Sayfa 124/623 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon
Arama sonucu : 4983 madde; 985 - 992 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. TFF fonu benchmark
    NASDAQ-100 Technology Sector Total Return IndexSM(yıllık)

%47,83(USD)
    TFF fonu yıllık getiri %100.83( TL)
    USD %52.7
    Getiri dolar bazında %31.51. Yönetim ücreti %2.1=%29.41

Benchmarkın altında.
    Benchmark kısmına vergiler hariç ibaresi konulması gerekiyor

2. Rpd +0,39
    yay +0,36
    rık +0,23
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3. Batarya sınıfı lityum karbonat fiyatı bir yılda beri %76 düştü

Tonu $20 bin eşiğinde

Üretim ve capex frenleniyor

Sektör hisselerinde düşüş derin

Albemarle, SQM, Ganfeng, Tianqi

#IPJ

4. IPB %0.39+ bugün

5. Rpd +0,31
    yay +1,28
    rık +0,15
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6. rpd'deki paramın 1/5'ini aoy'a kaydırdım bugün. konjöktür ne olursa olsun bu derece dipler değerlendirilmeli. misal normalde petrolle işim olmaz ama pandemide de aes'den 2,5 kat kar yazmıştım. fakat eski zirveye ulaştığı an satmak çok önemli böyle yatırımlarda. bir de çok para bağlamamanız ve birkaç ay sebretmeniz lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    rpd'deki paramın 1/5'ini aoy'a kaydırdım bugün. konjöktür ne olursa olsun bu derece dipler değerlendirilmeli. misal normalde petrolle işim olmaz ama pandemide de aes'den 2,5 kat kar yazmıştım. fakat eski zirveye ulaştığı an satmak çok önemli böyle yatırımlarda. bir de çok para bağlamamanız ve birkaç ay sebretmeniz lazım.
    epey düşmüş aslında buradan eski zirvesine bile gelse çok iyi kâr ettirir, içeriği çok karışık tam olarak anlayamadım ama şu an düşenleri almak daha mantıklı.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    epey düşmüş aslında buradan eski zirvesine bile gelse çok iyi kâr ettirir, içeriği çok karışık tam olarak anlayamadım ama şu an düşenleri almak daha mantıklı.
    ya rüzgar tribünleri, güneş enerjisi ve deniz dalgalarından elektrik üreten şirketler falan var temiz enerji şirketleri. dünyada üretimi çok daha ucuz olan petrol varoldukça bunların pek şansı yok. işte anca diplerden faydalanırsın. bu düşüşün sebebi de elektrikli arabalarda kullanılan elektriğin üretiminde petrol kullanıldığının ortaya çıkmasıymış. inanırım..ne bekliyorlardıki..

uzun süre yataya bağlama riski olduğundan bekleme maliyeti yaratmayacak bi tutar yatırılabilir. piyango yatırma mantığı çıkarsa. çıkmazsa 3 ay sonra çekerim. burdan zaten büyük düşüş olmaz. bence insanoğlunun yeraltındaki sonsuz ateşten faydalanmanın bir yolunu bulması lazım.

Sayfa 124/623 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •