Sayfa 127/1230 İlkİlk ... 27771171251261271281291371772276271127 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Merhaba blogunuzu inceleme fırsatım oldu gerçekten çok güzel yazılarınız var elinize sağlık.(özellikle hisse fiyatı vs hisse değeri olan) Sanayi şirketlerini de değerlendiriyor musunuz ? Holding gyo gördüm hep.
    Teşekkür ederim. Doğru söylüyorsunuz hep öyle oldu. Evet yavaş yavaş sanayi firmalarını da yapacağım.

2.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Tl bazinda karda olmanizin önemi yok.
    Çünkü tl artik turkiye disinda sozu gecen bir para birimi degil. İthalata bagli uretimin fiyatlardaki etkisi goruldukce Turkiyede de sozu gecmemeye baslayacak.

3 yilda yari degerine düştü tl. Hem de sadece euro dolar gibi major para birimleri karsisinda degil. Mozambik, libya, endonezya, kambocya, kenya vs gibi dunyanin en geri kalmis ulkelerinin paralarina gore de yari degerine indik.
    Dış hatlar terminaline adiminizi attiginiz andan itibaren acliktan agzi kokan fakirleriz.

Almanyada asgari ucret 1500euro, 11bin100lira
    Batti denen Yunanistanda asgari ucret 685 euro, 5bin100lira.

Koprulu kavsaklariyla batiyi tir tir titreten Türkiyede asgari ucret 210 euro.

Şaka gibi.

Dünyanin en acı şakası. Ama biz milletçe, bize bu acı şakayı yapanları ayakta alkislayip onlara kendilerine yeni saraylar yapmalari icin icazet veriyoruz.

3 sene once varimiz yogumuz 2x dolarsa bugün x dolar. İndirimin krali budur. Bir de muhalifler utanmadan hayat pahaliligi derler

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Süper açıjlamışsın tebrikler 👏

3.  Alıntı Originally Posted by Madencii Yazıyı Oku
    Süper açıjlamışsın tebrikler 👏
    Ne kadar anlatirsam anlatayim adam yazdiklarimi okuyor ve tek diyebildigi 20 yil onceki tüp kuyruklari oluyor.

Ben de kendi kendime düşünüyorum; bu adamı neden bilinçlendirmeye çalışayım ki? Neden insanlar aydinlansin diye kendimden vereyim? Yazdıklarımı muhtemelen anlamayacak biri için kendimi yorduguma deger mi?

Bu adam gibi düşünen onmilyonlari aydinlatip ülkeyi kurtarmak, kendimi ve sevdiğim insanlari bu ülkeden kurtarmaktan cok daha zor.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Trend analizinde renko chart kullanan var mı arkadaşlar?

Teknik analizden anlamayanlar için basit gibi duruyor? Ama detaylı bilgi bulamadım internette

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmtslk Yazıyı Oku
    Sayın hisse.net forum yazarları bu forumu dün keşfederek üye oldum. 32 yaşında kamu kurumunda çalışan bir kardeşinizim. Konu başlığını en başından başlayarak okudum. Sizlerle fikir alışverişinde bulunarak bir şeyler öğrenmek akıl danışmak ve forumun daimi yazarı olmak istiyorum. Kendi imkanlarımla olabildiğince tasarruf yaparak gelecekte maddi korku yaşamadan emeklilik hayatımı huzurlu bir şekilde yaşamak amacım. Birikim olarak bir dairem (kredisinin bitmesine 2 yıl daha var), ayağımı yerden kesen bir otomobilim, borsada 32 maliyetli aselsan hissem ve elimde 20 bin tl kadar nakitim bulunuyor. Ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kalmış bulunuyorum. Aselsan alarak ortalama mı düşürmeliyim (şu anki fiyatlardan alırsam ortalamam 29 lara düşecek), başka bir şirketten hisse mi almalıyım? Yoksa (dolar, avro, altın) gibi farklı yatırımlar mı yapmalıyım. Vereceğiniz cevaplar benim için yol gösterici olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar, selamlar.
    Kardeşim aynı yaş ve sektördeyiz, aldığım maaş ayı zor getiriyor, ev alsam 20 yıl hiç yemek yemeden ancak öderim, arabayı bırak otobüse ancak parayı değiştiriyorum, ya müdür vb. Konumdasın yada çalıştığımız ülkeler farklı

!....:ASOT:.....!

6.  Alıntı Originally Posted by MESS Yazıyı Oku
    Kardeşim aynı yaş ve sektördeyiz, aldığım maaş ayı zor getiriyor, ev alsam 20 yıl hiç yemek yemeden ancak öderim, arabayı bırak otobüse ancak parayı değiştiriyorum, ya müdür vb. Konumdasın yada çalıştığımız ülkeler farklı

!....:ASOT:.....!
    Yaşadığımız şehirden kaynaklanabilir kardeşim. 😄 Sen İstanbul, İzmirde yaşıyorsundur, ben anadolunun bir ilçesinde. Birde eşimde çalışıyor ondan kaynaklanabilir aramızdaki fark. Yoksa müdür felan değilim ☺

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Bol bol araştır.
    Cevap için teşekkür ederim. Tavsiyelerini beklerim.

8.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Dostum altın tl bazında uçtu gitti doğrusun ancak vadeli dövize göre de eridi gitti onu niye yazmıyorsun ? Alacağın sıfır riske karşılık doların eriyor. Amerika’da da yatırım forumlarını takip ediyorum, XAU alan adamlarla dalga geçiyorlar.

Bizim milletten başka Altın’a bu kadar önem verip yatırım yapan başka millet yok. Çok büyük konuşmayayım ama 3. Dünya savaşı gelecek olsa anca o zaman altın alırım.
    Amerikalının altına önem vermemesi normal yükselen düşen bir şey ancak Türkiye'de durum böyle değil. Altın onsxdolar çarpımından ötürü sürekli bir artış halinde. Kısa vade için altın dolar karşısında kaybetmiş olabilir ancak uzun vadede ne oldu ona bakmak gerek.Mesela şöyle bir yazı var;
    http://www.finansgundem.com/haber/is...piyonu/1280631
    Bizim millet bu sebeple önem veriyor olabilir.

Sayfa 127/1230 İlkİlk ... 27771171251261271281291371772276271127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •