Onemli Gunler Banner
Sayfa 130/1004 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Viop XXXIV

Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    sizce de o günle bugün arasında ciddi bir fark yok mu? o günlerde batıya sürekli rest çekerken şu an sürekli taviz veriyoruz bence.
    2018'e göre çok daha kötü durumdayız.. kurdaki mevcut denge batıyla iyi ilişkiler olması gibi bir nedenle sürdürülebilir gibi gözükmüyor. evet tavizler bağlamında Türk tarihinin en itaatkar ve amerikancı partisi iş başında ama yine de faizlerin artması gerekebilir zira ekonomi yönetmeyi bilmeyen bir zihniyet işbaşında.. faizle araları iyi değil onu ekonomi yönetiminde bir enstrüman olarak görmek yerine düşman olarak görüyorlar dini inanışları gereği.. kendi inanışları uğruna ülkeyi ateşe atıyorlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    dolar yine hareketli bu sefer 8,80 i geçecem der gibi namıssız..
    Dün ben de öyle düşündüm ve portföyde dövize %3 daha ekleyip %84 e çıktım ama 8.75 i geçemedi. Bugün de zoraki yukarıda duruyor görünüyor. Bu yüzden endeks vadelide long sayısını kademeli artırıyorum. Hala endeksin yalan söylediğini ve en geç Perşembe gününden itibaren yukarı hareketin başlayacağını, dövizin az da olsa geri çekileceğini düşünüyorum.
    Tersi olursa da sorun değil, endeks vadelide long artırmaya devam ederim, kısmi olarak döviz portföyümü hedge amacıyla.
    Son düzenleme : JAS; 29-06-2021 saat: 11:08.

3. Bankalardaki sağlam duruş devam ediyor..

3 tane kağıdın ağırlığı yüzde 30..
    Böyle olduğu sürece teknik analiz çalışmaz..
    Bugün 0.50 eksinin hepsi 2 kağıttan geliyor..
    Ama sen teknik olarak bakarsan işte destek köstek elindeki kağıdı satarsın..
    Halbuki senin kağıtta da mal toplanıyor..

Mesela..

TAV dün %-5..
    sabah sabah %-3

5.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    TAV dün %-5..
    sabah sabah %-3
    Delta melta varyantı falan bi tedirginlik var havacılarda yine.

Gundi abi 146 da da yukarı diyordun 136 oldu hala yukarı diyorsun.
    Ama bir gün kesin tutturacaksın

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    2018'e göre çok daha kötü durumdayız.. kurdaki mevcut denge batıyla iyi ilişkiler olması gibi bir nedenle sürdürülebilir gibi gözükmüyor. evet tavizler bağlamında Türk tarihinin en itaatkar ve amerikancı partisi iş başında ama yine de faizlerin artması gerekebilir zira ekonomi yönetmeyi bilmeyen bir zihniyet işbaşında.. faizle araları iyi değil onu ekonomi yönetiminde bir enstrüman olarak görmek yerine düşman olarak görüyorlar dini inanışları gereği.. kendi inanışları uğruna ülkeyi ateşe atıyorlar..
    faiz konusunda genel olarak böyle bir kanı var ama bence bu doğru değil. faizi konut ve inşaat sektörünü etkileyen bir enstrüman olarak görüyorlar. onun dışında faizin ne olduğu hakkında pek bir fikirleri yok. yani müteahhitler kazansın, gerisi önemli değil.

bunu damadın faizlerin düşük olması çok önemli, yoksa inşaat ve onu etkileyen 250 alt iş kolu kötü etkilenir dediği bir sunumdan anlıyorum. yani inşaatlara finansman, alıcılara kredi lazım. gerisini boşver.
    audentes Fortuna iuvat

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Delta melta varyantı falan bi tedirginlik var havacılarda yine.
    delta hindistan ve ingiltereyi vurmalı iken geldi bizim pgs ve tavı vurdu... ilginç

Sayfa 130/1004 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •