Sayfa 1215/1230 İlkİlk ... 215715111511651205121312141215121612171225 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,713 - 9,720 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,

borsayla tanıştığım zamandan beri pek çok şey öğrendim, gerek sizlerden gerekse kendim okuyarak. Bilançolar, mumlar, analizler, trendler vs...
    bu süreçte aklıma takılan bir şey var ve hala tam olarak içime sinen bir cevap bulamadım. Siz değerli büyüklerimin fikrini almak istiyorum mümkünse.

Bir şirketin hissesini alırken temelde bir satan bir alan var.
    Ben bir şirketin elimdeki hissesini, değer kaybedeceğini düşündüğümden ya da karı almak için, ihtiyacım olduğu için vs satıyorum. Potansiyel gören birisi de benden alıyor. bu gayet makul.

benim anlayamadığım şey; bir X hissesi var diyelim ve bu hisse uçan arabayı ürettiğini, satmaya başladığını, ilk ödemesini aldığını KAP ile duyurdu. dünyada bir ilk ve dehşet karlı bir iş. E bu şirket değer kazanacak. 5 dk sonra bakıyoruz %10 artıda. belli bir miktar arttıktan sonra satanları anlayabiliyorum kendince belki düşecek buradan, sonra alttan alırım ya da alanda kazansın diyor veya satması gerekiyor ve çıkıyor.

peki KAP'a olumlu haber ilk düştüğünde, bu haberin iyiliğinden yararlanmadan ilk satan niye satıyor? göremediğimi görmemi sağlarsanız çok sevinirim, şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.
    Hikayeyi baştan alın kaptaki hikayelerin bir kısmı zaten baştan satın alınmıştır. Haberin gelmeden önce hikaye fiyatlanmaya başlar. Hikaye alınır gerçekler satılır.

Kap anına geçelim.
    Tavan nedir maksimum fiyat noktasında 1000 hisse arz var. 1001 hisse talep var. Hisse tavandır. Sorun şurada başlar senin elinde 1002 hisse var ise bu durumda yeni alıcı gelmezse hisseni tavandan satamazsın. Diyelimki elinde satacak 100000 hisse var bu durumda yeni talep gelmeden hissenin tamamını elden çıkaramazsın. Hatta fiyat aşağı noktaya bile gelir. Bu nedenle haberle beraber elindekini yavaş yavaş çıkarırsın.

Son olarak tavanı anlamak için tabanı yaşaman gerekli, bir kere hisse satmak için 3 gün tabanın bozulması beklemiştim. Elimdeki malı yine karla ama %30’dan fazla bir iskonto ile satmak zorunda kalmıştım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Ons altın pandemi sürecince 1500 lerden 2000 dolarlara çıktı. 2021 de aşı ve ekonomik toparlanma ile Ons tekrar tekrar geldiği yere dönebilirmi.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. İnşallah dediğiniz gibi olur.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ons altın pandemi sürecince 1500 lerden 2000 dolarlara çıktı. 2021 de aşı ve ekonomik toparlanma ile Ons tekrar tekrar geldiği yere dönebilirmi.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ons altın pandemi sürecince 1500 lerden 2000 dolarlara çıktı. 2021 de aşı ve ekonomik toparlanma ile Ons tekrar tekrar geldiği yere dönebilirmi.

Fed in karşılıksız para basmaya devam etmesi üretimi sınırlı olan emita ya ilgi artmaya devam eder.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku

Şahsi fikrim, pandemi olmasaydı da ons buralarda olurdu...hatta, basılan inanılmaz büyük para hisse senetleri vs gibi enstrümanlarda balonu şişirdiği için, altına gelecek olan para azalmış bile olabilir.

altının aşı vs haberlerine negatif tepki vermesi, kısa vadeli hareketler..büyük resimde merkez bankaları faiz artışı sinyali vermedikçe altının (usd cinsinden) düşüş trendine gireceğini düşünmüyorum. Daha önce 2021 ortasına kadar sürer demiştim yükseliş trendi, yeni durumda 2021 sonuna kadar sürebilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

sn emregunes ve sn egeli cevaplarınız için teşekkür ederim

7. Bugün faizler artarsa borsa ne yönde etkilenir?

8.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    benim anlayamadığım şey; bir X hissesi var diyelim ve bu hisse uçan arabayı ürettiğini, satmaya başladığını, ilk ödemesini aldığını KAP ile duyurdu. dünyada bir ilk ve dehşet karlı bir iş. E bu şirket değer kazanacak. 5 dk sonra bakıyoruz %10 artıda. belli bir miktar arttıktan sonra satanları anlayabiliyorum kendince belki düşecek buradan, sonra alttan alırım ya da alanda kazansın diyor veya satması gerekiyor ve çıkıyor.

peki KAP'a olumlu haber ilk düştüğünde, bu haberin iyiliğinden yararlanmadan ilk satan niye satıyor? göremediğimi görmemi sağlarsanız çok sevinirim, şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.
    Günler önceden emir girmiş olabilir, iptal etmeyi unutmuştur, bazı aracı kurumlarda aylık emir girilebiliyor.
    Haberi yoktur olanlardan, herkes haberleri takip etmiyor.
    Yanlış emir girmiş olabilir, alacağına satış girmiştir, çok başıma geldi.
    Ya da süper haber geldi diye kimse ya da neredeyse kimse satmıyordur, işlem hacmi önemli, satan yoktur alıcı vardır hisse tavana kitler satıcı beklenir. Hissenin tavan olması çok insanın sattığını göstermez, minik spekülatif hisselerde işlem görmeden tavan tavan giden hisseler oluyor.

Sayfa 1215/1230 İlkİlk ... 215715111511651205121312141215121612171225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •