Sayfa 13/285 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 2333 madde; 97 - 104 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Halka açıklık yüzde 57 olduda ondan

2.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    sen ve bi kaç tane daha var senden sizin ya hisseniz yok yada evet patronun adamısınız hisse yerin dibine girmiş ve daha da giriyor en ufak bi tepki yok sizde siz kimsiznizz
    Ne yapayım kardeşim söyle sövmem dedikçe saçma sapan sataşıyorsunuz.. herkes kendi kararını kendisi veriri zarar/kar karar verene aittir yanlış karar verdiysem oturup ağlamam belirli prensiplerim vardır ona göre yatırım yaparım. Burada görüyorum ki malesef sağa sola sataşan insanlar ne katmerde ne de başka bir kağıtta kazanma şansları yok. Halka açıklık olmuş %57 genel kurula ihtiyaç varmı diyor hala inanılmaz ya !!!! Bak arkadaş oku öğren insanların yakasından düşün ha patronmuş kimse kim umrumda değil nikahıma almıyorum madem bukadar sövülecek bir şirket ne arıyorsunuz burada ?? Ne zaman bukadar fazla küfür kıyamet olsa arkasından ters yöne hareket oluyor uyanın artık ! Kimse söverseniz sövün umrum değil ben yatırım yaparken tek başıma karar alırım ve insanlarla işim olmaz temel analiz, hikayesi ve türkiye genel görünümüne göre duygusuz yatırım yaparım bukadar basit. Ytd

3. 501 personeli var 166 sı beyaz yakalı bunlar 2 senedir boş boş oturuyorlar mı...

4. 100 milyon tl riski olan şirketler için mali denetim raporu zorunlu oluyor Bakan Albayrak açıkladı çokda iyi oldu ,Katmerciler artık sürekli mali açıklama yapacak 25 milyon sermaye ile 17 milyon yönetim gideri yapmak artık hayal olacak

5.  Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    100 milyon tl riski olan şirketler için mali denetim raporu zorunlu oluyor Bakan Albayrak açıkladı çokda iyi oldu ,Katmerciler artık sürekli mali açıklama yapacak 25 milyon sermaye ile 17 milyon yönetim gideri yapmak artık hayal olacak
    Bence "Sermaye" ile "Yönetim Gideri" birbiri ile alakasız konular sayılır... Bedelli veya Bedelsiz Sermaye arttırımı yapınca "yönetim gideri" normal mi karşılanacak?... Ciro ile Yönetim Giderini kıyaslamak belki daha insaflı olur, ama onda da yatırım yapan, aldığı siparişlerinden henüz nakit üretememiş, büyümek üzere olan şirketlere haksızlık yapılmış olur...

Bu arada ilk ve ikinci çeyrek bilançoyu süper beklediğimi belirtmiştim... ilk çeyreğe yetişmemiş olabilir, ikinci çeyrek süper gelebilir... Borç yapılandırma da geçen hafta oldu, 2 yıl boyunca hiç borç ödemeyecek, yani 2. çeyrek baya baya süper olabilir..
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

6.  Alıntı Originally Posted by True Yazıyı Oku
    Bence "Sermaye" ile "Yönetim Gideri" birbiri ile alakasız konular sayılır... Bedelli veya Bedelsiz Sermaye arttırımı yapınca "yönetim gideri" normal mi karşılanacak?... Ciro ile Yönetim Giderini kıyaslamak belki daha insaflı olur, ama onda da yatırım yapan, aldığı siparişlerinden henüz nakit üretememiş, büyümek üzere olan şirketlere haksızlık yapılmış olur...

Bu arada ilk ve ikinci çeyrek bilançoyu süper beklediğimi belirtmiştim... ilk çeyreğe yetişmemiş olabilir, ikinci çeyrek süper gelebilir... Borç yapılandırma da geçen hafta oldu, 2 yıl boyunca hiç borç ödemeyecek, yani 2. çeyrek baya baya süper olabilir..
    Başka hangi şirketlerin bilançolarını süper bekliyorsanız bildirin uzak duralım.Bu şirketin bilançosunu süper beklemenizin şirketin satışlarıyla ilgili bir durumu varmı ?Patronu bile süper beklememişki elindeki hisseleri yok pahasına satıyor .Umarım dediğiniz gibi olur zarardayız çıkamıyoruz bir çok kişi aynı durumda zararı kurtarıyım bir daha karmerciler değil k harfi ile başlayan hisse almayacagım bana katmercileri hatırlatır diye

7.  Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    Başka hangi şirketlerin bilançolarını süper bekliyorsanız bildirin uzak duralım.Bu şirketin bilançosunu süper beklemenizin şirketin satışlarıyla ilgili bir durumu varmı ?Patronu bile süper beklememişki elindeki hisseleri yok pahasına satıyor .Umarım dediğiniz gibi olur zarardayız çıkamıyoruz bir çok kişi aynı durumda zararı kurtarıyım bir daha karmerciler değil k harfi ile başlayan hisse almayacagım bana katmercileri hatırlatır diye
    Aselsan'ı da süper bekliyorum ondan da kaçın...

Ben niye süper beklediğimi 2 ay önce uzun uzun yazdım... kısaca yazayım... 2018'de fuar+arge+ v.b. giderler ile, geciken teslimatların masrafları "maliyet"e yansıdı, kaymağı ise ilk veya ikinci çeyrekte yenecek.. 2.çeyrekte borç ödeme de yok yapılandırma yüzünden, extra iyi gelecek... 2017'de çok fazla ihale alınmıştı, acıları çekildi.. Patron hisseyi çok güzel baskıladı... Yatırımcıyı yanıltıp, ucuza sattırıp, hisseleri sağ cepten çıkarıp sol cebe koyuyor diye tahmin ediyorum (1.ihtimal).. Belki yanılıyorumdur, belki de şirketin içini boşaltıyordur (2.ihtimal).. Bu yüzden CİMER'e şikayet yazmayı ihmal etmeyin, patron sürekli diken üstünde durmalı... Gevşememeli... Her 2 ihtimal de suç.. Allah'tan korkmaz, CİMER'den korkar bunlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

8. 10 sene önce borsa forumlarında "Nedim olmak" diye bir deyim vardı.. Nedim'in aldığı hisse çakılır, sattığı hisse ise uçardı..

Nedim aramızda olabilir

Sayfa 13/285 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •