Anket Sonuçlarını Gör: BORSAYA ve ÜLKEYE YüKSEK FAİZ mi VEYA YÜKSEK DöViZ KURLARI MI DAHA AZ ZARARLI? 2019!

Oylayan
57. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • YÜKSEK FAİZ Daha çok ZARARLI

27 47.37%
  • YÜKSEK DÇVİZ KURLARI DAHA ZARARLI

16 28.07%
  • İKİSİNİN ETKİSİ AYNI ve EŞİTTİR

14 24.56%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
Arama sonucu : 119 madde; 97 - 104 arası.

Konu: BORSAYA ve ÜLKEYE YüKSEK FAİZ mi VEYA YÜKSEK DöViZ KURLARI MI DAHA AZ ZARARLI? 2019!

1. Herşey olabilir!

unutmayın VATANDAŞIN inandıkları DEĞİL İNANMADIKLARI OLUR
    ####
    BAKIN şuan saat 23:00
    DOLAR ve EURO kurları şuan aldıkça alıyor neden mi ADAMLAR SWAP faizini haftasonu tavandan ÖDEMEK pahasına ALIYORLAR
    benim tahminim bu hafta içinde DOLARIN 3,87-3,91 bandına atmasıydı ADAMLAR bizlerin STOP seviyelerini PATLATMAK adına BASTILAR ne demiştim
    maksimum 3,77 lere sarkacaktır korkutacaktır dmeedim mi?
    korkuttu mu?
    oradan döndü mü?
    demek ki bu hafta KISACASI 22 OCAK 2018 haftası DOLAR 3,93 tl yi bile KIRABİLİR
    ben şimdiden FOREXten bir miktar alım yaptım PAZARTESİ
    yukarı yönlü GAP li AÇILIŞ olabilir
    AYNI şekilde EURO da daha güçlü YUKARI gidecektir Tavsiyem EUROdur

bırakmazlar aşağıya bırakmayacaklar sert yukarıya hadi bakalım olacak mı bakalım?

Operasyon cumartesi gcesi sürprizle başlayabilir demek ki Ne demişler "GLobal yönetenler ne isterse SÖZÜ geçenler MEDYANIN size sundukları o senaryoları oynayacaktır"

2. bu nedir ya haberlere bakın Yok aşı reklamı
    yok çocuk hamileler
    avrupada yaşamanın gözünü seveyim.
    isviçrede yaşamasam bu forex işlerini yıllar önce öğrenemezdim.
    ÇOCUKLAR tatile çıkıyor SAKIN SAKN tatillere falan gitmeyin harcama yapmayın Altın alın onun yerine
    köyünüze bile gitmeyin her taraf fırtına havalar kötü uçak kullanmayın.
    2018 yılı tasarruf YILI ülkenin geleceği için tasarruf şart.ALTIN şart bu ülke bunca Krizlere bunca satılık insanın yıllarca yabancıları kayırmasına rağmen ekonomi halen bir şekilde ayaktaysa bizlerin büyüklerinin YASTIK altına attıkları ALTINlar yüzündendir.
    ####
    unutmayın çocuklarınızın geleceği için onların boş vakitlerinde tatillerde Zaman kaybetmeyin.
    ####
    100 endeks yukarıdaki grafikte yukarıya yönlenmesi için ŞART olanlar neler :
    1) faizlerin %10 altına inmesi
    2)iç ekonominin canlanması
    3)doların euro nun yükseklere taşınması benim hesabımda doların 5,75 tl lere gitmesi gerekir. ne kadar baskılanırsa o kdar kötüdür aslında ancak bunu gelde vatandaşa anlat: adam yüzüme bön bön bakıyor anlatında şaşırıyor.
    ne demişler bu kkonuda atasözlerimiz vardır
    "Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.
    "
    "Az sözle çok şey anlatmak zeki adamların harcı olduğu gibi,boş adamlar da tam tersine,çok konuşup bir şey söylememek ustalığını gösterirler."
    "Akılsız insana akılsız olduğunu anlatmak imkansızdır.Çünki akılsız bir insanın akılsız olduğunu anlaya bilmesi için de akla ihtiyacı vardır."
    cahile söz (laf) anlatmak deveye hendek atlatmaktan güçtür
    "
    işte bu yüzden gerçekleri söyleyen kişiler doktorlar profesörler hep TARİHTEN bile silinmiştir KİTAPLARI toplatılmış ve kimsenin aklında kalmaması SAĞLANMIŞTIR.
    ####
    örnek video bunun gibi ne doktorlar tarihten silinmiştir :https://www.youtube.com/watch?v=NZnRT7wOXuY videoları indirin yakında silerler buralardan
    ####

FLURID li .....nın ZARARLARI : https://www.youtube.com/watch?v=VRucBD_Fcw0
    FLORÜR de SUYA karıştıırılıyor amaç ne peki HİÇ araştırdınız mı?

#####

öldürülen doktorlar :https://www.youtube.com/watch?v=l0XXqF9NANI

GIDA ve sağlık RESMİ kurumlarının amaçları :https://www.youtube.com/watch?v=v3ADK5glq8o

https://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM

yine bir PROFESÖR :https://www.youtube.com/watch?v=MYqOidE5aGo

https://www.youtube.com/watch?v=yL8wgTXnT-k

######

https://www.youtube.com/watch?v=eB9NjFqVPzA

####

eyvah eyvahhh en kötü HABER : haftaya dolar euro iyice uçabilir
    FITCH türkiye ofisini kapatıyor muş
    ####
    AŞI olmaya topuk kanı alınmasına karşıyyım daima.
    ####
    araştırın.
    yuhh 500 hamile ÇOCUK artık ne diyeyim Avrupada cinsellik yaşı 12-13 ama adamlar bilinçli
    bizde tabu olduğu için böyle haber oluyor örnek ingiltere de 16 yaşında doğum çok normal
    isviçrede biraz daha a normal
    ancak bizde olunca haber oluyor bu kısımda çok ilginç
    ####
    bu arada bu uçök kazasından sonra iyice uçmak amelelik olacak sanırım adamın parası var her yere milyon TL lik aracıyla gidiyor zaten sevmezdim artık bende araçla giderim söför bulurum geçici işçi.
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 20-01-2018 saat: 00:15.

3.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    BORSA 130 000 olur diyenler Ekonomistler vs. acaba ne yaptıklarını biliyor mu kendileri GÜNLÜK dahi MAL taşıyor mu sormak gerekli?
    KISA bilgi : aracı kurumlar ,traderlar ,kurumlar kesinlikle günlük dahi mal taşımıyor/taşımazlar
    ####
    peki borsanın yukarıdaki yönü tahmini ne olur sizce?
    120-130 ?
    bence bu herifler (hergün ortalıkta cirit atıp abuk sabuk mantıksız konuşan farklı ünvanlı kimseler) 130 bin olacaksa neden mal taşımıyor ?
    Ne yaptığımızı çok da iyi biliyoruz ve mal taşıyoruz

70 binden beri full kredi maldayım, ne yapalım diye soran herkese de boğazınıza kadar mal alın diyerek,
    x senedi buradan kredili alın 6 ay sonra %30 karda olacaksınız diye diye bugüne geldik,
    karlar büyüdükçe kredili pozisyonları daha da büyütüyorum,

son 2 senede tekfen , odaş , banvit , sasa , dyoboya , akdeniz güvenlik rallilerinin kısmen içinde oldum çok şükür,
    bunların hepsini de yazarak geldik buralara ,

107 bin stopla uzaya bile çıkabilir endeks, bu stop her ay 1-2 bin puan yukarı gidecek

4. DİKKATİNİZİ çekiyor mu bilmiyorum TELEVİZYON resmen vatandaşa "topuk kanı " verin " aşı yaptırın " demedikleri kALIYOR.
    sanane medya kişilk HAKLARI ve kişisel ÖZGÜRLÜKLER var uluslararası HAKLAR var .
    çocuğuna AŞI YAPTIRAN bana bir TANE AKLI başında doktor gösterin NE kadar aşı varsa sıraya dizin ben yaptıracam.
    ###
    doktorlar kendi topuklarına sıkar mı?
    hangi doktor gelecekte hasta sayıları artsın mı isterler azalsın mı? neden bu aşı sevdası?
    TIPKI şu olaya benziyor "Çamaşır makineniz güvende çünkü xxx kirece karşı etkili kullanıyorsunuz kutusu kaç tl bir REZİSTANS kaç tl ve kaç yıl kullanıyorsunuz"? aşı olmak zehri almak yakalanmayacağın hastalığıa karşı kanser oluyorsun böylce uluslarası yönetenler İLAÇ kartelleri sizce ne istiyor?
    ####
    MEDYA kimin ki sizin HAYRINIZA iş YAPSIN?

####

70binden bu yana malda olanlar acaba risk alıp uzaya çıkmasını beklerken uzaya gerçekten çıkanlar ALTIN tutanlar olabilir mi? üstelik SIFIR risk ile.
    KREDİLİ mal alıyorsun tamam da nasıl alıyorsun hiç YAZMIYORSUN bunları bizlere ?
    TEKFEN olsun ODAŞ olsun DYO olsun bunları bende TRADE ettim ancak KAR görünce satarım benim STRATEJİM = MAL taşıyıp tahta sahibini zengin etmek DEĞİLDİR.AKSİNE kısa vadede kazanıp KAÇMAKTIR
    ÖRNEK: her AY kaç işlem günü var ? 20 diyelim ortalama
    peki bir yılda kaç ay var 12
    bu hesaba GÖRE 12x20=240 gün yapsın
    HER işlem günü SADECE %0,5 (yüzde 1 dahi değil)
    kazanırsan YILDA DÜZ HESAP ile %120 YAPMAZ MI?
    o halde HİSSE taşımaya gerek var mı?
    REKLAMlar burada kapanmıştır.
    forumlarda bakın pazarlanan hisselere bir anda FİYAT artar hissede MESAJ yollayan yollayana olur vatandaşa PSİKOLOJİK BASKI ile mal sattırmamaktır amaçladıkları işte siz SİZ olun bunları görürseniz kesinlikte mal boşaltın
    RİSK almak istemezseniz KADEMELİ AZAR AZAR boşaltın
    ####
    Ahh uber ahhh
    bizde halen borsa ile uğraşalım millet bir FİKİR ile DOLAR MİLYARDERİ olsun biz ise FİKİRLERİ buradan BEDAVA verelim
    ahh dünya ahh.
    ####
    bana kalsa buradan mal pazarlar ve hissenin düşmesini borsanın düşmesini sağlardım ancak gerçekleri söylediğim için BORSA buralara geliyor TAHTA sahipleri MAL yemez yerse yukarıya KALDIRIR tahtayı küçük hisselerde bir kaç bin lotu ÇAKIN alt kademelere bakın nasıl %2-5 kaldırıorlar TAHTALARI?

####
    KREDİ faizleri % kaç bunu da iyi biliyorsun YILLIK taşıma MALİYETİN %30lara gelmiş sen YILDA %30 kazanıyorsun
    vATANDAŞI yanıltma
    REELDE kazanıyormusun? bu şu işe benziyor YILLIK enflasyon göstergesi %12-15 gerçekte %20-25 ancak sen YILDA %13 ile bankaya faize para yatırıyorsun kazanmıyorsun ki?

5. Senin hayatın yalan Ersoy , sırf vatandaşı yanıltma diye sürekli cevap yazıyorum.
    Hiç kimse mal taşımadan her gün işlem yaparak %0,5 kazanamaz, her zaman mal taşıyan kazanır.

Hele senin gibi short sevdalıları zaten komple zararda.

Hisse kredi faiz oranları %15-20 arasındadır.
    Sana rakamla da kanıt yapayım, üstelik diğer kağıtlara gir çık , zigzaglarda sat al karlarını filan eklemeyeceğim.

100 bin TL ile 2 sene önce Tekfen 4 lirayken 100 bin de kredi kullanıp 50 bin lot = 200 bin TL alan adamın yaşadıkları.
    6 ay sonra Tekfen 8 liraya çıktığında kredi borcu 110 bin lira, elindeki hissenin değeri 400 bin TL, ana parası 290 bin lira.

290 bin lirasına 290 bin de kredi kullanarak 2,90 fiyattan 200 bin tane Odaş aldı.
    1,5 senedir kredide bekliyor bu sırada 290 bin kredi tutarı 100 bin arttı hadi 110 bin de düz hesap 400 bine çıktı.
    200 bin Odaş da 1,4 milyon ediyor, kredisini kapatınca ana parası 1 mio TL

Tekfende bekleseydi de aynı şey olacaktı bu arada
    Ya da Petkimde beklese
    Ya da Ereğlide beklese
    Geçen sene THY 5 ti bu sene 15 , bak bunu anlattığım şekilde yapan insanlar da biliyorum, onların karını hiç hesaplamayayım, aklın çıkar

Yani iyi kağıt seçenin 2 yılda parası 10'a katladı.
    10 değil de 5 olsun hadi 3 olsun, hadi 2 olsun, son 2 yılda parasını ikiye katlamayan kendini sorgulasın, şort yapıp batan da oturup ağlasın

Ha diyeceksin ki bunlar geçmişte kaldı, sana geleceğe dair örnek de yapayım

105 bin lirana 105 bin de kredi kullanıp 7 liradan 30 bin tane Odaş aldığını düşünelim.
    6 ay sonra 10 liraya çıkarsa (ki bence çıkacak) 300 bin liralık hissene karşılık 115-120 bin liralık kredi borcunu kapattığında sana 180 kalır, yani 6 ayda ana paran %70 artmış olması gerekir, şorttan yaptığın zararlara pansuman olur.

6.  Alıntı Originally Posted by Econfinplus Yazıyı Oku
    Senin hayatın yalan Ersoy , sırf vatandaşı yanıltma diye sürekli cevap yazıyorum.
    Hiç kimse mal taşımadan her gün işlem yaparak %0,5 kazanamaz, her zaman mal taşıyan kazanır.

Hele senin gibi short sevdalıları zaten komple zararda.

Hisse kredi faiz oranları %15-20 arasındadır.
    Sana rakamla da kanıt yapayım, üstelik diğer kağıtlara gir çık , zigzaglarda sat al karlarını filan eklemeyeceğim.

100 bin TL ile 2 sene önce Tekfen 4 lirayken 100 bin de kredi kullanıp 50 bin lot = 200 bin TL alan adamın yaşadıkları.
    6 ay sonra Tekfen 8 liraya çıktığında kredi borcu 110 bin lira, elindeki hissenin değeri 400 bin TL, ana parası 290 bin lira.

290 bin lirasına 290 bin de kredi kullanarak 2,90 fiyattan 200 bin tane Odaş aldı.
    1,5 senedir kredide bekliyor bu sırada 290 bin kredi tutarı 100 bin arttı hadi 110 bin de düz hesap 400 bine çıktı.
    200 bin Odaş da 1,4 milyon ediyor, kredisini kapatınca ana parası 1 mio TL

Tekfende bekleseydi de aynı şey olacaktı bu arada
    Ya da Petkimde beklese
    Ya da Ereğlide beklese
    Geçen sene THY 5 ti bu sene 15 , bak bunu anlattığım şekilde yapan insanlar da biliyorum, onların karını hiç hesaplamayayım, aklın çıkar

Yani iyi kağıt seçenin 2 yılda parası 10'a katladı.
    10 değil de 5 olsun hadi 3 olsun, hadi 2 olsun, son 2 yılda parasını ikiye katlamayan kendini sorgulasın, şort yapıp batan da oturup ağlasın

Ha diyeceksin ki bunlar geçmişte kaldı, sana geleceğe dair örnek de yapayım

105 bin lirana 105 bin de kredi kullanıp 7 liradan 30 bin tane Odaş aldığını düşünelim.
    6 ay sonra 10 liraya çıkarsa (ki bence çıkacak) 300 bin liralık hissene karşılık 115-120 bin liralık kredi borcunu kapattığında sana 180 kalır, yani 6 ayda ana paran %70 artmış olması gerekir, şorttan yaptığın zararlara pansuman olur.
    hergün yükselen hisseleri AÇığa sat sonra süreli alımlar gir çok adetli TAHTA sahibi nasıl eline veriyor bakarsın
    böylece her gün yukardan sattıklarımı %0,7 alttan alıp açıkları kapatıyorum tersinde ise alıp satıyorum
    böylece hergün kazanmış olmasamda
    kimi günler %1-2 kazandığımda oluyor.
    kiminde tutmadığı oluyor stop oluyorum.
    2016 yazında alınırdı thy bende alıp verdim bunda ne vark i
    ? benim söyledğim kaç tane hisse peki NİSAN 2017 den kASIM 2017 lere kadar %300 veya %500 getirdi ?
    yazayım mı?
    örnek verecek olursak YILLIK kazandırmak mı önemli yoksa BİR KAÇ ayda kazanmak mı?
    ben çok ciddi potansiyelli hisse varsa zaten yazarım yazdımda
    takip edenler bilecektir
    EDIP mesela gitti geldi şimdi toplama yine devam eder.
    RYSAS ve ESCOM toplanıyor dedim mi?
    BERA yı yani KOMHL i ITTFH alacağınıza önce bunu alın demedim mi?
    şimdi ittfh toplama zamanı ama o kısım ayrı tabii
    ####
    Şuan BORSANIN ralli yapacağına inananlar önce bunu okusun:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...33#post1575033

bu arada ODAŞ a hayatta girmem diyecem ama yukarı çekecekler adamlar bedava kazanıyor.

7. bu KAPANIŞLARA göre PAZARTESİ ve hafta boyunca hangisinin getirisi daha fazla olacaktır? günlük GRAFİKLERİNE ve haftalıklarına görede bir teknik analiz yaparsanız anlarsınız beni
    ?
    a)euro
    b)dolar
    bence HER ikisinin de hareketleri YUKARI yönlü olacak euro bakarsınız 71 seviyesini hatta 75 bile kırar HAFTA içinde
    DOLAR ise yazdıklarım gibi hareket edecektir.
    NOT: bu işlerde işlemsiz vakitlerde GAP yani SPREAD aşırı artıyorsa sadece teknik amaçlı dokundurma AMAÇLIDIR
    yani Euro pazartesi açıldığı gibi üstteki 65civarlarından açılacaktır
    genelde bu tür SPREAD yüksek kapanışlar ACEMİ avıdır aynı zmaanda Yeterli bakiyesi olmayanların POZİSYONLARINI kapattırıp eksiye düşmelerini sağlamak içindir.
    dmeekki EURO da çok fazla küçük yatırımcı mevcut veya bizim KAPALI çarşının ESKİ traderları çok BUY yapmışlar ki İNGİLİZ traderler böyle kapattırdı.
    birileri yukarı çekmiş birileri aşağı çekmiş oalrak gibide yorumlanabilir ancak sistemin AMACI avlanmak olduğu için yine vatandaşın cebindeki gidecek
    BENİM yaptığım az az almaktı GCE vakti üstelik HAFTA sonu SWAP faizi ödeme pahasına alım yaptım çünkü birileri
    HAFTASONU operasyon olabilir in belki kokusunu aldı ki böyle yükseldiler son saatlerde.

8. yine tutturdum sanırım Operasyonun zamanını tahminen.
    artık teşekkürleri bekliyorum.
    #####

TSK nın açıklamasına dikkat edin : " suriyenin toprak bütünlüğünün yanındayız ... "

demekki GLOBAL güçler suriyeyi kaç yıla uçuracaklar
    çok zenginleşecekler.

####
    istek üzerine :
    yorumsuz :
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 20-01-2018 saat: 18:10. Sebep: grafik eklema

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız