Sayfa 122/609 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 969 - 976 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Bugün pozisyon arttırmayı düşünüyorum kendi çapımda orta ölçekli bir alımla. Eğer ben alana kadar fırlamazsa alacağım ama ben almaya karar vermeden %5-6 yukarı giderse belki geri gelir mi diye beklerim. Geri gelmezse de elimdeki kadar PETUN ile devam ederim , yeni kaynak ile ucuz olan başka kağıda girerim.

Ama eğer güne sakin başlarsak ve hatta biraz aşağı başlarsa ki buna çok ihtimal vermiyorum , ama eğer aşağı salarsa ek alım yapacağım.

6.45 - 6.50 bandını son 10 günde 3 kere denedi geçemedi. Bugün eğer dünkü gibi bir talep gelirse burayı geçip 6.90 direncine gidebilir diye düşünüyorum. Eğer teknikçiler de bu alıma destek verirlerse 6.50 sert geçildiği takdirde 6.90'ı görebilir 1-2 gün içinde. Sonraki hedef 7.5 olur.

40-45 milyon dolara PETUN olmaz arkadaşlar. 700 milyon öz sermayesi olan Banvit 2 sene önce 300 milyon USD değer üzerinden satıldı. Ki Banvit kanatlı hayvan gibi rekabetin çok daha fazla olduğu , kar marjının görece daha düşük olduğu bir sektörde faaliyet gösteriyor.

PETUN'u satış hacmini ve karını arttıramadığı için beğenmeyenler bir de gidip Banvitin karı nereye düşmüş ona bir baksınlar derim.

250 milyon USD'a Yörsanın satıldığı bir pazarda , 50 milyon dolara Pınar Süt , 300 milyon dolara Banvitin satıldı bir pazarda 40-45 milyon dolara PETUN olmaz.

Herkes bu örneklerden pay biçsin kendine bu kağıt bu parayı eder mi etmez mi diye.

Beklememiz gereken sadece finansal piyasanın sakinleşmesi , piyasa ve ülke için arka arkaya güzel haberlerin gelmesi. Gerisi kolay gelecek bu sağlam kağıtla. Bu şarbon olayı da , ambalajlı ve markalı et piyasasını olumlu etkiliyebilir. İnsanlar açık etten daha çok markalı , güvenilir , ambalajlı ürünlere kayabilir. Bu da olumlu etkiliyebilir kağıdı.

Sanırım 1-2 güne kağıt yönünü çizebilir. Aşağıda gidecek çok yeri olduğunu sanmıyorum. 5.80 - 6 civarı dip oluşumu bitti sanki. Ama yukarıda gidecek çok yer var.

Herkese bol kazançlar diliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Bugün pozisyon arttırmayı düşünüyorum kendi çapımda orta ölçekli bir alımla. Eğer ben alana kadar fırlamazsa alacağım ama ben almaya karar vermeden %5-6 yukarı giderse belki geri gelir mi diye beklerim. Geri gelmezse de elimdeki kadar PETUN ile devam ederim , yeni kaynak ile ucuz olan başka kağıda girerim.

Ama eğer güne sakin başlarsak ve hatta biraz aşağı başlarsa ki buna çok ihtimal vermiyorum , ama eğer aşağı salarsa ek alım yapacağım.

6.45 - 6.50 bandını son 10 günde 3 kere denedi geçemedi. Bugün eğer dünkü gibi bir talep gelirse burayı geçip 6.90 direncine gidebilir diye düşünüyorum. Eğer teknikçiler de bu alıma destek verirlerse 6.50 sert geçildiği takdirde 6.90'ı görebilir 1-2 gün içinde. Sonraki hedef 7.5 olur.

40-45 milyon dolara PETUN olmaz arkadaşlar. 700 milyon öz sermayesi olan Banvit 2 sene önce 300 milyon USD değer üzerinden satıldı. Ki Banvit kanatlı hayvan gibi rekabetin çok daha fazla olduğu , kar marjının görece daha düşük olduğu bir sektörde faaliyet gösteriyor.

PETUN'u satış hacmini ve karını arttıramadığı için beğenmeyenler bir de gidip Banvitin karı nereye düşmüş ona bir baksınlar derim.

250 milyon USD'a Yörsanın satıldığı bir pazarda , 50 milyon dolara Pınar Süt , 300 milyon dolara Banvitin satıldı bir pazarda 40-45 milyon dolara PETUN olmaz.

Herkes bu örneklerden pay biçsin kendine bu kağıt bu parayı eder mi etmez mi diye.

Beklememiz gereken sadece finansal piyasanın sakinleşmesi , piyasa ve ülke için arka arkaya güzel haberlerin gelmesi. Gerisi kolay gelecek bu sağlam kağıtla. Bu şarbon olayı da , ambalajlı ve markalı et piyasasını olumlu etkiliyebilir. İnsanlar açık etten daha çok markalı , güvenilir , ambalajlı ürünlere kayabilir. Bu da olumlu etkiliyebilir kağıdı.

Sanırım 1-2 güne kağıt yönünü çizebilir. Aşağıda gidecek çok yeri olduğunu sanmıyorum. 5.80 - 6 civarı dip oluşumu bitti sanki. Ama yukarıda gidecek çok yer var.

Herkese bol kazançlar diliyorum.
    Hayirlisi olsun, ben de 4 kagit var aksam bir inceledim cok saglam dediklerimden oran olarak cok daha guclu kaynaga sahip oldugunu farkettim, toplam ozkaynaklari cok guclu kriz gecirecek zayif bir yapisi yyok, inceledikce daha da begenmeye basliyorum hisseyi, insallah sizde guzel yerlerden alabilirsiniz , zaten yapacagi bir ciddi atak olursa bu fiyatlar artik hayal olur ben oyle dusunuyorum tabi ne olacagi belli olmaz burasi borsa neticede girmeyi dusunen arkadaslar zarar stoplarini ayarlamalilar kesinlikle, yatirim tavsiyesi icermez,

GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

Herkese merhabalar,
    uzun zamandır yazılanları takip ediyorum ancak hissenin fiyatı yazacak derman bırakmadı
    petun 2010 yılındaki 50000 endeksteki fiyatına geri dönmüş ,esasında ne kadar ucuz olduğunu anlatmak içim başka birşey söylemeye gerek yok.
    yinede pazar payı karlılık ciro üzerine konuşulanlara katıldığım halde şunu da söylemek lazım ,yavaş büyüyor evet ama 2010 da özkaynak 270 ml iken bugün 500 ml olmuş.
    karlılık herhalde geçen 8 yıldakilerden daha iyidir .
    mart 2014 de 333ml özkaynak ve 38 ml karlılık ile 10 tl üzerini görmüş iken bugün 500 ml özkaynak ve 50ml üzeri kar ile 50000 endeksdeki fiyatına dönmüş olan hisseye pahalı demek için sebep aramak enteresan olurdu.
    petun düşerken diğer hisselerde düştü diyoruz evete ama hiçbirisi 8 yıl önceki fiyatına düşmemiştir herhalde, esasen peun 2014 den bu yana 70000 endeksten beri fiyatlanmadıki, dolayısıyla düşüşü ben gibi uzun zamandır hissede olan yatırımcı garipsiyor .
    (hiç çıkmadınki niye düşüyorsun)

yaşarın borcuna gelince 2010 dan buyana tüm bu fiyat hareketleri olurken,usd 1 tlden 3,5 tlye gelirken de vardı, hisse fiyatı 12tl leri test ederkende vardı, ve bence 2020 sonunda vadesi dolacak olan bu borcu yaşar bu kadar dert etmiyordur.
    yaşar holding vadesi yaklaşınca elindeki şirketlerin kefilliğine güvenerek şirketlerine yaptırım uygulanmasına izin vermeyecektir sanıyorum. nihayetinde bizde bir avuç varken yaşar türkiye markası olan şirketlerini yerin dibine sokmayacaktır .eğer sebep buysa bile şirket sanki borcu ödemiş gibi fiyatlanıyor.
    ama bence esas mesele yabancının türkiyeden ve dolayısıyla özellikle petun dan çıkışı , fakat geçen haftadan bu yana sanki citi satışları bitti gibi.
    çok konuştum ama eğer bittiyse kısa vade de en azından kayıpların yarısını geri almalı diye düşünüyorum .

herkese bol kazançlar...

Son düzenleme : Hisseci44; 18-09-2018 saat: 10:32.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

4.  Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar,
    uzun zamandır yazılanları takip ediyorum ancak hissenin fiyatı yazacak derman bırakmadı
    petun 2010 yılındaki 50000 endeksteki fiyatına geri dönmüş ,esasında ne kadar ucuz olduğunu anlatmak içim başka birşey söylemeye gerek yok.
    yinede pazar payı karlılık ciro üzerine konuşulanlara katıldığım halde şunu da söylemek lazım ,yavaş büyüyor evet ama 2010 da özkaynak 270 ml iken bugün 500 ml olmuş.
    karlılık herhalde geçen 8 yıldakilerden daha iyidir .
    mart 2014 de 333ml özkaynak ve 38 ml karlılık ile 10 tl üzerini görmüş iken bugün 500 ml özkaynak ve 50ml üzeri kar ile 50000 endeksdeki fiyatına dönmüş olan hisseye pahalı demek için sebep aramak enteresan olurdu.
    petun düşerken diğer hisselerde düştü diyoruz evete ama hiçbirisi 8 yıl önceki fiyatına düşmemiştir herhalde, esasen peun 2014 den bu yana 70000 endeksten beri fiyatlanmadıki, dolayısıyla düşüşü ben gibi uzun zamandır hissede olan yatırımcı garipsiyor .
    (hiç çıkmadınki niye düşüyorsun)

yaşarın borcuna gelince 2010 dan buyana tüm bu fiyat hareketleri olurken,usd 1 tlden 3,5 tlye gelirken de vardı, hisse fiyatı 12tl leri test ederkende vardı, ve bence 2020 sonunda vadesi dolacak olan bu borcu yaşar bu kadar dert etmiyordur.
    yaşar holding vadesi yaklaşınca elindeki şirketlerin kefilliğine güvenerek şirketlerine yaptırım uygulanmasına izin vermeyecektir sanıyorum. nihayetinde bizde bir avuç varken yaşar türkiye markası olan şirketlerini yerin dibine sokmayacaktır .eğer sebep buysa bile şirket sanki borcu ödemiş gibi fiyatlanıyor.
    ama bence esas mesele yabancının türkiyeden ve dolayısıyla özellikle petun dan çıkışı , fakat geçen haftadan bu yana sanki citi satışları bitti gibi.
    çok konuştum ama eğer bittiyse kısa vade de en azından kayıpların yarısını geri almalı diye düşünüyorum .

herkese bol kazançlar...

Her cümlesine katılıyorum.

Zaten son 10 gündür hep bunları anlatmaya çalıştım bende. Kağıt sağlam , borç yeni değil 12 senedir var , bu borcu ödeyecek yeterli mal varlığı ve kredibilite var.

Satış ve kar büyümesinde problem var ama yine de çok ucuz. Hele bir de satış hikayesi olursa zaten coşar ves.....

Artık sanırım bunları inkar edcek kimse kalmamıştır.

Bu arada sabah pozisyon arttıracağımı söylemiştim. Biraz zor ve düşündüğümdem 5-6 kuruş daha pahalı oldu ama kağıda uzun vadeli ve çok daha yukarıyı hedefleyerek girdiğim için , 3-5 kuruşu dert etmedim ve şu ana kadar alımlarımı tamamladım.

Hayırlısı olur inşaallah.

Yaşar grubunun en sağlam hisselerinden bakalım sekur u aratmaz inşallah

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    8 yıl öncesine düşen de var 10 yıldır çıkmayan da var

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. devamlı zarar yazan kardeşimiz pınsu %7 küsür primlenmiş, geçen yıl bir de bedelli yapmış, enterensan işler oluyor...acaba pınsu yavas yavas pazarlanmaya mı başlıyor...
    bizim petun bakalım olumlu etkilenecek mi ? hayırlısı
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    8 yıl öncesine düşen de var 10 yıldır çıkmayan da var

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vking ve ayces bunlardan 2 tanesi boya son 2yıldır toparladı.

Sayfa 122/609 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •