Sayfa 124/411 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon
Arama sonucu : 3287 madde; 985 - 992 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Serdar, adam 300 milyon parayı çekmiş, apar topar bedelli yapıyor tüm parayı adeseye veriyor. Faiz finansman denklemine aykırı bir durum. Adese kazanıyor ittifaka verdiği borcun faizi ödüyor. Üstüne zarar açıklıyor. Bu bedelli ve borcun kredinin ödenmesi finansman mantığına 360 derece tezat bir konu. İkinci seçenek yok, bence tek seçenek satışa hazırlık.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bunu sonradan farkettim. Sayın serdarkazancı, ilişikli taraflardan alınan borçlar çoğunlukla bir kurumun içini daha iyi en iyi boşaltmak içindir. İttifak adese çoğunluğunu kağıt üzerinde azaltmış, %7 kadar sahipliği varken neden adeseye olan borcunu ödesin. Kalan %93 kötü bilancolar ile sürünsün. İşin rengi böyle değil. Hazır 300 milyon alınan kredinin kapatılması 90 derece değil 360 derecelik bir manevra isteği ile olabilir. Tüm işletmeler kgf gibi krediler peşinde koşarken bu tek seferde krediyi kapatıyor. Adese net bir şekilde bir şeylere hazırlanıyor. İlişikli taraflardan alaçak için adese mahkemeye gidemeyeceğine göre, ittifak bu rakamı istediği gün ödeyebilirdi. Öyle olmadı şimdi ödeniyor. İttifak iktidara yakın bir kurum, bedelliyi çok kısa sürede onaylatıp borcu ödeyecektir. Eylül ayı bitmeden adese bu banka borcunu kapatmış olur. 30 eylül gibi bir dönem beklenmesine gerek yok. Adese borcu yoktur kağıdını ara bilanco ile eline alacaktır. Önemli olan bu borçsuz adese bu hazırlığı kimin için ne için yapıyor.
    madem borcu kapatabilecek firmayı neden satsın?
    altın yumurtlayan tavuğu kim niye satar yada keser
    o deyimi genele söyledim ittifak yada adese için demedim
    mali durumu iyi firmalar halka açılmıyor
    geçenlerde satışları çok iyi olan bir firma için boolmberg' de halka açılmayı düşünüyormusunuz diye sordular
    ceo'nun cevabı
    hayır bizim halka açılmaya ihtiyacımız yok.

250 milyon tl banka kredisinin adeseye maliyreti min. %13 faizle 32,5 milyon TL

4.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    madem borcu kapatabilecek firmayı neden satsın?
    altın yumurtlayan tavuğu kim niye satar yada keser
    o deyimi genele söyledim ittifak yada adese için demedim
    mali durumu iyi firmalar halka açılmıyor
    geçenlerde satışları çok iyi olan bir firma için boolmberg' de halka açılmayı düşünüyormusunuz diye sordular
    ceo'nun cevabı
    hayır bizim halka açılmaya ihtiyacımız yok.
    Yarışma Programı aklıma geldi, sunucu soruyor, tamam bunu bil seni bildi sayacağım, bayrağımızda hangi renk var, yarışmacı, kesin şaşırtma var. Cevap veriyorum mavi. 😊 bazen düz düşünmekte fayda var, bayrakta kırmızı ve beyaz renk gibi basit ve sade. Borcun kapatılmasının hiç bir mantığı getirisi ve taahhüdü yok. Başka ne var onu arayın. Üstelik bu kadar yüksek halka açıklıkta.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Serdar, adam 300 milyon parayı çekmiş, apar topar bedelli yapıyor tüm parayı adeseye veriyor. Faiz finansman denklemine aykırı bir durum. Adese kazanıyor ittifaka verdiği borcun faizi ödüyor. Üstüne zarar açıklıyor. Bu bedelli ve borcun kredinin ödenmesi finansman mantığına 360 derece tezat bir konu. İkinci seçenek yok, bence tek seçenek satışa hazırlık.
    Aynen katılıyorum. Herkes düşük faizle ayakta kalmak isterken neden borcumu kapatayım. Gider şube sayısını arttırırım, ilave yatırım yaparım. Firmaların peşin ödeme yaptım demesi bile aslında en az 15-30 günlük süredir. Dediğiniz gibi farklı bir durum var burada. Hayırlı olsun bizler için.

6.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    250 milyon tl banka kredisinin adeseye maliyreti min. %13 faizle 32,5 milyon TL
    Ben ticaret yapsam kazancım büyük ihtimalle %13 den fazla olur bu durumda borcu kapatmanın mantığı yok. Krediyi kullanıp yeni yatırımla daha fazla kar ederim. Ama kişi olsam borcu kapatıp kazandığımla geçinmeye çalışırım. Ticarette büyümek esastır bunun içinde sermaye lazımdır. kredi can suyudur özellikle bu dönemde. Belkide sektör değiştirip yeni bir iş yapmak isterim. Dükkanı devrederim veya malı satarım yeni bir iş koluna geçerim. Bu tercih meselesidir.

7. Şüphe olmadan borsanın anlamı olmaz. 2 trilyon zarar yazan Tüpraş doğal haz yüzünden tavan taban yaptı. Kiler gyo gibi operasyon hisseleri abi büyüksün dediler Tüpraş ve Petkim’e şapka çıkardılar . Şüphe olmasa Tüpraş ve Petkim bu şekilde işlem görmez. Köyün birini sel vuracak, köylü kaçıyor, en son biri inat ediyor, muhtar geliyor gitmez, itfaiye geliyor gitmez, en son havadan destek gelir yine gitmez, beni Allahım kurtaracak der. Ve ölür. Diğer tarafa gittiğinde Allahım beni neden kurtarmadın der. E daha ne yapalım muhtarı itfaiyeyi helikopteri gönderdik gelmedin. O yüzden adese de şüphe geçmişten gelen bir sabit anlayış. Daha önce defalarca yalan söylemiş yada aldatmış.

aylık

Sayfa 124/411 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •