Onemli Gunler Banner
Sayfa 1195/1230 İlkİlk ... 195695109511451185119311941195119611971205 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,553 - 9,560 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    dogru adım ne?
    ben bu konuda cıdden emın degılım yanı dogru adım nedır... o yuzden dıyorum...
    bence tam asagı da yukarı da tukuremedıgımız bır durumdayız...
    Karşılıklı ödün verilecek. Tabiki daha çok koz açan daha az taviz verecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Dogrusunu stratejistlerimiz daha iyi bilecektir illaki de bence burada onemli olan sekil.
    Benim dusuncem bu islerin elalemin suratina bagirarak yapilmamasi gerektigi.

Azerbaycan harekati cok guzel bir ornek bence.
    Bizim ekiplerimiz tatbikat adi altinda oraya tasindi ve sonucu goruyoruz. Bunlar uluorta konusarak yapilmadi ve sonuca ulasildi.

Simdi yok Akdeniz, yok S-400 icin alinan aksiyonlar. Bana poker oyununda elin acik oynamak gibi geliyor.

En kotusu de rahip olayi. Resmen tukurdugumuzu yaladik pozisyonuna dustuk.

Luzumsuz yere piyasa geriliyor. Olan sade vatandasa oluyor.
    Kartları dağıtan ülkeyi pokerde yenmeniz mümkün değil. Geçmişteki denge politikasının temeli bu değil miydi ?

O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kartları dağıtan ülkeyi pokerde yenmeniz mümkün değil. Geçmişteki denge politikasının temeli bu değil miydi ?

Selam,
    Benim demek istedigim ne yaptiginizdan ziyade bunu nasil yaptiginiz.
    Boyle meydanlarda bagira cagira ona eyy buna eyy yerine sessiz ve sovsuz yapmak.
    Taviz verirsen yine verirsin, bunu 80 milyonun gozu onunde yapmanin manasi yok.

4. @Cautionary abi bu deva'daki imtiyazlı paylar için ne diyorsun?

Kârlılık bu kadar artmış iken temettü vereceğiz deseler yarısından fazlası bu paylara gidecek. Biraz canım sıkıldı açıkçası.
    Temettü veriyorlar mı? Bir kere vermişler.
    40 milyon TL. 23 ü imtiyazlılara gitmiş.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    @Cautionary abi bu deva'daki imtiyazlı paylar için ne diyorsun?

Kârlılık bu kadar artmış iken temettü vereceğiz deseler yarısından fazlası bu paylara gidecek. Biraz canım sıkıldı açıkçası.
    Temettü veriyorlar mı? Bir kere vermişler.
    40 milyon TL. 23 ü imtiyazlılara gitmiş.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    Zamanında başlığında da yazmıştım. Benim için deva nın en olumsuz yanı bu imtiyazlı hisse konusu. Eskiden çok göze baymıyordu bu durum, ama şirket büyüyüp karlılık arttıkça, temettü konusu gündeme gelecek. Bu dezavantaj da fiyatlamaya etki edecektir.

Bildiğim kadarıyla Ege seramik te de böyle bir durum vardı. Bu durumda, hisse fiyatlanırken %10-20 eksik fiyatlanıyor. Belki deva nın düşük tarihsel fk değerlerinde bu durumun etkisi yansımıştır.

Geçen yıl az da olsa temettü verdi, bundan sonra artan oranlarda temettü vermeye devam eder diye düşünüyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Benim dusuncem ekonomik nedenlerle eninde sonunda ne bekleniyorsa yerine getirecegimiz ve eski kampa donecegimiz seklinde... bakalim hakkimizda hayirlisi insallah
    Bu arada abd nin ve ons un beraber dusmesi dikkatimi cekti bugun böyle oldu piyasalar yurt disinda
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Bizim hükümetin söylediklerine değil sadece yaptıklarına bakacaksın. Zaten bu yüzden piyasalara da güven vermiyor. Söylediklerine bakarak pozisyon alan zarar edebiliyor , yaptıklarına göre hareket ettiğinde de iş işten geçiyor. İşte bu yüzden hep şüphe hep şüphe..

8. Borsayı, hisse senetlerinizle aranızda oluşan duygusal ilişkiyi anlatan güzel bir yazı. Nobel ödüllü ekonomist Richard Thaler'in Nudge(Dürtü) kitabını daha önce de yazmıştım. Günümüz piyasalarını anlamak için çok faydalı.

https://www.paraanaliz.com/2020/bors...tisizmi-54262/
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1195/1230 İlkİlk ... 195695109511451185119311941195119611971205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •