Sayfa 129/241 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Güzel değerli kardeşim şirket 1.çeyrek 1.5 milyara ulaşan nakitin faiziyle 2 milyara yakın döviz açığının zararını karşılamada ilk defa 4 milyon artıya geçti.. Hissede yaşanan son düşüşün ana etmeni de benim tahminim bu da birikecek nakitin faizinin döviz açığının kur zararını karşılamayağı şirketin 2.çeyrekte faaliyet dışı giderden ciddi zarar yazacağı bununda karı 70 80 milyon civarı törpüleyeceğidir.. Dediğim çıkmazsa 20 senedir bu şirketin mali yönetim politikasını tanıyamamışım demektir..
    Tahtayı zaten bir hayli sattılar ve baskıladılar, 30'lardan bu fiyatlara kadar.

Benim merak ettiğim husus; kurdaki yükselişin, karı 80 milyon civarında törpülemesini bekliyorum dediğiniz husus... İkinci çeyrek karını da birinci çeyrek gibi 280 milyon civarında hesaplayıp, 80 milyon azalarak 200 milyon civarında gelmesini mi bekliyorsunuz? Yani iki çeyrek toplamında; 280 milyon (ilk çeyrek karı) + 200 milyon (ikinci çeyrek karı) = 480 milyon 6 aylık kar gibi...

Yoksa ikinci çeyrek direkt 80 milyon zarar mı bekliyorsunuz? Yani 280 milyon (ilk çeyrek karı) - 80 milyon (ikinci çeyrek zararı) = 200 milyon 6 aylık kar gibi...

İkinci çeyrekte bu şekilde bir zarar açıklaması aklıma mantığıma sığmaz. Hedgeli olduğumuz halde kur artışından zarar edecek dahi olsak, bütün operasyon ve satış gelirleri düşünüldüğünde, üstüne kasadaki paranın faiz getirisi düşünüldüğünde, en kötü 180 milyon civarı bir ikinci çeyrek karı açıklamalıyız diye düşünüyorum.
    ...

2. Çekilecek acı var.. çekilmeyecek acı var..

Ya biri dom dom kurşununu ta kalbine koyarsa...

Burası borsa ve Brisa.. her şey mümkün...

3.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku

Çekilecek acı var.. çekilmeyecek acı var..

Ya biri dom dom kurşununu ta kalbine koyarsa...

Burası borsa ve Brisa.. her şey mümkün...
    1,2 usd demek, 10 tl civarı bir fiyatlama yapıyor. Bu çok zorlama olmaz mı?
    ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,705
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku

10 tl ye BRİSA'yı buluyum en az 500 bin tane alırım, ondan sonrasını spek düşünür.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

5.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Sevgili JoNaThAn,

30 senelik tecrübem, bana, "borsada olmaz olmaz deme , olmaz olmaz" deyimini yarattırdı.

Bu sözün patenti bana ait .. ama kullananlar var..

Balık tutarken, mesinanın kalınlığını ve mesinaya uyguladığın gücü iyi hesaplamalısın..

Hayvanın canını çok fazla acıtır ve mesinan da çok kalınsa....

Balık, bir baş hareketi ile seni denize alır ve balık tutma hayallerini bitiriverir.

"Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi"...

Görüldüğü gibi..Yunus Emre de sıkı bir borsa' cı imiş..

6. 17,00 tl gayette olası..

orada göreceği talebe göre yön belirler, artık..

7.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku

17,00 tl gayette olası..

Oralara gelmesi çok güzel ve özel olur.

Ben, 20.80-21.08 arasını kaldırmıştım 2 Temmuz'da. Kademe gözetmedim, alacağım lot sayısını yazıp, fiyatı da 5 kademe yukarı yazdım, olanı aldım, rızıklandım.

Eğer 17'lere gelecekse, ben şimdiden silahlı kuvvetlerimi hazırlıyorum. Ben sadece cepteki nakitle de almam. 2-3 yıllık borçlanır, bütün gelirlerimi ipotek eder öyle alırım. Ben normal bir adam değilim. "Canda değilim, maldayım." "Can gider, mal kalır." Bu sözlerin patentleri de bana ait sevgili hocam.

Biz savaşa hazırız. Biz canımızdan vazgeçmişiz. Bizden korkmalı aklı olan.

Küçüktüm. Kuzenimle şakalaşıyorduk. Kuzenim fırsattan istifade benim koluma şaplak vurdu 2-3 tane. İyi de acıttı. Ben bunun üzerine yürümeye başladım. Ama bu hala daha vurmaya çalışıyor, ataklar yapıyor. Ben Erol Taş gibi kahkahalar eşliğinde kendi yüzüme 2-3 tane çok sert tokatlar atarak bunun üzerine yürümeye devam ettim. Kuzenim o tokatları gördükten sonra (kendisi istese de öyle vuramazdı) bana vurma girişimlerinden vazgeçti. Çünkü bana bulaşılmazdı, bunu anlamıştı. Bir köşeye sindi, ben de onu elime geçirip faiziyle geri aldım o tokatları. Hem onun vurduklarını hem de kendime attıklarımı.

Tahta yapıcı benden korkacak. Öğrenecek.
    ...

8.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku

17,00 tl gayette olası..

O olasi olursa hazir kita alim bir saniye dusunmem

Sayfa 129/241 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •