerli varlığa hacizi koymuş, arkasına yaslanmış viskisini yudumluyor. 10 yıl beklemiş, 1-2 yıl mı bekleyemeyecek.
    Banka hesaplarında 14 milyon dolar mı var ki haciz koysun.
    Bu hacizle alacağını garanti altına aldı işte.

Sayfa 118/529 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •