Sayfa 12/1002 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Viop-XXXI

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku

KALDIRAÇTAN MAKSAT KİŞİNİN ÖZ SERMAYESİNE GÖRE ORANI KASTEDİLİYOR.

100.000 TL VARSA, 12 KONTRAT POZ.alırsan (12 x 16.113(şimdiki vobdan poz. alınsa)=193.xxx tl. poz. alırsın) kaldıracı tam olarak 1.9 olur..sen de 2

genelde 2 kaldıraç işlem yaparım. fazla teminatı bankada tutarım..belli bir zarara karşılık elbette fazla teminat aracı kurumda kalır..

bu elimi rahatlatıyor.mesela 20 -40 puan riske edip 100 puana oynayabilirim.
    Hele şükür dilimden anlayan biri çıktı. Teşekkürler abka. 2 kaldırac benim max cıkabildigim seviye. Fazlasında mutlaka çarpıyor adam ne yapıp edip. Psikoloji ve algının bizi oyuncak etmemesinin anahtarı kaldıraç ayarlaması kesinlikle.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sn Jas
    Cerrah arkadasim da ayni sekilde ameliyata bile tabancasi ile giriyor dusuk bir ihtimal ama ayni kisi olabilir
    ondan baska kimse ameliyata tabancasi girmez diye dusunuyorum Bulent mi ismi ?
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Genel Cerrah olan ve borsadan uzak duran bir abimiz ile borsa-göstergeler hakkında konuşuyorduk. Göstergelerin büyük paranın izi olduğunu, doğru yorumlanır ise büyük paradan düşen kırıntıların küçük yatırımcıya yeteceğini anlatmaya çalışıyordum.
    Biliyor musun dedi, bir cerrah hikayesi vardır, anlatmaya başladı.

Doğu'da bir kasabada, acile, yaralı bir hasta getirmişler. Hasta yakını, ameliyata girecek doktor ile konuşurken belinden tabancayı çıkarmış, "Doktor, hastayı yaşatamazsan, kurşunu yersin" demiş. Doktor hasta yakınına bakmış, hikaye bu ya, niye ve neden hastanede taşıyor ise, o da belinden silahı çıkarıp masaya koymuş. "Ulan" demiş, "ameliyathaneden çıktığımda hastanın yaşayıp yaşamayacağını sen mi bilirsin, ben mi bilirim, bu durumda kurşunu kim yer".

Sonuç mu, ikna olmadı tabi ki

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ....

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    sayın jas ..
    Aralık vadeli şort ....kontrat
    şubat vade long... kontrat ....
    Açmanın ne gibi faydası ve dez avantajı var...?bilgi mahiyetinde anlatır mısınız...yada bu yaptığınızı anlatan video var mı...?
    Bu işin ustası olarak tanımladığım bazı arkadaşlar bu yaptığımın yanlış olduğunu düşünür, şu anda Aralık vadede teorik fiyat yaklaşık -%7.5 olduğu için. Yapılması gerekenin tam tersi olduğunu söylerler ve haklıdırlar. O halde neden bu yolu seçtim derseniz, bu işi 2-3 kez deneyip pozda beni rahatlattığı için diyebilirim. Şöyle ki,
    Belki öngörü, belki şans, belki tecrübe bilmiyorum ama endeksin çok büyük bir olasılıkla dönebileceği yerleri iyi kötü tahmin edebiliyorum. Bu konuda 2013 ten beri pek yanılmadım. (Şüpheye düştüğüm, umudumun azaldığı zamanlar mutlaka oldu ama direnince ki bu da ciddi bir teminatla oluyor, sonuç istediğim gibi oldu). Zirve yakınında olduğumuzu düşündüğümde uzak vadeden açtığım short poz ilk realizasyonda kâra geçtiğinde yakın vadede çok daha rahat bir şekilde poza girmemi sağlıyor. Hem hareket alanımı genişletiyor hem de, en önemlisi, ekran izlememin mümkün olmadığı zamanlarda poz kapatmak zorunda kalmıyorum.
    Yani sorunuzun cevabını, endeksi çift yönlü kitlediğimi düşünmenin beni psikolojik olarak rahatlattığı şeklinde yazabilirim. Altta verdiğim, son dipteki poz durumu ile şu andaki poz durumunda olduğu gibi. (Son tepkinin 1680 e, abartırsa 1700 e kadar gidebileceğini düşündüğüm için kademeli satışta olan 11 adet Nisan vade long elimde kaldı. Duruma göre ilk tepkide onları da elimden çıkaracağım, FDow düşündüğüm gibi hareket ederse.)

Son düzenleme : JAS; 06-02-2021 saat: 01:20.

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    16000 tl hesapta bankaya çek geriye kalanı 1600 tl kalsın hesapta şimdi bir daha hesapla.

Kaldıraç sabit.

Veya evde yastık altinda 50.000 tl var onu da viop da gibi mi hesaplayalım.

Veya tarla ev araba var onlarida mi koyalım hesaba değer olarak.

Hesaptaki paranın hızlı batma olarak yüksek risk düşük riski var ama kaldıraç sabit.
    Ağır saçmalıyorsun...

5. Bu piyasalarda tecrübe arttıkça kaldıraç düşer... İstersen düşürme

6. Mouse olarak dusunursek
    son high noktasinin ustune atmadigi surece yon asagi ve agresif olur
     Alıntı Originally Posted by LeoTR Yazıyı Oku

Hangisi fake/tuzak? Ya da birisi tuzak olmaz zorunda mıdır? Buna kafa yorup bulabilirsek para edebilir diye düşünüyorum. Her iki hareket de aynı saatlerde, haber akışı olmadan, simetrik makas hareketi ve simetrik barlar ile oluşmuş.
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sn Jas
    Cerrah arkadasim da ayni sekilde ameliyata bile tabancasi ile giriyor dusuk bir ihtimal ama ayni kisi olabilir
    ondan baska kimse ameliyata tabancasi girmez diye dusunuyorum Bulent mi ismi ?
    Cerrah abimiz isim vermediği için bilemiyorum Sv Culpable. Ama anlattığı hikaye gerçekten bizi (hasta yakını) anlatıyor. Bu nedenle ki bu piyasada para kazanan %3-5 i pek geçmiyor. Bu yüzden PY yi şöyle yoldum, böyle dövdüm yazıları komik geliyor. Yahu diyorum, bu işe yeni soyunan, bilmeyen birinin parasını aldın sadece. Hepsi bu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Spot da garanti de yabancı Ocak ayı itibariyle satılandan fazla mal almış. Nasıl oluyor bu.

Sayfa 12/1002 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •