Sayfa 126/184 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon
Arama sonucu : 1472 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Dün ve bugün XSGRT den pozitif ayrışma yaşaması olumlu mantıklı olan devamını getirmesidir ytd.

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    İstinat duvarı gibi koca koca kar barlarını her çeyrek getiriyor. Anadolu sigorta sunumunu izlediğimde, kara tarafındaki tavan fiyat uygulamasına bi düzenleme getirilecekmiş seneye, zaten portföy büyüklüğü aldı başını gitti ve orada da büyük karlar yazılıyor. ISMEN gibi banka olma yolunda olduğunu düşünüyorum. CASH IS THE KING döneminde özellikle bilançolarda "nakit ve nakit benzeri" kaleminde önem gösteriniz
    Beklentim anadolu sigortada bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmesi eğer karlılık katlayarak devam ederse mantıklı olan bedelsiz açıklamasıdır 2 yıllık zaman diliminde ytd.Temettü önemlide temettü verimi olmayan bir hisse zaten.

Adam olacak çocuk (hisse) yatay piyasada kendini belli eder seansı çok iyi kapattı yeni zirvelere diyeyim.ytd.
    Kısada 80 üzeri kalıcılık sağlarsa hedef 3 haneli rakamlar olacaktır ytd.Yarın geri çekilse bile dip seviyesinin yükselmiş olması muhtemeldir işler yolunda anadolu sigortada keyif almak gerekir ytd.

Hisse nette ray sigorta forumuna baktım yazan yok şaka gibi ağustos ayından bugüne iyi ralli yaşamış şapka çıkarmak gerekir teknikçi temelci üstadların alayını dökmüş anlaşılan.Darısı anadolu sigortanın başına kısmet ytd.
    Ayrıca anadolu sigortanın da ray sigorta forumundan pek farkı yok sadece 4 kişi yazıyor ara sıra ben hariç.

5. Hocam karının %30 karını veriyor önemli bence

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Beklentim anadolu sigortada bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmesi eğer karlılık katlayarak devam ederse mantıklı olan bedelsiz açıklamasıdır 2 yıllık zaman diliminde ytd.Temettü önemlide temettü verimi olmayan bir hisse zaten.

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Hocam karının %30 karını veriyor önemli bence
    2 yıldan beri temettü vermiyor seneye belki verir % 30 iyi.

Trade kar satışı yaşıyor Anadolu sigorta fakat dip seviyesinin yükselmiş olması gerekir ytd.
    Bir koparsa daha gelmez gider sabırla büyük hareketi beklemeye devam ytd.

8. Deniz yatırımın Anadolu Sigorta 2023/9 değerlendirmesi.

https://www.denizyatirim.com/Uploads...dirme_4905.pdf

Kısaca şirketin bir sonraki çeyrek 2mr kar beklentisi var. Özkaynak tahmini 16mr olacak sene sonu. Şuan 11.5mr
    Şirket nakit bol özelliği yüzünden, sadece kara ve FK ya bakmak doğru olmaz. Özkaynak verimliliği de çok önemli. Şöyle düşünelim;

2022 de 10 milyar özkaynak var ve 1 milyon kar var diyelim.
    2023 de yine 10 milyar özkaynak var ve 10 milyon kar olsun.

Kar çok güzel artmış değil mi? 10'a katlanmış. Ancak 10 milyarda kalan özkaynak yüzünden aslında şirket geri düşüyor.
    Geçen sene 10 milyar olan bir ürünü (Heralde bir Empire states gibi bişi olabilir ) bu sene büyük ihtimal alamayacağız. Dolayısıyla sadece kar değil özkaynak verimliliğine de dikkat etmenizi öneririm.

Bu Deniz Yatırım'ın raporuna çok mu önem vermeliyiz? Hayır, şirket var olan makroekonomik durumlara göre rapor hazırlıyor.

Buyrunuz Deniz Yatırım 2022/2 değerlendirmesi: Şirket 2023 için 986 milyon kar bekliyormuş.

https://www.denizyatirim.com/Uploads...dirme_1460.pdf

Sayfa 126/184 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •