Sayfa 122/639 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 969 - 976 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1. O dediginiz sahis degilim ama o olsam da size niye elinizdekini sattirmaya calisim ki benim kazancik bundan ne olur

2. Seddülbahir hocam bunların ne yapmaya çalıştığını tahmin edebiliyor musunuz???

Acaba pazarlama işinden tamamen çekiliyor olabilirler mi??? Ticari hayatlarını sürdürebilmek borçlarını ödeyebilmek için ellerindeki 4 _ 5 firma yeter mi??? Bence yetmez...

Kendi ellerindeki duran varlıkları satıp pazarlama işinden çekilmeyi düşünüyor olabilirler mi? Mevcut depoları araçları satsalar banka borçlarını kapatabilirler mi???

Mevcut durumda finansal çark dönmeyecek belli. Mutlaka birkaç adım atmaları şart...

Acaba gerçekten sektör değişikliğine mi gidecekler??? Sermaye sıfırlandı neredeyse piyasa değeri bir futbolcunun bir yıllık ücreti kadar...
    Ya da gözümüze soka soka kapanan D gurubundaki şirketler gibimi olacak???

Sektör değişikliği + bedelli sermaye arttırımı ile nefes alabilirler tabi ki spk onay verirse...

Zaten patronun 5 milyon lot alım taahhüdü vardı 1 lot 1 liradan bedelli sermaye arttırımı yapsalar öncesinde bir üst pazara çıksalar bedelli sermayeden gelecek gelir can suyu olmaz mı???

Bunlar adına kafamda kurtuluş reçetesi hazırlayıp duruyorum batmak tahtayı kapattirmak istemiyor iseler birşeyler olmalı...

Sizin beklentiniz neler ? Düzlüğe çıkmak için ne gibi önlem almaları gerekir???

3.  Alıntı Originally Posted by slhttnmrz Yazıyı Oku
    Aynen bencede bu 0.29 lari gorecek gibi 9010 lot 0.31 e satis yazdim.. duserse alttan alip zarar dusurmek icin
    9010 lot halkyatırımdan sizin sanırım

4. Aynen oyle proff kardes sansima 0.32 kapadi

5. Yarisini sattim akpazdan sattimlada tac tr aldim tavandan yarin sabaha guzel bi acilis yaparsa satar 0.30 a duserse tekrar girerim

6. Ümit hocam,şirket mevcut duruma devam ederse;yılbaşı itibariyle başlayacak olan faiz ödemelerini yerine getiremez.Pazarlama işi devam edecekse de en azından 3 tane daha Yayla Agro ölçeğinde iş anlaşması yapılması gerekir.
    Mart ayında iki şubenin daha kapatılması ve öncesinde bir takım demirbaşların satılması,personel sayısının radikal biçimde düşürülmesi,Unilever dağıtım işinin Zirvegül İnşaata devri gibi hususlar;keskin bir dönüşün habercisi olabilir.
    Halka açık kısım %35 civarında olduğundan,bedelli sermaye artırımı gibi bir opsiyonda,en büyük bedelli payını şirket ortaklarının ödemesi gerekir.Her soruya fon arayışındayız diyerek cevap verenler,bedelli sermaye artırımına nasıl katlanacaklar?Ellerinde 29 milyon adet hisse var,%100 bedelli sermaye artırımı yapsalar;29 milyonTL ödemeleri gerekir.Eğer ki halka açık kısım çoğunluk olsaydı,şimdiye kadar çoktan bizi bedelliye gebe bırakmış olurlardı.
    Depo işinde arka kapıdan çıkan mallar sektörü bu hale getirdi.Metro Gross da benzer sıkıntıları yaşıyor ve dahasını yaşayacak.Burada defalarca söylediğim gibi %20 gibi genel bir iskonto oranı olamaz.Düşünün ki 100 milyonTL satışım var,maliyetim 90 milyonTL diyeceksiniz bir de üstüne %20 iskontoyla sattım;yani 80 milyona sattım gibi bir iddiada bulunacaksınız.
    Bu mantıkla 500 milyon satsanız ne yazar?Bunlar hep arka kapıdan kayıt dışı yapılan satışlar.
    Özetle depoculuk-dağıtım işinde kalmaktansa,sektör değişikliğine her halükârda tavız.Ama görüyorsunuz,ne bir haber,ne de tutarlı bir izahat yapmıyorlar.Bu yönde bir açıklama gelmedikçe de,herşey anlamını yitiriyor;bizimkisi temenni etmekten öteye gitmiyor.Beklentim bu,sadece beklenti.

7.  Alıntı Originally Posted by slhttnmrz Yazıyı Oku
    O dediginiz sahis degilim ama o olsam da size niye elinizdekini sattirmaya calisim ki benim kazancik bundan ne olur
    Kazanciniz yükseleceğini bildiğiniz yada öngördüğünüz kağıdı aşağıdan toplamak yada elinde olanları yıldırıp maliyetine gelince çıkmalarını sağlamak olabilir mi.. ne tesadüf muğlali gitti benzer bir söylemle siz geldiniz..raslantidir kesin

8. Neye inanmak istiyorsaniz ona inanin seans kapanmadan 9010 lot satacami soyledim ve sattim. Prof kardes de dogruladi

Sayfa 122/639 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •