Onemli Gunler Banner
Sayfa 1202/1312 İlkİlk ... 20270211021152119212001201120212031204121212521302 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,609 - 9,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Fiyatların düşmesinin tek yolu faizlerin yükselmesi.

Kenarda parası olanlar faiz için lobi yapsınlar. Şimşek reyiz faizleri bir köklesin bak maldakiler nasıl dağılıyorlar çil yavrusu gibi.

Milletin elindeki parayı faize kitlemeden maldakiler maldan çıkmaz.

Yukarıda çok doğru bir söz söylenmiş para sadece sende mi var denmiş. Çok doğru. İşte bu serseri paranın yok edilmesi lazım, onu da yüksek faiz sağlar.

Kimsede para kalmazsa fiyatlar kaputt

Mevduatı düşük tutup, krediyi kısmak yeterli değil. Kredi faizleri ile mevduat faizleri aynı anda yükselmeli. Yoksa enflasyon devamke.

ytd
    zombi şirketler, kredi kartını ek gelir sanan vatandaş, katma değer üretmeyen sanayici, ne olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    zombi şirketler, kredi kartını ek gelir sanan vatandaş, katma değer üretmeyen sanayici, ne olacak.
    Bir şeyleri değiştirmezsek bütün ülkeyi ya memur ya emekli yapmak zorunda kalacağız.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Evimin değeri yükseldi" falan değil kardeşim.
    Enflasyon %100 ise, marketteki fiyatlar %100 artmışsa, asgari ücrete de %100 zam gelmişse, ev sahibi de %100 ister haklı olarak.
    Fakat tam 2022 mayıs haziran civarına kadar hep % 20 giden tüfe temmuz gibi %60-70'lere çıkmaya başlayınca, hükümet kiracılara "bizim hakkımızdan ve rızkımızdan" kıyak yapmaya kalktı.
    İçinde Allah korkusu olan her insan bunun adaletli olmadığını kabul eder.
    Ama tabi ki kiracılar arasındaki bazı fırsatçı tipler %25'i kendisine bir hak olarak gördü.
    Ev sahipleri de, ileride yapamayacağı zamları da hesaba katarak, boş evleri kiraya verirken normalden daha yüksek rakam çekmek zorunda kaldılar.
    Yani mesele "evim değerlendi" falan değil.
    Ev sahipleri fırsatçılık yapmıyor, aksine, fırsatçılığa karşı önlem alıyor.

"İşine gelmeyen gitsin çadırda yaşasın" dedik diye bunu depremzedelere bağlayarak konuyu çarpıtan birine cevap yazmazdım ama, ortaya atılan iftiraya bir şekilde açıklama getirmek gerekiyordu.
    Ben de sana cevap vermek istemiyorum çünkü üniversite iktisat dersine ulaşamadan ilkokul 3 matematik dersinde takılıp kalmışsın. Devletin bol keseden dağıttığı ucuz krediler sayesinde elindeki ev değerlenmiş, ama aynı devlet geçici kira düzenlemesi yapınca kiracısının kıçı kırık iki klimasını lafını edecek kadar boşboğaz olmuşsun. İddialı olan gider rakamlara bakar 2019 dan sonra İstanbul da ortalama kiralar ne kadar olmuş, buna mukabil ücretler ne kadar artmış? Ama işine gelmez muhtemelen. Söyle , ne kadar bekliyordun beyim taşlıtarladaki evine ? 1400% artmasını mı, sen tamam diyene kadar piyasa senin istediğin kirayı veremeyene kadar mı devam edecekti? Yeter ki sen tatmin oluncaya kadar mı ?

Ev sahipleri önden kendini koruyormuş , vay anasını! Bu model seksenlerdeki çık oğlum almanya dan dönecek diyen yanında evlerini alamadan öbür dünyaya göçmüş alzheimer hastası ev sahibi modelinin yeni sürümü herhalde.

İzmuta diyecek bir şeyim yok. Kendi halkını çadıra mahkum eden böyle bir adam uslansa da benim nezdimde düşük bir canlıdır.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    İzmuta diyecek bir şeyim yok. Kendi halkını çadıra mahkum eden böyle bir adam uslansa da benim nezdimde düşük bir canlıdır.
    Kiraya gücü yetmeyenlere, alternatif sunmak, düşük canlı olmak mıdır ?
    Çadır veya karavanda yaşamak utanılacak bir şey midir ?

Çikolata, gofret, tişört, otomobil, vs........ geçtim.
    Hangi ev kirası, belediyenin sunduğu su fiyatından daha fazla artmış ?
    İki sayfa önce paylaşmıştım.

Türkiye, okuduğunu anlama endeksinde, son sırada.
    İşte forumlarda da aynısı.

Su (içme suyu bile değil) son 1,5 senede %200 artmış.
    Belediyeler yapmış bunu.
    İşletmeler değil.

4 TL nire, 13 TL nire.

Devlet, bedava kredi vermediği halde, çikolata fiyatları niye 10 kat arttı ?

5.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Ben de sana cevap vermek istemiyorum çünkü üniversite iktisat dersine ulaşamadan ilkokul 3 matematik dersinde takılıp kalmışsın. Devletin bol keseden dağıttığı ucuz krediler sayesinde elindeki ev değerlenmiş, ama aynı devlet geçici kira düzenlemesi yapınca kiracısının kıçı kırık iki klimasını lafını edecek kadar boşboğaz olmuşsun. İddialı olan gider rakamlara bakar 2019 dan sonra İstanbul da ortalama kiralar ne kadar olmuş, buna mukabil ücretler ne kadar artmış? Ama işine gelmez muhtemelen. Söyle , ne kadar bekliyordun beyim taşlıtarladaki evine ? 1400% artmasını mı, sen tamam diyene kadar piyasa senin istediğin kirayı veremeyene kadar mı devam edecekti? Yeter ki sen tatmin oluncaya kadar mı ?

Ev sahipleri önden kendini koruyormuş , vay anasını! Bu model seksenlerdeki çık oğlum almanya dan dönecek diyen yanında evlerini alamadan öbür dünyaya göçmüş alzheimer hastası ev sahibi modelinin yeni sürümü herhalde.

Taşlıtarla (gaziosmanpaşa) benzetmen hafif kalmış.
    İstanbulun göbeğindeki evlere daha önce "iki tane dam" diyen olmuştu. Kudurup saçmalama rekoru halen onda.

Ayrıca evlerin değerlendiği veya kiraların coştuğu falan yok. Enflasyon diye bir şey var paşam. 2019'dan sonra coşan şey enflasyon. Ekonomi 101 kitabını tavsiye ederim.

Yok eğer evler gerçekten enflasyonun üzerinde değerlendiyse, arif olaydın da önceden ucuzken ev alaydın.
    Aklın neredeydi?
    Yoksa 2016-2019 arasında fiyatlar dipteyken "hala balon var" diye saçmalayanlar arasında mıydın?

Bak aşağıda kırmızı harflerle yazılı imzam seni ve senin gibileri anlatıyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Taşlıtarla (gaziosmanpaşa) benzetmen hafif kalmış.
    İstanbulun göbeğindeki evlere daha önce "iki tane dam" diyen olmuştu. Kudurup saçmalama rekoru halen onda.

Ayrıca evlerin değerlendiği falan yok. Enflasyon diye bir şey var paşam. 2019'dan sonra coşan şey enflasyon. Ekonomi 101 kitabını tavsiye ederim.

Yok eğer evler gerçekten enflasyonun üzerinde değerlendiyse, arif olaydın da önceden ucuzken ev alaydın.
    Aklın neredeydi?
    Yoksa 2016-2019 arasında fiyatlar dipteyken "hala balon var" diye saçmalayanlar arasında mıydın?

Bak aşağıda kırmızı harflerle yazılı imzam seni ve senin gibileri anlatıyor.
    Paşam bu ülkede yaşayan herkesin kredi ile borç alıp ev alma şansı olmuyor. Bu krediler leblebi ile ödenmiyor. Ailem 90 senedir istanbul"da ve hiç bir zaman da kolay olmadı. Ticaret erbabı istediği kadar alır, ücretli çalışan alamaz. O yüzden burada ücretli alsaymış demen saçma. Adam kirayı veremiyorken , ev mi satın alacak? İlaveten herkes kenar mahalle gülü olamaz. İstanbul var İstanbul var.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    1994 ve 2001 krizlerini yaşadım.
    Türkiye, her ikisinde de, 1.5 2 sene içinde toparlanıp yoluna devam etmişti.

2018-2023 tam 5 yıl oldu.
    Ve her şeyin normale döneceğine dair en ufak bir umut yok.
    Belki seçimi muhalefet alsaydı bir umut olabilirdi.
    Ama o da, kırlangıç gibi uçtu gitti.

2028'e kadar krizle yaşamaya devam.
    Ya da bir mucize olup birileri Tahtalıköy'e yolculuk yapacak.

8.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Kiraya gücü yetmeyenlere, alternatif sunmak, düşük canlı olmak mıdır ?
    Çadır veya karavanda yaşamak utanılacak bir şey midir ?

Çikolata, gofret, tişört, otomobil, vs........ geçtim.
    Hangi ev kirası, belediyenin sunduğu su fiyatından daha fazla artmış ?
    İki sayfa önce paylaşmıştım.

Türkiye, okuduğunu anlama endeksinde, son sırada.
    İşte forumlarda da aynısı.

Su (içme suyu bile değil) son 1,5 senede %200 artmış.
    Belediyeler yapmış bunu.
    İşletmeler değil.

4 TL nire, 13 TL nire.

Devlet, bedava kredi vermediği halde, çikolata fiyatları niye 10 kat arttı ?
    Hocam devlet MB dan bedava olmasada, bedavaya yakın direk kredi veriyor.

Sayfa 1202/1312 İlkİlk ... 20270211021152119212001201120212031204121212521302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •