Sayfa 130/245 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 1960 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Selim bey ben sizin inatciliginizi cidden görmedim. Ayrica karadenizliler dediğim dedik olurlar. Siz çok aklı selim bir insansınız..

Egeliye dönüşmüşsünüz

Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Öncelikle Kelle Paça yemeden ölmeyin... ve yazları çok güzel olmuyor. Genelde hava soğukken, yanı kış mevsiminde çok lezzetli... Ve kış bitti. Bu yüzden bir dahaki kışa kadar özellikle hayatta kalmaya çalışın

Hakikaten güzel. Ben öğrenciyken çok sorumsuzdum. Daha doğrusu eğitim hayatım boyunca hep en ön sırada oturan ve notları 90-100 arası olan ve 90 altı aldığında morali bozulan tiplerdendim. Üniversitede bunun tam tersi oldu ve 12 yılda mezun oldum. İlk altı yıl okula gitmedim sayılır (nadiren değişiklik olsun diye gittim - sınavlara bile gitmedim - genel kültürümü denemek için rastgele gidip girdiğim sınavlar oldu - ve inanmiycaksınız ama bazılarından geçtim)

Her neyse, o sorumsuz dönemlerimde çoğu sorumsuz genç gibi gündüz uyuyup gece uyanık oluyordum. Ve bizim burada 24 saat açık olan çorbacılar, tatlıcılar falan var. Geceleri 2-3 gibi melemen yapıp yakındaki arkadaşlarımızı misafirliğe çağırdığımız çok oldu. Bazen de dışarı çıkıp tatlıcıya ya da çorbacıya gidiyorduk. Kışları Kelle Paça vazgeçilmezimizdi. Bak şimdi aklıma geldi, termosla çay yapıp deniz kenarında sabah güneş doğarken kahvaltı yapmışlığım da var. Çimlerin üstünde uyuyan sarhoşlar, yanımızda "acaba bana da ekmek verir mi?" diye bekleyen tatlı beyaz sokak köpekleri...Kelle paça diyince hep öğrencilik günleri geliyor aklıma bu yüzden.

Beslenmeye gelince, hayvansal gıdaların abartılmasına tepkiliyim. Nedense hayvansal gıdaların diğer tüm gıdalardan daha üstün olduğu işleniyor bizlere TV ve medya tarafından. Bu da hayvansal gıdalara ciddi talep oluşturuyor. Zincirleme reaksiyon sonucu arz talebe yetişemiyor ve fiyatlar roketliyor. En kötüsü de bu süreçte hayvanlara canlı gibi değil de et parçası gibi davranılıyor. Bu çok zalimce hakaret dolu bir yaklaşım bence. Kaldı ki aslında hayvansal gıdalar bitkisel gıdalara nispeten çok ciddi rahatsızlıklara ve hastalıklara gebe. Daha bir sürü şey var. Şahsen olabildiğince az tüketmeye çalışıyorum hayvansal gıdaları. (Böyle diyince hemen herkes protein ihtiyacından dem vurmaya başlıyor - ama kabul edilmeli ki bitkilerde de çok ciddi protein içeren, hatta aynı zamanda antiflamatuar olan gıdalar var) (Bir taraftan yer fıstığı yiyorum)

Bu konuda belgeselimsi bir şey var, linkini koymayacam. Çünkü veganlığı savunuyor, eyvallah. Ama fazla taraflı. Bitkileri savunacam derken hayvansal gıdaları yerin dibine sokmuş ve sanırım vegan takviyeler üreten firmaların işi bu. Doğru olan şeyler de söylemiş elbette. Mesela, hayvancılık sektörü olmasa, dünyada şu an kullanılmakta olan suyun %60 'ının tasarruf edileceğini biliyor muydunuz? Yani biz sadece ihtiyacımız olan kadar hayvansal gıda tüketseymişiz, et et diye kudurmasaymışız, şu anki kadar su sorunu yaşanmayacakmış dünyada. Allah insanlığı affetsin...
    Anılarınız çok guzel

Güneş doğarken ki sahilde kahvaltı olayiniz harika

Dünyanın sonu öyle de böyle de geliyor zaten.. Çok şey yapmamak lazım diye düşünüyorum artık ben

Çok detaya girmeden ama kimseye ya da varoluştaki herhangi birseye zarar vermeden ölçülü yaşayıp keyif almak lazım. Her yıldız bir gün sönecek. Güneşimizin de enerjisi bitecek.. Hayat son bulacak..

Bunlar benim düşüncelerim tabi..

Ve sonsuz hayatımız başlayacak.. Bu da inancım

Ben et de yiyorum, sebze de yiyorum, tatlı da yiyorum, tuzlu da yiyorum.. Canım ne isterse.. Ölçüsünde ama.. Kendime engel koymuyorum..

Tahmin edecem....Balıkesir
    Hayır İzmirin diğer iki komşusundan biri

Bunu izleyim sonra yazarim

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Bunu izleyim sonra yazarim
    Demokrasiye inancım yok demiştim ya. Aynen buradakileri düşünüyorum.

İzleyin diye atmadım, "İzlemek isterseniz fena olmaz" diye attım...

Şunu izle şunu izle şunu izle diye bana link atan arkadaşlarım geldi aklıma. Onlar öyle yapınca izleyesim varsa bile izlemiyorum. Nedenini bilmiyorum. Bak gördün mü? Ne kadar da inatçıyım ...
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Ben et de yiyorum, sebze de yiyorum, tatlı da yiyorum, tuzlu da yiyorum.. Canım ne isterse.. Ölçüsünde ama.. Kendime engel koymuyorum..
    Olması gereken bu, evet!!!

Ama birileri ısrarla "en iyisi bu" diye insanları maniple ediyor.

Bugünlerde de örnek olarak yulaf var mesela. Ben bildim bileli sütlü yulaf severim. Ama her gün yemezdim. Arada bir alırdım, çünkü belli marketlerde vardı.

Şimdilerde, yemek tarifi paylaşımlarında, izlediklerimden yarısı yulaflı börek, yulaflı yumurta, yulaflı bilmem ne ... Sanki pazardan alınabilen şeylerde asla yulaftaki besin değeri yokmuş gibi davranılıyor. Sinirden çatlıyorum. O yulaf tarifi veren kızın kafasını bir çuval yulafın içine sokup zorla "daha yulaf demicem" dedirtmek istiyorum.

Tıpkı o diğer mitinge gidenlerinki kadar öfke doldum şu an!
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Sayfa 130/245 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •