Sayfa 128/193 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Orta Vadeli İnciler

Bu gece açıklananlar içinde en iyi 2 bilanço

Silver gerçekten isminin hakkını veren bir mali tablo açıklamış.
    Kusursuza yakın diyebilirim. Cari oran ve likitide oranları da biraz daha iyi olabilseydi kusursuz diyecektim.
    3. Çeyreğin en iyi tablosu bana kalırsa.
    Ciro artmış, marjlar hem çeyreklik hem de yıllık Harika bir seviyeye gelmiş. Fk açıklanan kar ile yarı yarıya düşmüş.
    Faaliyet raporuna ve bilanço dipnotlarına bakamadım daha sonra detaylı yine değerlendiririz ama oldukça parlak bir tablo var karşımızda.
    Genelde 3. Çeyrekte böyle tablolarla pek karşılaşmayız bu bakımdan oldukça etkilendim diyebilirim.

Ege seramik 2017 yılını iyi bir ivmeyle geçirmeye devam ediyor. Yıllıkta mükemmel iş başarılmış.
    Çeyrek olarak değerlendirirsek satışlar %8 azalmasına karşın şirket net karını bir önceki çeyreğe göre %17 arttırmayı başarmış. Bunda önceki çeyreğe göre %7 artan net kar marjı önemli bir etken olmuş.
    Fk 6,94’e düşmüş, pd/dd ise 1,19’a kadar inmiş. Şirketin yıllık kar rekoru olan 50 milyonun bu ivmeyle yıl sonunda aşılacağını düşünüyorum.
    Yine dipnotlar ve faaliyet raporları okunarak daha detaylı bir analizi hak eden bir bilanço.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2. Ben şirketlerin karlılık rakamlarıyla beraber piyasa değerinide göz önüne alarak uzun vadeli portföy oluşturmaya çalışıyorum. Piyasa değeri 5 milyar üzeri karlı şirketler yine belli ölçüde yükselirler. Tüpraş soda petkim aselsan vs. Bunun gibi piyasa değeri aşırı değerli olan şirketler fiyatını %50 , %100 civarı artırlar.

Ama ben piyasa değeri düşük olan karlılığı istikarlı olan hisselerin uzun vadeli tutulmasının daha mantıklı oldugunu düşünüyorum. Orge, anele, çemtaş hatta c grubu seykm, poltk, meğap, özerden gibi karlılığı arttıkça hisse fırlar gider potansiyeli daha çol olur.

2008-2010 Larda adı sanı blinmeyen adel vardı karlılık süperdi kaça katladı şimdi adını anan yok .

Yeni sasa ,yataş, banvit, koza ipek bulmak gerek.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. EGSER

Stop Wishing Start Doing

4. BOLUC

Stop Wishing Start Doing

5. Paylaştığım tabloların/değerlemelerin bir kesinliği yoktur.

Amacım, 467 hisse içinden elemeler yaparak fokusu kuvvetlendirmek.

Selamlar...
    Stop Wishing Start Doing

6. Kar marjlarını iyileştirenler

Stop Wishing Start Doing

7. Uluse yine Harika bir tablo ile karşımızda.
    Her şeyiyle kusursuz diyebilirim.
    Mükemmel bir tablo.

Şu ana kadar açıklananlar içinde en beğendiklerim:
    Uluse
    Silvr
    Egser

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

İyi akşamlar,
    DYOBY - MRSHL 9 aylıklara göre karşılaştırma.

BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Sayfa 128/193 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •