Sayfa 123/777 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 977 - 984 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolara neden satış geldiği anlaşıldı
    satsınlar satsınlar o para biter sonunda.

Maşallah doları hiç bir şey etkilemiyor..

Ne vergi konusu, ne altyapı yatırımları nede Trump'ın korumacı yaklaşımları..

Trump alüminyum ve çelik konusunda değerlendirmelerde bulunduğunu açıkladı..Daha önce ticaret bakanlığı raporunu Trump'a iletmişti..Trump Nisanın 10'u civarına kadar çelik ve 20'sine kadarda aliminyumda kısıtlamalar(vergi-kota) bir karar vermek zorunda..

Yeni FED başkanı finansal sistemin güçlü ve güvenilir olduğunu açıklamış..

Ardında ilave etmiş finansal stabiliteyi sarsacak riskler karşısında alarm durumunda olduklarını belirtmiş..

Madem sistem güçlü, neden alarm durumunda olur ki insan..

Belliki kendi söylediğine kendide inanmamış..

Malum kesiyorum, arttırıyorum derken topyekun tingildemekte var işin işinde..

Global borçlar:

2000 yılında 87 trilyon dolar..

2007 yılında 142 trilyon dolar..

2017 3. çeyrekte 233 trilyon dolar..maaşallah..

Buda Sn. Hakan Özyıldız'dan;

G20 ülkelerindeki kamu, reel sektör ve hanehalkı borçları, 2007'de 80 trilyon dolar iken 2016 sonunda 135 trilyon dolara ulaştı. Faiz baskısı, borçluları paniğe sokarsa çarşı karışabilir.
    Son düzenleme : enki; 13-02-2018 saat: 23:01.

4. doların başında yüzde 15 kemiksiz faiz var.risk isteyene 16 aktif var...arti Trump u kimse takmiyor bence abd için boş beleş 4 sene ..bi buçuk senesi gitti ..2.5 sene sonra 5 olursa ben zarardan kara geçerim m.faizler düşmeden dolar yükselmez.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Dolar hızlı bir çıkış yaptı ama şuanda durakladı galiba bizim atasözümüz yine ispatlandı😀bu aralar ne yapacagi belli degil gibi

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    doların başında yüzde 15 kemiksiz faiz var.risk isteyene 16 aktif var...arti Trump u kimse takmiyor bence abd için boş beleş 4 sene ..bi buçuk senesi gitti ..2.5 sene sonra 5 olursa ben zarardan kara geçerim m.faizler düşmeden dolar yükselmez.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    niye dolara geçtin o zaman? benim sebebim: TL de negatif reel faiz.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    doların başında yüzde 15 kemiksiz faiz var.risk isteyene 16 aktif var...arti Trump u kimse takmiyor bence abd için boş beleş 4 sene ..bi buçuk senesi gitti ..2.5 sene sonra 5 olursa ben zarardan kara geçerim m.faizler düşmeden dolar yükselmez.
    Trump sonraki işler..

Öncelikle doları Trump'tan bağımsız olarak global gözlükle görmekte fayda var sanırım..kaldıki faiz, mali tedbirler vb. ABD diğerlerinden çok önde şu an..

Bugünlerde olduğu gibi globalde faizler yükselirken, dolarıda güçleniyor olarak görürseniz, %15 faiz vermeniz bir şey ifade etmez..

Şu an genel anlamda yapılan şey mevcut durumun, pozisyonların korunmasıdır..yani bir bakıma amaç doları diğerlerine göre güçsüz tutabilmektir..

Bir panik herşeyi alt üst eder..

8. Çabalama kaptan ben gidemem modunda yine..

3.76 aşşağıda izlenecek nokta..

Burada çeşitli kereler yazdım

2016 sonundaki 2.90 3.90 rallisi gibi olmasına müsade edilmiyor..
    3-4 kuruşluk alım gelmesi demek büyük ciddi bi meseledir..
    Metro tahtası değil..
    Normalde 4 kuruş alımdan sonra güç içi gevşeme beklemem ama bir şekilde yine gevşiyor..

Hep dediğim gibi kontrollü bir oyun devam ediyor dolarda..

Asla ama asla serbest piyasa değil..

Aşşa yönde de kontrollü..

Konjonktüre göre bi noktanın da altına bırakmıyorlar bir el alıma geçiyor..

Onun için dolarda enflasyon üstü hatta yıllık bazda mevduat faizi üstü bir getiriye bir ? koyuyorum..

Zaman zaman dalgalar olabilir ama yüzde 100 dolarda oturulmasını doğru bulmuyorum açıkcası..

Sayfa 123/777 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •